8 põhjust, miks valida rühmatreening | Sportland Magazine

Jaga „8 põhjust, miks valida rühmatreening“

8 põhjust, miks valida rühmatreening

Kui sa pole leidnud endale sobivat treeningut või otsid vaheldust, siis proovi mõnda rühmatreeningut. Selleks ei pea olema eelnevaid teadmisi ega kogemust, sest treeneri abistava käe all ning koos motiveeritud kaaslastega ei märkagi, kui taas üks äge trenn tehtud saab.

Sageli on inimesed ebakindad, kuidas alustada teekonda parema füüsilise vormini. Siinkohal tasuks kaaluda mõne rühmatreeninguga liitumist, kus koos treeneri ja kaaslastega ühiselt tegutsetakse. Lisaks sellele on rühmatrennil teisigi eeliseid, mis aitavad õiget sihti silme ees hoida.

1.    Koos treenimine motiveerib

Rühmatreeningute suur boonus on koos grupiga treenimine. Motiveeritud kaaslased ja treener annavad energiat ka teistele inimestele enda ümber. Trenni jõudes ei ole muud võimalust, kui ühiselt lõpuni pingutada ning anda endast parim.

2.    Harjutusi tehakse treeneri käe all
 
Treenerid on professionaalid, kelle ülesandeks on aidata ning olla eeskujuks. Lisaks sellele, et treener näitab tunnis ette õige viisi harjutuste tegemiseks, jälgib ta ka trenni ajal, et see kõigil välja tuleks. Samuti saab vajadusel tema käest nõu küsida, kui peaksid milleski kahtlema.

3.    Kindel kellaaeg ei lase kergelt loobuda

Kindel treeningu kellaaeg aitab paljudel inimestel ennast distsiplineerida. Kui anname endale terve päeva vältel vaba valiku trenni minemiseks, siis võime õhtu lõpus avastada, et ei jõudnudki sinna.

Rühmatrenn

4.    Trennist võid leida endale uued sõbrad

Paljude jaoks on motiveeriv see, kui saab minna trenni koos sõbraga. Kuid teine võimalus on see kaaslane endale hoopis trennist leida. Regulaarsete treenijatena veedate te edaspidi oma päevast terve tunni koos, seega miks mitte pakkuda üksteisele seltsi ning vajadusel teineteist motiveerida.

5.    Mitmekülgne treeningkava

Rühmatrennide eelis on ka mitmekülgsus. Erinevas stiilis trenne leidub väga palju ning see annab võimaluse oma treeningkava pidevas muutumises hoida. Eriti hästi sobib see variant inimestele, kes tahavad uusi tegevusi katsetada.
 
6.    Rühmatrennidel on kindel struktuur

Rühmatrennidel on kindel struktuur, mida treener jälgib. Eraldi harjutused on alguses soojenduse kui ka lõpus lõdvestuse jaoks, mis paljudel inimestel kipuvad kodus või jõusaalis treenides ununema.

7.    Valmis mõeldud kava

Rühmatrenn annab võimaluse treenida ilma, et peaks ise kava üle pead vaevama. Treenerite kohustus on eelnevalt valmis mõelda treeningplaan ning inimeste ülesandeks jääb ainult kohale ilmuda.

8.    Regulaarne trenn

Rühmatrennid on klubides pikalt ette planeeritud, mis annab võimaluse need varakult oma kalendrisse sättida. Nii tagad omale terveks kuuks regulaarse treeningkava ja jõuad suurema tõenäosusega soovitud tulemuseni!

Tekst: Kaisa Kiriland

Fotod: Vytautas Dranginis

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Ander Ott Valge: nii tööl kui jalgpallis mängib suurt rolli oskus tegutseda meeskonnas

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus