Aegviidu Tervisedepoo aitab argipäevaõhtud sportlikult sisustada | Sportland Magazine

Jaga „Aegviidu Tervisedepoo aitab argipäevaõhtud sportlikult sisustada“

Aegviidu Tervisedepoo aitab argipäevaõhtud sportlikult sisustada

Kui on selline talv nagu praegu, tuleb selle nautimiseks ära kasutada ka kõik argipäeva õhtud. Nii panime möödunud esmaspäeval väikese seltskonna kokku ja võtsime suuna Tallinnast välja, et proovida ära õhtune tõukekelgumatk ja Aegviidu Tervisedepoo võimalused.

Pealinnast Aegviitu on kõige parem minna rongiga. Ronge liigub päeva jooksul igas tunnis üks või kaks ning kindlasti on rongisõit kordades mugavam kui autosõit pimedal ja lumisel maanteel. Teiseks on rong kiire – Elroniga jõudsime Balti jaamast Aegviitu pisut rohkem kui poole tunniga. Väga mugavaks tegi meie väikese reisi ka asjaolu, et sihtkoht – Aegviidu Tervisedepoo -, asub vahetult raudteejaama kõrval ajaloolises ja hiljuti renoveeritud depoohoones. Jaamast on sinna vaid paar minutit astumist. Tervisedepoos on olemas varustuse laenutus (suusad, tõukekelgud, FAT-rattad), saun ja seminariruumid. Samuti infokiosk, kust saab vajalikku infot Aegviidu piirkonna kohta ning on võimalik osta suveniire ja kerget suupistet.

Tõukekelgumatk

Mõnus matk värskes õhus

Meil oli tõukekelgumatk eelnevalt kokku lepitud ning kohapeal ootas matkajuht Marilin Pehka. Ta näitas kätte riietusruumid ning jagas meile tõukekelgud ja pealambid. Enne matka andis ta mõned nõuanded, kuidas sõiduvahendit kasutada: kuidas tõugata, kuidas pöörata, kuidas pidurdada jms. Õpetussõnad kõrva taga, võtsime Marilini juhtimisel suuna Aegviidu terviseradadele. Kuna sõitsime tänapäevase sportliku tõukekelguga esimest korda ning seltskonnas oli ka 8-aastane tüdruk, siis ei olnud eesmärk tõsine treening, vaid lihtsalt kerge matk värskes õhust.

TõukekelgumatkTuleb tunnistada, et treeninguga olekski keeruliseks läinud, sest esiteks nõudis õigete sõidunippide paika saamine pisut kohanemisaega ning teiseks on tõukekelguga tempo arendamine füüsiliselt väga koormav. Seega sobis meile rahulik liikumine ning aeg-ajalt peatuste tegemine suurepäraselt. Saime segamatult imetleda lumiseid vaateid ning tervitada raja peal vastu tulnud suusatajaid.

Tõukekelgusõit on lõbus vaheldus

Ilm sattus matkamiseks ideaalne: 4-5 külmakraadi, väga palju lund ja head rajaolud. Raja profiil oli üldiselt üsna sile, aga võtsime sihiks jõuda Pukimäele, et saaks ära proovida mõned suuremad tõusud ja laskumised.
Mäe otsa jõudmine ei olnud sugugi lihtne. Kui võrrelda suuskadega ja tõukekelguga mäkke sõitmist, siis esimene on kordades kergem. Mina igatahes kelku päris mäe otsa tõugata ei jõudnud, vaid läksin poole peal üle kõndimisele ja isegi see võttis päris võhmale. Küll aga tasus pingutus ära, sest tõukekelguga mäest alla tuhiseda on väga lahe. Meie seltskonna uljamatele kihutajatele lõppes allasõit küll kerge kukkumisega, sest kui ei pidurda, siis saab kelk sisse päris kiire hoo ning kui kogemusi pole, on suure hoo pealt juhitavuse kaotamine üsna kerge. Kui aga kelgust õigel ajal lahti lasta (nagu kukkudes tegema peab), siis lõppeb see kõigest pehme maandumise ja lumiste pükstega.

Tõukekelgumatk

Meie tagasitee depoo juurde kulges enamasti kergelt allamäge ja nii oli lausa lust talvistel teedel sõita. Viis kilomeetrit ja poolteist tundi möödus märkamatult ning kõik osalejad tõdesid, et tõukekelgutamine on füüsiliselt päris raske, aga väga lõbus ja äge vaheldus muule talispordile.

Sobiv punkt tööpäevale

Peale matka ootas meid ees saun ning Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusest kohale toimetatud õhtusöök – soe supp, maitsev kook ja kuum tee. Kuna Aegviidu Tervisedepoos pakutakse massaažiteenust, siis proovisime ka selle ära – peale väikest füüsilist pingutust ja enne sauna, oli pooletunnine massaaž täpselt omal kohal. Õhtu lõppes mõnusa väsimusega kontides ning tõdemusega, et olime oma tööpäeva lõpetamiseks teinud väga õige valiku.

Väljasõit Tallinnast Aegviitu sobib pealinna inimese argipäeva õhtusse ideaalselt. Kui vahetult peale tööpäeva lõppu liikuma minna, jõuab uneajaks kenasti koju. Kes pole harjunud rongiga liiklema, sellele võib see ehk esmapilgul tüütu tunduda, aga kui korra järele proovida, siis arvamus kindlasti muutub. Tuleb ainult mugavustsoonist välja astuda ning väike tripp ette võtta!

Tõukekelgumatk

OSALEJA KOMMENTAAR

Kristi: „Minu mälus oli tõukekelgusõit kerge ja lendlev – lükkan kaks korda ja liuglen 100 meetrit, nii nagu lapsepõlves Eesti väikelinnas. Tegelikult oli see hoogne sport, kus oli nii lihastetööd, liuglemist kui ka väiksemaid kukkumisi.
See sobis hästi ka 8-aastasele, sest kui laps vajas veidi puhkust, sai kelgud kokku ühendada ning siis taas rõõmuga edasi. Kogu ürituse juures oli ideaalseim kompaktsus: lahkusime linnast rongiga peale tööd, Aegviidu raudteejaamas ootasid meid juba kelgud ja juhendaja. Seejärel 1,5 tundi sporti, siis sauna ning soe supp. Tagasiteel rongis sai muljeid vahetada, isegi paar kaardimängu teha ja juba olimegi linnas. Ideaalne algus nädalale! Ja need Aegviidu metsad…nagu muinasjutus!“

Tõukekelgumatk

Tervisedepoo ootab külastajaid igal ajal!

Kui oled harjunud tööpäevaõhtuti näiteks Nõmme spordikeskuse suusaradadel sõitma, siis murra ühel õhtul rutiini, võta suusavarustus ja sõbrad kaasa ning sõitke rongiga Aegviitu. Kohale jõudmiseks ei kulugi eriti palju rohkem aega, samas ei pea istuma autoga ummikutes ega muretsema parkimiskoha pärast. Lisaks ootavad hooldatud suusarajad, mis pole ülerahvastatud.

Tegelikult ootab Aegviidu Tervisedepoo külastajad ka nädalavahetustel. See on suurepärane sihtkoht nii matkajatele kui ka suusatajatele. Tervisedepoo teeb nende elu ka väga palju mugavamaks – enne rajale minekut saab vahetusriided ja muu kraami depoo riietusruumi jätta, pärast matka või suusasõitu aga saunas leili võtta ja higi maha pesta. Varustuse võid ise kaasa võtta, aga ka kohapealt laenutada. Rentimise huvi korral suurema seltskonnaga tulles võiks siiski tulekust ette teatada ja varustuse broneerida, et Tervisedepoo teaks kogu vajaliku juba aegsasti valmis panna.

NB!
Aegviidu Tervisedepoo on avatud R-P 10.30-19.00.
Grupitellimusi võetakse vastu ka muudel aegadel.
Vaata lähemalt veebilehelt või saada e-kiri: [email protected]

Tekst ja fotod: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

HIIT treeningud – lühema ajaga paremad tulemused

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus