YouTube treening | Sportland Magazine

Jaga „YouTube treening“

YouTube treening

Tahaksid trenni teha, aga spordiklubiga liitumine ei mahu su eelarvesse või pelgad liialt suurt rahvamassi? Tahaksid end õue liigutama minna, aga sombune ilm heidutab ning sul pole aastaajale vastavat varustust? Pole probleemi! Kõik, mida Sul tubaseks trenni tegemiseks vaja on, on internetiühendus ja natuke vaba ruumi!

Me oleme harjunud YouTube’st kuulama muusikat, vaatama jäädvustusi inimeste igapäevaelust ja uurima erinevaid „tee ise“ õpetusi, aga lisaks kõigele sellele on YouTube pungil treening-, toitumis- ja motivatsioonivideotest! Valik on tõesti suur ja lai ning enne, kui enda jaoks õige video otsingust üles oled leidnud, võib olla möödunud juba nii kaua aega, et trenni enam teha ei jõuagi. Mistõttu tulengi sulle poolele teele appi ja tutvustan selles postituses kolme inspireerivat YouTube kanalit, mida peaksid jälgima!

Alustame rahulikumas tempos ja minu esimeseks soovituseks sulle on Yoga With Adriene

yoga with adriane sportlandAdriene on rõõmsameelne 30ndates naine, kelle kanalilt leiate 10-50minutilisi joogavideoid, mis on suunatud igat tüüpi inimestele (mistahes vanuses ja suuruses), kes tahavad õppida oma keha paremini tunnetama. Antud kanal keskendub eelkõige painutustele, lõõgastumisele ja heale enesetundele. Adriene puhul on äärmiselt lummav see, kui mängleva kergusega, humoorikalt ja fun’ilt ta seda kõike ise teeb ja õpetussõnu jagab. Ta on viinud läbi ka mitmeid 30-päeva jooga väljakutseid. See tähendab siis seda, et iga päev, 30 päeva järjest, on uus video/uued harjutused ja päev-päevalt muutuvad need natuke raskemaks ning kasvatavad nii sind ennast vaimselt kui ka sinu keha liikuvust. Nende väljakutsete eesmärk ei ole kaotada kilosid, vaid need on teekond omaette. Viimane väljakutse leidis aset just alles jaanuaris, mis oli seekord 31-päevane, ja mille läbivaks teemaks oli „revolutsioon“. Tunned, et su keha vajab revolutsiooni? Tee see väljakutse läbi (leiad selle SIIT) ja anna teada, kuidas läks! See on ilmselt üks parim kanal, mille järgi joogat proovida, kui sul vähegi huvi on!

Järgmisena tooksin välja kõige tuntuma fitness kanali YouTube’s, milleks on Blogilates

blogilates sportland

Blogilates kanali taga on 30-aastane Cassey Ho, kelle videode seast leiab harjutusi erinevatele lihastele, kogu keha treeningseeriaid, lihtsaid tervislike snäkkide retsepte ja palju palju muud. Tema treeningvideod on põhiliselt 5-15minuti pikkused ja sa saad neid omavahel ka vastavalt soovile kombineerida. Cassey sai populaarseks leiutades omapärase POP Pilates stiili ehk siis otsustas ta tavapärased Pilatese harjutused ühildada pop muusikaga. Blogilates kanalilt leiab hulganisti „POP Pilates for Beginners“ (POP Pilates algajatele) videoid ja just sealt olekski õige kõigil treeninghuvilistel alustada, sest need aitavad sul õppida lisaks kõigele muule ka õiget tehnikat, et minna tulevikus edasi raskemate harjutustega. Cassey positiivsus ja motiveerivad sõnad kogu video vältel aitavad sul need  harjutused koos temaga kaasa ja lõpuni teha ning treenitud keha (oodatud suvevorm) – siit ta tuleb!

Kolmandana märgiksin ära kahe sõbranna loodud kanali Tone It Up

tone it up sportlandSelle YouTube fitness duo taga on parimad sõbrannad Karena ja Katrina, kes elavad ja hingavad tervislikku elustiili. Tüdrukute motoks on „Jaga, armasta, inspireeri, higista!“ ja seda viimast saab nende abil kindlasti teha. Sellelt kanalilt leiab videoid seinast seina treeninguteks – saab teha joogat, kardiot, tugevdada jõudu ja neil on isegi eraldi bikiinikeha treeningseeria! Kas see pole mitte see, mille nimel suur osa naisi just trenni teeb? Videote pikkus jääb enamjaolt 5-20minuti kanti ja selle aja võiks igaüks meist oma päeva ära mahutada. Muidugi ei puudu ka nende kanalilt tervislikud ning maitsvad retseptid! Kui sul on ühe kiire trenni tegemiseks inspiratsioonist puudu, siis vaata ära kasvõi üks Tone It Up tüdrukute video ja nähes nende tervislikku jume ja sära silmis, ei taha sa enam minutitki kauem seda blogipostitust lugeda, vaid suudad mõelda ainult sellest, millises toa otsas sul kõige rohkem ruumi trenni tegemiseks oleks 😉

Muidugi on treeningsaalis käia väga motiveeriv, sest sa soovid ikkagi olla sama hea või isegi parem kui kaastreenijad ja see paneb sind rohkem pingutama, aga ka kodus trenni tegemisel on omad plussid. Esiteks hoiad sa kokku raha ja teiseks aega, mis kuluks muidu jõusaali minemiseks/sealt tulemiseks. Ja mis peamine, kui sa ei ole oma hetkevormiga veel rahul, siis kodus ei pea sa seda kellegi eest varjama! Seega kindlasti ei ole üks variant teisest parem või halvem ja see, kus kellelegi trenni teha meeldib, on igaühe vaba valik.

unspecified-1Loodan, et antud postitus oli vähemalt mõnele teist abiks ja oleks tore, kui annaksite kommentaarides teada, kus teie trenni teete – kas treeningsaalis koos teistega või üksinda kodus? Muidugi on kommentaaridesse oodatud ka teie lemmikud YouTube kanalid, mille abil kodus trenni teete, sharing is caring!

Edukaid treeninguid!
Merlin (www.merrific.net)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Roheliste rattaretk sõidab Lahemaale

Retk „Kuidas elad, Lahemaa rahvuspark?“  toimub 21.-22. augustil 2021  marsruudil Kolga-Sae talu-Leesi-Juminda-Tapurla-Hara-Loksa-Suurpea-Pärispea-Viinistu-Vihasoo-Käsmu-Võsu-Altja-Vihula-Sagadi-Võsupere-Palmse-Ilumäe-Laukasoo-Joaveski-Nõmmeveski-Kolga. Kuna Lahemaa Rahvuspark peab tänavu 50. juubelit, on…

Järgmine postitus:

Iga minut loeb!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus