Eesti Tennise Liidu juhatuse liige ja harrastustennise eestvedaja Toomas Kuum ütleb, et tennis on Eestis vaieldamatult populaarne ala ning praegust olukorda võib julgelt nimetada ka tennisebuumiks: erineval tasemel tegeleb tennisega praegu umbes 10 000 inimest. „Tenniseväljakuid ja -halle rajatakse juurde, eriti Tallinnas, ja praegu ei ole seda probleemi, et need hakkaksid mängijatest tühjaks jääma. Pigem vastupidi, sest mänguajad on broneeritud ja vabu aegu on küllaltki keeruline leida,” ütleb Kuum.
Võimalused võistlemiseks
Iga tennisesõber leiab endale ka turniiridest osa võtmiseks sobiva võimaluse, alates lihtsast seltskonnaüritusest kuni tõsisema võistluseni välja.
Üldiselt võib Eestis toimuvad turniirid jagada kolmeks. Esimene on klubi korraldatud üritused, mis on tavaliselt pigem meelelahutuslikud, aga nõuavad osalejatelt siiski rohkem kui lihtsalt trenn. Sellistel üritustel võisteldakse enamasti paarismängus ja piiratud aja vältel või kindla geimide arvuni.
Teise kategooriasse kuuluvad turniirid, mis on ka pigem seltskonnaüritused, kuid kus mängivad koos nii tegevmängijad kui ka harrastajad. Neist võib välja tuua näiteks Elisa Openi, Euronics Openi, Sugar Cupi, Mixtuuri või Maitseelamuste turniiri. Väikese erandina jagatakse Mixtuuril ka edetabelipunkte.
Kolmas võimalus on Eesti Tennise Liidu egiidi all toimuv harrastustennisistide võistlussari SEB Liigatennis, kus nii nais- kui ka meesmängijad on jaotatud nelja tugevusrühma: esimene, teine, kolmas ja neljas liiga. Liigatennis on harrastussportlase jaoks parim võimalus oma oskused proovile panna.
„See on hea, et meil on tasakaalus meelelahutuslikumat laadi üritused ja sportlikumad turniirid ning võistlusi leidub igale maitsele,” lausub Kuum. Neile, keda võistlemine huvitab, aga kes ei tea, milliselt tasemelt alustada, soovitab ta nõu küsida korraldajalt, teistelt sarjas osalejatelt või treeneritelt, kes oskavad kindlasti anda häid näpunäiteid.
Ela emotsioonid platsil välja
Kui füüsiline ettevalmistus ja varustus on korras, näeb Kuum turniiridel osalemist ainult positiivsena. Kes ei taha väga suurt koormust, võib võistlemiseks valida paarismängu. „Üks asi on puhtalt emotsioon, mida võistlemine annab. Teiseks näed seisu peale mängides oma taseme ära. Kõik trennis sooritatud ilusad löögid võivad võistlustel osutuda suureks nulliks, sest platsil loeb ka taktikaline pool ja see, kuidas vaim pingele vastu peab. Kui tahad areneda ja eesmärk on alal paremaks saada, siis aitab turniiridel osalemine kindlasti kaasa,” leiab Kuum. „Mina pean oluliseks ka seda, et kuna meie elu on väga kiire ja mõnikord närviline, annab võistlemine hea võimaluse kõik emotsioonid platsi peal välja elada.”
Miks tennis on popp?
Tennis on ala, mida saab harrastada kogu elu.
Tennis on väga hea valik, kui tahad vahelduseks uut spordiala proovida.
Harrastajatel on palju võimalusi turniiridel osaleda.
Aasta jooksul toimub Eestis kokku umbes 300 tenniseturniiri, mis on mõeldud harrastajatele või endistele mängijatele.
Miks võistelda?
Meis on soov kellegagi konkureerida.
Võisteldes saab oma võimetest selgema pildi.
Mäng annab ehedaid emotsioone.
Mida võistlejana silmas pidada?
Füüsiline vorm peab olema hea ja tervis korras.
Korralik soojendus tuleb teha enne mängu.
Jalanõude ja muu varustusega ei ole mõtet koonerdada.
Reketit soetades küsi ekspertide abi.
Tekst: Terje Juur
Fotod: Viktor Burkivski