Alis Võigas: treenides saab igaühest enda parim versioon | Sportland Magazine

Jaga „Alis Võigas: treenides saab igaühest enda parim versioon“

Alis Võigas: treenides saab igaühest enda parim versioon

Alis Võigas on treener ja Under Armouri saadik, kes hoiab oma keha pidevas liikumises ja naudib väga looduses uitamist. Lisaks treenib ta nii suuremaid kui väiksemaid, et olla iga päev parim versioon iseendast ning aidata ka teistel selleks saada.

Millised sinu päevad praegu välja näevad?

Alis
Foto: Iti-Pätrik Järve

Naeratus näol saan öelda, et minu põhitööks on saanud minu hobi ja kirg – olla treener. Alustasin 2019. aasta suvel iseseisvalt Pärnus HIIT treeningute (high intensity interval trainings) läbiviimist ning tänaseks olen enda ümber kogunud mõnikümmend sama veregrupiga inimest, kellega koos kolm päeva nädalas, hommikuti ja õhtuti, Pärnu Sõudeklubis treenime.

Samuti olen Uulu lasteaias liikumisõpetaja ning minu kohustus, aga ka eesmärk on olla mudilastele sportlikuks eeskujuks ja sisustada nende lasteaiapäevi erinevate liikumistegevustega. Muidugi ei saa mainimata jätta, et mul on kodus imearmas kaheaastane tütar Jette Ami, kellega igapäevaselt maailma avastame.

Miks sulle meeldib sportida?

Alis
Foto: Iti-Pätrik Järve

Sport on minu elu lahutamatu osa, armastan liikumist. Mulle on väga loomupärased intensiivsed ja plahvatuslikud treeningud. Mind leiab mitmeid kordi nädalas treeningsaalist HIIT treeninguid tegemas, kuid tihti ka rajudest poksitrennidest. Poksipisikuga olen nakatanud ka oma tiimikaaslaseid ja nii on meie reedesed trennid enamasti segu poksist ja HIIT treeningust.

Tasakaaluks kõigele intensiivsele ja plahvatuslikule armastan väga varahommikusi jooksuringe, mis kulmineeruvad enamasti suplusega jões, mida harrastan ka talvel. Minu kodu asub jõega piirneva jooksuraja ääres, seega on mul hulganisti eeliseid ja võimalusi aktiivseks tegevuseks. Suvel armastan väga rulluisutamist, rattasõitu ning suureks kireks on lihtsalt looduses uitamine.

Millist rolli mängib sport selles, et saaksid olla iseenda parim versioon?

Tänu spordile ja liikumisele saangi olla iseenda parim versioon. Sport hoiab keha tugeva ja vastupidavana, vaimu erksa, energiad liikumises, mõtted selged, kasvatab distsipliini ja teeb mind väga-väga õnnelikuks.

Kuidas hoiad vaimset tervist, mis on olnud eriti oluline kaks viimast aastat ja täna veelgi rohkem?

Alis
Foto: erakogu

Kõige olulisem kogu töö ja toimetuste virr-varris on võtta aega iseendale. Töö ja pere kõrvalt enda aja leidmine ei ole alati kõige lihtsam, eriti kui kodus on väike laps, aga seda tuleb teha. Olgu selleks raamatu lugemine, looduses jalutamine või podcast’i kuulamine. Eriti viimasel ajal olen tundnud, et vajan päevas tunnikest ainult iseendale, mõtete ja südamega kontakti loomiseks, lihtsalt endaga olemiseks. Enamasti veedangi selle aja looduses jalutades ja mõtteid korrastades. Tihtipeale tulevad just siis uued ideed ja põnevad mõtted. Pärast seda on jälle tunne, et ka minu tass on täidetud. Trennide juhendamine ja väikeste lastega tegelemine võtab palju energiat, aga samas annab topelt tagasi. Siiski on enda akude laadimine selle töö puhul väga oluline, et oleks, mida taas teistele jagada.

Millised on sinu sportlikud eesmärgid ja unistused?

Suuri eesmärke ma endale seadnud ei ole. Küll aga soovin olla elurõõmus, terve ja tugev igas eluolukorras ja seda ka mitmekümne aasta pärast. Tahan nautida elu ja liikumist ning tunda rõõmu kõigest, mida ette võtan.

Mida tähendab Sinu jaoks olla Under Armouri saadik?

Alis
Foto: Iti-Pätrik Järve

See on väga uhke tunne, et olen osutunud valituks ja mind on usaldatud nii vinget brändi presenteerima. Kui aus olla, siis olen ammu sellisest võimalusest salamisi unistanud. Veendun selles järjest rohkem, et mida südamest soovid ja universumilt küsid, seda ka saad. Eeldusel, et sa ise teed asja südamega.

Under Armouri saadikuks olemine on mind kokku viinud väga motiveerivate inimestega, kellega on ääretult põnev koostööd teha. Sportland on üks ägedamaid ettevõtteid, mis on koondanud etteotsa sära ja hakkamist täis noored inimesed, kes lausa pakatavad uutest ideedest.

Üheskoos oleme teinud mitmeid ägedaid fotosessioone ja kampaaniaid. Minu põhiülesandeks ambassador’ina on kanda brändi riideid ja osaleda erinevates aktsioonides ja kampaaniates ning seeläbi suunata inimesi rohkem liikuma, sporti tegema ja kvaliteetseid treeningriideid kandma. Olen Sportlandi kanalis jaganud mitmeid harjutusi, kuidas oma trenne vürtsitada ja vormida ilus ning tugev keha.

Milliseid Under Armouri tooteid sa kasutad ning mida teistelegi soovitad?

Alis
Foto: Iti-Pätrik Järve

Olen täiesti Under Armouri usku, seega koosnebki minu igapäevane treeningkollektsioon nende riietest. Minu töö on liikuv ja suurema osa ajast kannan treening- ja vabaaja riideid, seega pean oluliseks mugavust ja sobivust. Treeningutel retuusid, toetav spordirinnahoidja ja sporditopp ning väga olulised on spetsiaalselt sisetrennideks mõeldud jalanõud, mis on kerged, võimaldavad kiiresti liikuda ning toetavad jalga erinevate harjutuste puhul. Vabal ajal näeb minu seljas Under Armouri dressikomplekte. Suvistes välitrennides on lemmikuks biker shorts’id ja päikese kaitseks nokamüts.

Anna mõned soovitused, kuidas täna vastu pidada ja mitte end kriisis kaotada ning kuidas perele ja sõpradele toeks olla?

Alis
Foto: erakogu

Maailmas on toimumas midagi erakordset, mis ei sõltu meist ja mida me ise muuta ei saa. Küll aga saame muuta seda, mis toimub meie sees. Kõige olulisem on säilitada rahu, tasakaal ja kontakt iseendaga. Tuleb hoida ennast liikumises, olla palju looduses ja seda koos inimestega, kellest hoolime. Nii suudame aktiveerida ka sisemised energiad ja tagada tasakaalu.

Ka grupitrennis käimine ja koostegemine leevendab pideva muretsemisega seotud pingeid, aitab korrastada mõtteid ja tekitab heaoluhormoone. Koos treenides saab igaühest enda parim versioon.

Tekst: Kärt Radik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Korvpallur Rain Veideman: isaks olemine teeb mind iga päev paremaks inimeseks

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus