Tahad trenniga alustada või vahelduseks midagi uut proovida, aga milline trenn valida? | Sportland Magazine

Jaga „Tahad trenniga alustada või vahelduseks midagi uut proovida, aga milline trenn valida?“

Tahad trenniga alustada või vahelduseks midagi uut proovida, aga milline trenn valida?

Trennimaailm on ääretult lai ning vahel on seal isegi keeruline orienteeruda. Algaja jaoks võivad erinevad stiilid ja võimalused tekitada segadust ning vahel tahab ka professionaalne trennihunt leida omale vaheldust mõne uue ala näol. Panime kirja erinevaid trenne, mille seast leida omale midagi meelepärast.

Jõusaal koos personaaltreeneriga

Jõusaalis käimine sobib tegelikult igale inimesele, kes soovib oma keha toonuses hoida. Olgu selleks mees, kes tahab lihasmassi kasvatata või naine, kelle jaoks on oluline ilus rannavorm. Raskuste tõstmisega tegelemise tulemuseks ei pea alati olema tohutud lihased, vaid see annab võimaluse oma keha tugevdada ning üldist enesetunnet parandada.

Jõusaali minek võib olla paljudele hirmutav, kuna masinate ning tehnika kasutamiseks ei pruugi olla piisavalt teadmisi. Selleks on jõusaalides personaaltreenerid, kellega koos saab paika panna individuaalse kava. Treener aitab sul selgeks saada tehnika, loob laia baasi erinevatest harjutustest ning motiveerib. Oma keharaskusega harjutuste kõrval saab jõusaalis kasutada väga erinevaid masinaid, mis lisab treeningusse vaheldust. Kui sa kahtled enda oskustes, kuid soovid rohkem toonuses keha, siis jõusaal koos personaaltreeneriga on õige valik!

Treeningkampaania kevad 2020Jooksmine ning kõdimine

Võib-olla liiga sageli mõtlevad inimesed, et ainuke võimalus trenni teha, on treeneri näpunäidete järgi eri harjutusi läbi viia. Tegelikult on inimene liikuv olend ning igasugune kõndimine ja jooksmine on samuti suurepärased viisid, kuidas ennast vormis hoida.

Nende tegevustega saame tegeleda igas vanuses, igal ajal ning igal pool. Jooksmine ja kõndimine parandavad vastupidavust, reguleerivad kehakaalu, tugevdavad keha ning hoiavad ka paljud haigused eemal. Lisaks on igasugune liikumine kasulik meie ajutegevusele ning aitab vähendada stressi.

Võitlusalad

Võitlusalade maailm on väga lai ning eestlastele ka sageli päris hoomamatu. Küll aga on meieni jõudnud mitmeid ägedaid treeninguid, kus on oluline õige tehnika, füüsiline võimekus ning ka vaimne valmisolek. Peamiselt jagatakse võitluskunstid kahte leeri, esimeses neist kasutatakse erinevaid lööke, teises aga rünnatakse haardetehnika kaudu, kuid esineb ka segastiile. Eestis on populaarsemas stiilid tai poks, karate, taekwondo, MMA, judo ja jiu jitsu.

Võitlusalade treeningud nõuavad väga spetsiifilist tehnikat, mille õppimine nõuab aega ja sihikindlust. Kindlasti sobivad need inimestele, kes tahavad igapäevaelust auru välja lasta, kasutades selleks füüsilist jõudu. Lisaks võib nendest oskustest palju kasu olla enesekaitset vajades, kuna võitluskunstid õpetavad nii tehnikat kui parandavad üldfüüsilist vormi.

Treeningkampaania kevad 2020CrossFit

CrossFit on mitmekülgne treeningviis, mis põhineb üldkehaliste harjutuste kõrgel intensiivsusel sooritamisel. Seal kasutatakse liikumiselemente mitmest eri valdkonnast – võimlemine, kerge- ja raskejõustik, raskustega- ja aeroobne treening, staatilised harjutused. CrossFiti eesmärgiks on panna kogu keha tervikuna tööle, mistõttu on see väga hea jõu- ning vastupidavustreening.

CrossFit sobib nii noortele kui vanadele, sest terve elu ühendab meid kõiki liikumine. Seal pole oluline varasem kogemus, kuna ülesanded kohandatakse vastavalt osaleja vajadusele ja tasemele. CrossFiti kava muudetakse sageli, mistõttu on tegemist ka vaheldusrikka alaga. Peamine eesmärk on läbi erinevate liikumisvõtete avastada oma keha ning areneda ja nautida seda protsessi.

Tantsutreening

Erinevaid tantse on maailmas peaaegu lõputult, kuna uusi stiile tuleb pidevalt juurde. On standardtantsud, Ladina-Ameerika stiil, showtantsud ja palju muud. Tantsida saab grupis, üksinda, paarilisega ning tegelikult teha seda igal pool ja ajal. See on üks parimaid viise, kuidas teha trenni ning lõbutseda samal ajal.

Tantsimine sobib hästi inimestele, kes ei taha ainult füüsilist vormi parandada, vaid leida ka endale väljendusviis. Lisaks aktiivsele liikumisele, parandab see koordinatsiooni, lisab enesekindlust ning ennekõike annab oskuse tantsida! Viimane võib jällegi kasuks tulla mitmetel üritustel. Lisaks on tegemist väga mõnusa ajaviitega, mida saab harrastada ka trennivälisel ajal.

Treeningkampaania kevad 2020

Jooga

Jooga näol on tegemist spirituaalsete, füüsiliste kui ka mentaalsete praktikate kogumiga. Nagu paljudel teistel aladel, on ka joogal mitmeid liike, mis keskenduvad keha eri osadele. Küll aga on peamine rõhk keha ja vaimu ühendamisel ning see on võrreldes paljude teiste treeningviisidega rahulikum.

Jooga aitab parandada vastupidavust, arendada lihasjõudu ja painduvust ning korrigeerida rühti. Lisaks aitab see vabaneda stressist ning sisemistest pingetest. Jooga annab võimaluse teha keskmise intensiivsusega trenni ning samal ajal süveneda oma kehasse detailsemalt. Sobib kõikidele inimestele, kellel on kiire elutempo kõrvalt vaja aega, et rahuneda ning võtta hetkeks aeg maha.

Tekst: Kaisa Kiriland

Fotod: Mart Vares

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Max Nikolajev: sport on teinud minust selle, kes ma olen täna

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus