Eestis tõusuteel oleva ala juhtkond eesotsas liidu presidendi Marko Kaljuveeriga pole ometi utoopiapuuga löödud. Tokyosse ei ole ilmtingimata kavas saata tervet koondist, vaid eesmärk kuulutatakse edukalt täidetuks siis, kui Jaapanis asub võistlustulle üks eestlane. Selleks et pääseda maailma olulisemale suurvõistlusele, tuleb aga jõuda Euroopa tippu. Kaljuveer tunnistab, et latt on seatud kõrgele.
“Euroopa tipp tähendab seda, et meie mängija osaleks regulaarselt Euroopa suurtel turniiridel. Eesmärgid on üliambitsioonikad, ent kui suurelt ei unista, on raske midagi saavutada,” sõnab president Kaljuveer.
OM-ile pääsemisest võivad eestlased unistada tänu Rahvusvahelise Olümpiakomitee seatud reglemendile, mille järgi pääseb sinna ühest riigist maksimaalselt kaks mängijat. Kui süsteemi järgi pääseks Tokyos rajale vaid maailma absoluutne paremik, kus teevad põhiliselt ilma suurte traditsioonidega golfimaad, nagu USA, Lõuna-Korea, Austraalia, poleks eestlastel ilmselt lootust.
“Eraldi reiting välistab selle, et võistlema asuvad näiteks kümned ameeriklased. ROK-i eesmärk on, et võistlevate riikide ring oleks suur ja nii pääseb olümpiale 60 riiki. Aga selleks peame pääsema esmalt nende 60 hulka, kust praegu oleme veel kaugel. Täna me sinna ei küündi, kuid kõva töö selle eesmärgi nimel käib,” selgitab Marko Kaljuveer.
Järelkasv on korralik
Team 2020 jaguneb kolmeks. Täiskasvanute rühma kuuluvad need sportlased, kes on täielikult golfile pühendunud ning kelle eesmärk on lähitulevikus saada professionaalseks mängijaks või treeneriks. Praegu kuuluvad sinna Sander Aadusaar, Egeti Liiv, Marten Palm, Martin Järve ja Cristofer Herman. Just nende viie seast peaks kõigi eelduste kohaselt sirguma ka see, kes esindab Eestit OM-il.
U18 rühma kuulujad (praegu Sten Erik Soo, Carlos Kirtsi ja Timo Raukas) treenivad kooli kõrvalt oma koduklubi juures vastavas mahus. Nende eesmärk on pärast keskkooli lõpetamist jätkata golfiga tipptasemel. U15 rühmas on kümme liiget ning nende põhimotivaatoriks on 2018. aastal Buenos Aireses toimuvad noorte olümpiamängud. Noorim liige on alles 11-aastane Richard Teder.
“Praegu on Eesti esinumber Aadusaar, kuid raske on öelda, kes ja kui palju areneb,” mõtiskleb Kaljuveer. “Näiteks viimastel Eesti meistrivõistlustel võitsid Aadusaare järel hõbe- ja pronksmedali U15 gruppi kuuluvad Carl Enn Hellat ja Markus Varjun. Samuti U15 eest mängiv Joonas Juan Turba võitis aga mullu Soomes tugeva rahvusvahelise juunioride turniiri seitsmelöögilise eduga. Neile, aga ka teistele noortele on mõistlik tähelepanu pöörata ja need tulemused näitavad, et järelkasv on korralik. Ma tean, et kõik teevad ka talvel kõvasti tehnikaga tööd ja tahe on suur. Turba puhul võib veel välja tuua, et kuna tema ema on tailanna, harjutab ta talvel Tais, mis on hea võimalus areneda.”
Tihe sõel peatreeneri kohale
Team 2020 programmi hakkab koordineerima peatreener, kes vastutab kõigi kolme rühma tiitlivõistlusteks ettevalmistuse eest ning sõidab programmis olevatele tiitlivõistlustele koos sportlastega, et tagada parim võimalik tulemus. Peatreeneril on alati parim ülevaade kõigist atleetidest ja ta teeb koostööd klubide proffidega. Team 2020 juhendaja nimetatakse suure konkursi tulemusel ametisse alles tänavu kevadel. Sõel on tihe ning konkursile laekus kaks Eesti ja kümme välismaa kandidaati, kellel kõigil on oma visioon.
Team 2020 nimekiri pole külmutatud. Talendid, kes end heast küljest näitavad, võivad samuti punti pääseda. “Nimekirja hakkab koostama peatreener ning mängijaid lisatakse sinna jooksvalt,” kinnitab Kaljuveer.
[alert color=”violet”]
Team 2020 liikmed
Täiskasvanud
Sander Aadusaar – 2015 Eesti löögimängu meister (hcp + 0.9)
Egeti Liiv – 2-kordne Eesti löögimängu meister (hcp
0.0)
Marten Palm – 2015 Eesti rajamängu meister (hcp 2.2)
Martin Järve – 2014 Eesti rajamängu meister (hcp 1.0)
Cristofer Herman – 19-aastane (hcp 4.0)
U18
Sten Erik Soo – 17-aastane (hcp 10.0)
Carlos Kirtsi – 18-aastane (hcp 4.1)
Timo Raukas – 16-aastane (hcp 3.7)
U15
Carl Enn Hellat – 15-aastane (hcp 0.9)
Joonas Juan Turba – 14-aastane (hcp 2.1)
Mattias Varjun – 15-aastane (hcp 2.9)
Markus Varjun – 13-aastane (hcp 8.5)
Ralf Henri Põldoja – 15-aastane (hcp 5.0)
Aaron Kobin – 13-aastane (hcp 8.3)
Richard Teder – 11-aastane (hcp 9.5)
Kevin Christopher Jegers – 14-aastane
(hcp 4.9)
Karola Soe – 13-aastane (hcp 11.3)
Anete Liis Adul – 14-aastane (hcp 10.1)
* hcp on mängija taset näitav number
[/alert]
[alert color=”gray”]
2016. aasta olulisemad välisvõistlused
Meeskondlik EM Luksemburgis
Meeskondlik MM Mehhikos
Poiste EM Tšehhis
European Young Masters Šveitsis
The Duke of York Inglismaal
The Junior Open Šotimaal
[/alert]
Loe veel: