Aktiivse eluviisiga Eva Ottas kogub MyFitnessis väärtuslikke kogemusi | Sportland Magazine

Jaga „Aktiivse eluviisiga Eva Ottas kogub MyFitnessis väärtuslikke kogemusi“

Aktiivse eluviisiga Eva Ottas kogub MyFitnessis väärtuslikke kogemusi

Eva Ottas on spordiga tegelenud nii kaua kui ta mäletab. Juba kuue aastaselt käis ta tantsutrennis ja tegeles selle kõrvalt kõikvõimalike muude aladega. Tema teekond MyFitnessis algas aastal 2008 ning tänaseks on ta klubis Baltikumi treeningute juht.

Evale on väikesest saadik meeldinud olla aktiivse eluviisiga, lisaks erinevatele tantsutrennidele armastas ta väga suusatada ning mängida korv- ja sulgpalli. MyFitnessiga on naine seotud olnud juba avamisest saadik, kus ta algusaastatel viis läbi rühmatrenne. Aasta peale avamist sai Evast juba treeningute koordinaator ning nüüd on ta MyFitness Baltikumi treeningute juht – lisaks Eesti klubidele oma tema hallata ka Läti ja Leedu omad.

Trenn on osa elust

11 aastat MyFitnessis on Eva jaoks olnud äärmiselt põnev ja vaheldusrikas. Sellel teekonnal on olnud palju õppimist ja riskide võtmist, kuid iga kogemus on ennast ära tasunud. „Mäletan aega, kus alles alustasime varajaste treeningutega, mis oli Eestis väga ainulaadne ning siis ei tahtnud keegi nii vara trenni andma tulla. Nii juhendasingi ise päris pikalt rühmatrenne, mis algasid 7.30 hommikul,” toob Eva näite esimestest aastatest.

Areng ettevõttes on olnud väga kiire ja huvitav. „Alustasime kahest klubist ning nüüd on neid juba 33,“ ütleb Eva. Tema sõnul on MyFitnessi eesmärgiks süstida inimestesse sportlikust, tutvustada pidevalt uusi rühmatrenne ja koolitada välja treenereid.

Eva Ottas
Foto: MyFitness

Eva tavaline tööpäev möödub kontoris. „Mina vist olen üks nendest tagurpidi inimestest, kes on oma liikuva eluviisi just kontori vastu vahetanud ehk mulle täitsa meeldib siin olla,” kirjeldab ta ennast. Kuid isegi kontoritöö kõrvalt on trenn lahutamatu osa treeningute juhi elust. Tihtipeale tuleb tal ette olukordi, kus vaja uusi treeninguid välja mõelda või testida, samuti treeneritega suhelda või isegi muusikat kokku panna. „Vahel olen vajadusel ka ise mõnes MyFitnessi klubis kohapeal,” lausub Eva.

Eva Ottas
Foto: Laura Nestor

MyFitness sobib kõigile

Evale meeldib oma töö väga. „See töö on põnev. Tuleb mõelda, kuidas saada inimesi rohkem trenni ja liikuma, mis liikmetele meeldida võiks ja kuidas neid paremini teenindada. See kõik on suur väljakutse ning paneb pingutama,“ kirjeldab naine igapäevaseid tegemisi. Nende meeskond on orienteeritud eelkõige sellele, et olla parim ning ennetada oma liikmete soove. Vahel tekib ka Eval olukord, kus tahaks mõne asja edasi lükata, kuid tavaliselt motiveerib ta ennast jälle kiirelt töölainele.

Eva ütleb, et klubi on andnud oma parima, et luua suurepärane keskkond igaks treeninguks. Praeguseks on neil keskmiselt 1300 rühmatrenni nädalas ning suured jõusaalid, kuhu saab treenima tulla igaüks. „Igav kindlasti ei hakka,” usub Eva.

Tema arvates paremaid võimalusi trenni tegemiseks Baltikumis ei leia. MyFitnessi klubidesse on oodatud iga inimene. „Tänapäeval ei saa enam sihtida ainult noori või vanemaid inimesi, sest liikuda pole kunagi hilja. Treeningutega võib alustada igal ajal,” räägib treeningute juht oma klubi mõtteviisist. Seetõttu on MyFitnessis suur valik treeninguid, mis sobivad erinevates vanustes inimestele. Eva toob välja, et nende juures on võimalik käia isegi beebide tunnis.

Eva Ottas
Foto: Kristjan Järv

Aktiivne inimene

Lisaks kirevale tööelule, ootab Evat kodus perekond. Tal on kaks last, Elisabeth ja Lucas, kellega sportlik ema oma aktiivse eluviisi proovib klappima panna. „Minu suurimaks saavutuseks on see, et olen saanud oma pere ja töö ühildada ehk teisisõnu pere kõrvalt tööd teha ja töö kõrvalt lapsi kasvatada,“ kirjeldab naine oma elu.

Eva ütleb, et tegelikult on ta muud hobid jätnud tagaplaanile, kuna peab ennast ikkagi eelkõige treeneriks. „Treeneri töövahendid on ta jalad ja käed. Seetõttu jätsin mäesuusatamise ja rulluisutamise, sest kui kukud ja end vigastad, siis ei saa kuidagi trenni juhendada,” põhjendab ta oma valikut. Kuid sellegi poolest meeldib Evale väga reisida ning on mitmeid sihtkohti, mida ta just lastele näidata tahab.

Samuti nendib naine, et tegelikult meeldib talle väga puhata, näiteks minna spaasse või elada kaasa mõnele heale seriaalile. Eva arvab, et on puhkamise pikapeale ka paremini selgeks saanud. „Veel pea aasta tagasi oli väga raske ennast välja lülitada, ikka oli arvuti kogu aeg lahti. Nüüd võtan kindlasti natukene rahulikumalt,“ ütleb ta.

Ees on palju põnevat

Lähitulevikus on Eva elu ilmselt sama aktiivne, kuna ees ootab veel palju väljakutseid. „Põnevust jätkub! Laste koolid, tegevused ja kasvamine. Tööalaselt uute klubide avamine ja sellega kaasnev laienemine. Fitness on väga muutuv ala, seetõttu on alati peas küsimus: mis järgmiseks?“ kirjeldab Eva tulevasi aastaid.

„Mul on noorest saati olnud kaks motot: kõik algab pisiasjadest ning elada oma elu väärikalt. Alla ma ei anna, järele peab vahel andma, kuid eneseväärikus peab jääma,” kirjeldab Eva, millise mõtteviisiga ta tulevikule vastu läheb.

Tekst: Kaisa Kiriland

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kristo Raik: eesmärgid peavad olema nii suured, et inimesed peavad sind hulluks

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus