VÕITJATE VALIK: Polina Mattisen naudib pidevat arengut | Sportland Magazine

Jaga „VÕITJATE VALIK: Polina Mattisen naudib pidevat arengut“

VÕITJATE VALIK: Polina Mattisen naudib pidevat arengut

Polina Mattiseni suur kirg spordi vastu sai alguse juba lapsepõlves ning pole tänaseni kustunud. Vastupidi, ka tema töö on seotud spordiga ja treenerina süstib ta trennipisikut teistelegi.

Polina on spordi sees olnud alates 9. eluaastast. Tüdruk tegeles kergejõustikuga, kus tema aladeks olid mitmevõistlus ja keskmaajooks ning unistas juba lapsepõlves treeneriametist. “Selle soovi täitumine võttis veidi aega. Pärast ülikooliõpinguid tuli armastus, seejärel laps ning alles siis põhjalikud õpingud personaaltreeneriks saamiseks,” ütleb Polina, kes on läbinud FAF Eesti personaaltreeneri koolituse, mis põhineb FAF (Fitness Academy of Finland) koolituslitsentsidel. “Personaaltreenerina töötades pean oluliseks pidevat enesearendamist – ja see meeldib mulle. Ma naudin ka inimestega suhtlemist ja soovin jõuda klientidega hea koostööni, et nad saavutaksid oma tervise ja hea vormiga seotud eesmärgid,” räägib Polina oma tööst.

Lihtsad tõed

Mõistagi on tervislik elustiil ja sportlikkus Polina elus väga tähtsal kohal, sest ainult nii saab hoida head elukvaliteeti. “Selleks, et püsida terve ja elujõulisena on minu elus väga olulisel kohal liigutamine. See ei tähenda alati näiteks igapäevaseid jõusaali treeninguid, vaid oluline on hoida energia tasakaalu, et tagada hea tervis ehk pöörata tähelepanu sellele, kas ööpäevane aktiivsus on piisav. Loomulikult käib sinna juurde regulaarne ja mitmekülgne toitumine,” ütleb Polina.

Kõige paremad tulemused saavutatakse ikka siis, kui tegeletakse sellega, mis meeldib ning sellest põhimõttest tuleks lähtuda ka spordiala valikul. “Õige spordiala leidmiseks kuula enda keha ja vali spordiala, mis on sulle meeltmööda. Peaasi, et sa end liigutaksid,” usub Polina ja lisab, et kui sooviks on leida sobivad harjutused konkreetsete eesmärkide saavutamiseks, siis on hea mõte pöörduda ka personaaltreeneri poole. “Et järjepidevalt treenida ja motivatsiooni hoida, siis liiguta end jõukohaselt, treeni teadlikult, toitu regulaarselt ja mitmekülgselt ning puhka,” jagab Polina soovitusi.

Stiilne adidas

Polina sõnul on sporti tehes väga olulisel kohal ka õige varustus vastavaks treeninguks. “Mugav ja kihiline riietus on oluline, eriti kui Eesti kliimas õues liigutada. Joostes või erinevaid harjutusi sooritades on oluline hoida oma keha pidevalt soojana, et treening oleks ohutu ning ei tekiks vigastusi,” selgitab Polina ja soovitab spordirõivad ja jalatsid valida eelkõige mugavuse järgi ning vastavalt konkreetsele treeningule. Kindlasti tuleks silmas pidada, et üldtreeninguks ja jooksmiseks on mõeldud erineva tehnoloogiaga riideesemed ja jalatsid.

Enda jaoks on Polina avastanud adidase spordirõivad ja -jalatsid, mida kasutab nii üld- kui jooksutreeningutel. “Stiili osas on adidas läinud viimasel ajal julgemaks ja mitmekülgsemaks ning nende toodete hulgast olen leidnud erineva lõike ja värvikombinatsiooniga spordiriideid, mis samal ajal on mugavad ning istuvad seljas väga hästi,” kiidab treener oma sporditoodete lemmikbrändi.

Energia tuleb perekonnalt

Polina ütleb, et ta on õppinud nautima elus teekulgu, hoolimata mõningatest mõõnadest. “Oma eesmärkide saavutamisel peab olema sihikindel ja järjepidev. Kui tekivad vead või tagasilöögid, ei maksa pead norgu lasta, vaid tuleb nendest õppida, teha vastavad muudatused, edasi liikuda ning nautida edasist teekulgu,” kinnitab ta.

Tema ise ammutab tegutsemiseks energiat peamiselt oma perekonnast. “Perega koos veedetud aeg on minu jaoks number üks. Energiat saan peres valitsevast armastusest ja harmooniast, kiidan ja tänan abikaasat, kes mind kõikides tegemistes toetab. Loomulikult naudin oma tööd ja saan ka sellest energiat, et oma alal edasi tegutseda. Mu 4-aastane tütar Emilia tunneb väga tihti huvi, kuidas mul tööl läheb ja uurib minult uute harjutuste kohta, mida talle ette näidata,” saab Polina oma kasulikke teadmisi ka tütrele edasi anda.

Rutiinist välja aitab Polinal tulla tema teine kirg. “Olen läbinud Glow make-up Eesti meigikoolis profimeigikoolituse, seega vahel õnnestub lisaks treeneritööle ja sportimisele haarata näppu ka jumestamispintslid ja värvid,” ütleb ta.

Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Tippsportlastest tudengid saavad stipendiumi

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus