Tormis Laine kihutab olümpiale! | Sportland Magazine

Jaga „Tormis Laine kihutab olümpiale!“

Tormis Laine kihutab olümpiale!

Vaid 17-aastane Tormis Laine on Eesti edukaim noorsportlane mäesuusatamises. Austrias elav ja treeniv tulevikulootus teenis tänu viimase aja suurepärastele sõitudele FIS-i võistlustel välja ka olümpiakoha.

Tormis hakkas mäesuusatamisega tegelema õe Tuule eeskujul. Treener Peeter Siimu käe all tegid õde ja vend alguses trenni kodustel Otepää nõlvadel, aga ka Lõuna Soomes. Siis leiti läbi erinevate juhuste treenimiseks Austria Racing Camps nimeline mäesuusakeskus, kus suured teod aluse said. Edaspidi veetiski pere pea kõik koolivaheajad mägedes lastega sporti tehes.

Kogu perega Austriasse

2010. aastal õnnestus Lainedel Austriasse jääda koguni neljaks nädalaks, kus sealsete treenerite juhendamisel oli Tormisel võimalus kaasa teha Tirooli noortesarjas. 2011. aastal tehti Tormisele aga juba ettepanek tulla üheks kooliaastaks Austriasse õppima ja treenima. „Läks kuidagi nii, et see idee sai kogu perele maha müüdud ning 2011. aasta septembris alustasid nii Tormis kui Tuule uut kooliaastat Neuen Mittelschule Axams õpilastena,” lausub laste isa Tiimar, kes tegutseb ka Tormise mänedžeri ja abilisena.

Austriasse koliti kogu perega algul vaid ajutiselt kümneks kuuks. „Koos perega minnes see kõige hirmutavam ega väga keeruline ei tundunudki, kuigi nüüd aastaid hiljem on omakeskis arutatud, et esimene aasta oli ikka raske küll ning igatsus Otepää sõprade järele oli suur,” tunnistab Tiimar. Tema sõnul lahenesid aga suuremad murekohad kohe, kui lapsed said keele selgeks. „See juhtus väga kiiresti, ühtegi klassikursustki ei ole nad kordama pidanud,” räägib isa uhkelt.

Noore mäesuusataja argipäev

Kuna Tormis on veel koolipoiss, siis õpingute osas armu ei anta – mäele treenima ja võistlema saab vaid eeldusel, et õppimisega on kõik joonel. Alates 2015. aastast õpib Tormis Schigymnasium Stams’i majanduskoolis, mis on maailma vanim ja ühtlasi ka edukaim suusasportlastele mõeldud internaatkool.

Mäesuusataja päevaplaan sõltub suuresti muidugi aastaajast – aasta lõpu poole ja varakevadel alustab Tormis oma päeva kell 6.15 ja lõpetab kell 22.00 öörahuga. Selle aja sisse jäävad koolitunnid, õppimine, treeningud ja söömised. Praegusel hetkel ollakse aga koondisega rohkem mägedes, et harjutada tulevasteks võistlusteks.

Pühendumus viib võidule

Tormise edule elab kaasa terve perekond – kaotused analüüsitakse koos läbi ning head tulemused on terve pere võidud. Tippsport on aga närvesööv ning kulukas nii rahaliselt, kui ka ajaliselt. Tänu perele, sugulastele ja toetajatele ollakse täna nii edukad, et noorel poisil avanes võimalus taliolümpiale pääseda. „Hakkama peab saama –  ei ole vist ühtegi tippsportlast, kes oleks öelnud, et toetajaid on liiga palju,” lausub Tiimar.

Tormise trumpalaks on slaalom, milles poiss end väga kindlana tunneb. Viimastel FIS-i võistlustel õnnestuski meie mäesuusatajal just slaalomis mitmel korral poodiumile tõusta, mis andis lootust teenida välja ka olümpiapilet. Lootus täitus – esmaspäeval avaldati lõplik FIS-i kvalifikatsioonitabel, mille põhjal kinnitati Tormis Eesti olümpiakoondisesse. Nii lendabki noormees veebruaris oma esimesele taliolümpiale PyeongChangi.

Seega, jätame meelde nime Tormis Laine ning hoiame meie noorele mäesuusatamise tulevikulootusele pöialt!

Tekst: Taisi Kõiv
Pildid: erakogu

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Parim parka ja talvesaabas?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus