Tallinna Maraton ja Sügisjooks stardivad Lauluväljakult | Sportland Magazine

Jaga „Tallinna Maraton ja Sügisjooks stardivad Lauluväljakult“

Tallinna Maraton ja Sügisjooks stardivad Lauluväljakult

Jooksusõbrad võivad rõõmustada, et pika ajalooga spordisündmus siiski toimub. Eriti rõõmsad on need, kes valinud poolmaratoni või maratoni, sest Pirita ja Merivälja pikad sirged lubavad arendada kiiret tempot. Maratonijooksus jagatakse ka Eesti meistrivõistluste medaleid.

Tulenevalt Vabariigi Valitsuse nõuetest lubatakse osalema isikud, kes esitavad tõendi, mis kinnitab, et isik on vaktsineeritud või on COVID-19 läbipõdenud; tõendi, mis kinnitab, et tema COVID-19 test on negatiivne (PCR-test kehtivusega 72 h või antigeeni kiirtest kehtivusega 48 h), sealjuures peab test kehtima võistluspäeva lõpuni. Korraldaja plaanib pakkuda tasulise testimise võimalust ka ürituse ajal, täpsem info ürituse lähenedes. Nakkusohutust ei pea tõendama alla 18-aastased isikud. Igal juhul soovitavad korraldajad tulla jooksma tervena!

Traditsioon aastast 2000

Spordiürituste Korraldamise Klubi on alates 2000. aastast igal aastal korraldanud Tallinna Sügisjooksu ja alates 2010. aastast Tallinna Maratoni. Seni on need jooksud liikuma pannud veerand miljonit liikumisharrastajat.

„Rekordilise osavõtjate arvuni jõudsime 2018. aastal, kui Eesti Vabariik tähistas oma sajandat sünnipäeva. Siis osales Sügisjooksu ja Tallinna Maratoni distantsidel kokku 23 940 jooksjat ja liikumisharrastajat tervelt 67 riigist,“ on peakorraldaja Mati Lilliallik uhke.

Tallinna Maraton

Esimest korda starditakse Lauluväljakult

Tallinna Maratoni võistluskeskus ja stardipaik asuvad esimest korda Tallinna Lauluväljakul, kus on ka võistluste infokeskus ja sekretariaat. Sealtsamast saab kätte stardinumbrid. Lauluväljakul on ka osalejate teenindusala ja toimuvad autasustamistseremooniad. „Lauluväljakul on piisavalt ruumi ja turvaline keskkond, et kinni pidada piirangutest ja tagada osavõtjate hajutatus ning tervishoiureeglite täitmine,“ on Mati Lilliallikul kõik hoolega läbi mõeldud.

Võistlustrass kulgeb pikematel jooksudel mööda Pirita tee, Merivälja tee ja Reidi tee alal asuvaid tänavaid ja kergliiklusteid. Maratonis läbitakse kolm 14 km pikkust ringi ning poolmaratonis üks 7 km ja üks 14 km ring. Finišijoon on mereäärsel kergliiklusteel Russalka lähistel.

RIMI Sügisjooksu 10 km rada viib osalejad Lauluväljaku ümbruse, Maarjamäe ja Lillepi pargi teedele. Esmalt tuleb läbida 3 km ja seejärel 7 km pikkune ring. 10 km stardi- ja finišipaik on mõlemad Lauluväljakul.

Tallinna Maraton

Osaleda saab ka virtuaalselt

Paralleelselt tavajooksuga toimuvad 1.–30. septembrini Tallinna Maratoni virtuaaljooksud. Neil saab osaleda enda valitud distantsil ja sobival ajal mistahes maailma nurgas. Eesti suurimal virtuaalsel spordisündmusel on seekordki kavas eelmisel aastal ülipopulaarseks osutunud kombineeritud maraton ehk maratonikombo, mis on jõukohane igale jooksusõbrale ja liikumisharrastajale. Täispikk maratonidistants tuleb septembrikuu jooksul läbida kas joostes või kõndides osade kaupa, kuni vajalik kilometraaž täis saab. Lisaks maratonikombole saab virtuaalselt osaleda maratonil ja poolmaratonil ning kümne- ja viiekilomeetrisel distantsil. Ka lastejooksud toimuvad virtuaalkujul. Eelmisel aastal esimest korda toimunud Tallinna Maratoni virtuaaljooksule registreerus 11 924 jooksusõpra 53 riigist.

Tallinna Maraton
Särgid 2021

Tallinna Maratoni medalitel ja T-särgil on sel aastal merelained

„Kuna esimest korda on Tallinna Maratoni ja RIMI Sügisjooksu stardipaik eksklusiivse merevaatega Tallinna Lauluväljakul ning ka enamik võistlustrassist kulgeb mereäärsetel teedel, siis iseloomustab medalitel kujutatu seekordset jooksusündmust suurepäraselt. Samuti on ju meri oma variatsioonides pea sama kirju ja ettearvamatu nagu tänavune piiranguterohke aasta,“ põhjendas motiivi valikut medalite autor Priit Verlin.

Tallinna Maraton
Medalid 2021

PROGRAMM

Reede, 10. september, Tallinna Lauluväljak

10.00–20.00 Stardimaterjalide väljastamine

Laupäev, 11. september, Tallinna Lauluväljak

7.00–20.00 Stardimaterjalide väljastamine

09.00 Poolmaraton, 21 km

11.30 Autasustamistseremoonia 21 km jooksnutele

17.00 RIMI Sügisjooks 10 km

18.30 Autasustamistseremoonia 10 km jooksnutele

Pühapäev, 12. september, Tallinna Lauluväljak

09.00 Maraton, 42,195 km (sh Eesti ja Tallinna MV maratonijooksus)

13.00 Autasustamistseremoonia 42,2 km jooksnutele

16.00 Finiši sulgemine

Lisainfo, stardiprotokollid ja korduma kippuvad küsimused leiate aadressilt www.jooks.ee

Ketlin Edela läheb jooksma oma esimest maratoni

Sportland Eesti Lõunakeskuse vanemteenindaja Ketlin (35) stardib esimest korda maratonil. „Mingit erilist tausta mul pole. Nooruses tegelesin kergejõustiku ja võrkpalliga, ent vahepeal ei tegelenud üldse spordiga,“ ütleb Ketlin sissejuhatuseks.

Sportlandis töötamine võimaldab osaleda Eestis peetavatel spordisündmustel ja nii leidis ka Ketlin umbes viis aastat tagasi uuesti tee spordi juurde.

„2016. aastal osalesin Tartu jooksumaratonil, kus tuleb suhteliselt keerulisel maastikul läbida 23 km distants. Sealt jäi jooksupisik juba kõvasti sisse,“ leidis Ketlin esimeselt võistluselt kohe motivatsiooni. Viimasel kolmel aastal on ta osalenud poolmaratonidel. Tema rekord on 1.40, mis on rahvasportlase jaoks päris kõrgest klassist.

Ketlin Edela

2020. aasta lõpus otsustas Ketlin edasi liikuda ja võttis selleks aastaks plaani läbida maraton. „Tahan seda erilist tunnet kogeda ja lõpetada hea enesetundega. Minu treenitus ja kogemus ei ole ülemäära suured, kuid tahtejõuga teen selle kindlasti ära. Eraldi treenerit mul pole, toimetan oma sisetunde järgi. 12. septembril olen stardis,“ on neiu enesekindel.

Talvisel ajal naudib Ketlin suusatamist ja jõusaalis rassimist. Jooksmas käib ta iga ilmaga ja kevadel võib tema treeningprogrammist leida ka rattasõidu.

„Soovin väga, et minu esimene maraton jääks mulle positiivsena meelde. Kindlasti ei lähe ma seda niisama läbima, sooviksin saada aja alla nelja tunni. Kui seda ei tule, siis kindlasti pole ma pettunud, kui tean, et olen endast kõik andnud. Minu lemmiktossud Nike Zoom Pegasus pole mind rajal veel alt vedanud. Just do it,“ ütleb maratonidebütant lõpetuseks.

Tekst: Kärt Radik

Fotod: Tallinna Maraton, erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportlandi mehaanik Jorgen Nirgi pääses olümpiale tänu ühele erilisele oskusele

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus