Andreas Poom: muusika jaoks leian alati aega | Sportland Magazine

Jaga „Andreas Poom: muusika jaoks leian alati aega“

Andreas Poom: muusika jaoks leian alati aega

Andreas Poomi (15) suurimaks sooviks on tegeleda laulmisega. Lisaks sellele tunneb ta tõsist huvi muusika kirjutamise vastu, juba 12-aastaselt lõi ta ise sõnad oma esimesele laulule.

Kooliteed alustas Andreas Inglismaal, kus koolisüsteem on Eesti omast erinev ning esimesse klassi astus ta seal juba 4-aastaselt. Kui ta 6-aastasena taas Eestisse kolis, oli ta juba kaks aastat õppinud kirjatehnikat, lugemist, matemaatikat ja teisi ained. Kuigi vanuse kohaselt oleks poiss siin pidanud veel aasta lasteaias käima, avanes tal siiski võimalus jätkata kohe kooliteed ning ta astus Nõmme Põhikooli esimesse klassi.

Andrease sõnul tulid Inglismaal õpitud teadmised väga kasuks, alguses pidi ainult keelega kohanema. Praegu ütleb noormees, et ta lemmiktund on inglise keel, kuna ta on Inglismaal elanud, siis tekitab see temas nostalgiat. Lisaks tunneb ta end seda rääkides mugavalt ja tahab ennast täiendada sõnavara ja grammatika osas.

Sellel sügisel astub Andreas enda jaoks täiesti uude kooli, Gustav Adolfi Gümnaasiumisse, kust saab alguse tema gümnaasiumitee. Ta on uue kooli ja keskkonna pärast väga põnevil. „See võib teistele kooliskäijatele tunduda natuke imelik, aga igas augustikuus olen mina juba tohutult elevil, et minna tagasi kooli,“ vastab Andreas küsimusele kas ta juba ootab septembrit. Talle meeldib koolitarbeid soetada ning lisaks on tore taas sõpru näha.

Andreas Poom

Kindel rutiin – kool, muusika ja hobid

Andrease päevadesse peab mahtuma nii muusikat, õppimist kui ka erinevaid hobisid. Kõige rohkem meeldib talle kooli juures kindel rutiin: „Mulle meeldib ärgata hommikul õigel ajal üles ja minna õigel ajal magama. Kui mul rutiin on paigas, siis olen väga õnnelik ja rahul.“

Põhikoolis leidis Andreas aega ka lihtsalt puhkamiseks ja enda kogumiseks, aga arvab, et gümnaasiumis läheb graafik tihedamaks. Kui ta parajasti muusikaga ei tegele, koolis ei ole või lihtsalt ei puhka, siis leiab ta aega tennise ja rahvatantsu jaoks. Tennisega on sportlik poiss tegelenud päris pikalt ning hetkel keskendub tehnika lihvimisele. Kuigi praegu käib Andreas rahvatantsus, siis tegelikult on ta varemgi tantsimisega tegelenud, kuid siis oli selleks hoopis breiktants.

Lisaks koolile ja mitmetele hobidele arvab noormees, et suurt rolli mängivad igapäevaselt ka klassikaaslased. Põhikoolis sai ta nendega väga hästi läbi ning kuigi ta ootab uude kooli minemist, nendib ta, et kahju on ikkagi, sest senine klass oli äärmiselt kokkuhoidev ja sõbralik. „Tihti teeme ise klassiõhtuid ja veedame aega jutustades, tantsides ja vanu mälestusi meenutades,“ räägib Andreas oma klassi atmosfäärist. Nüüd jääb ta aga ootama uute sõpradega kohtumist.

Andreas Poom

Terve elu laulmisega tegelenud

Laulnud on Andreas nii kaua kui mäletab. 8-aastaselt sai poiss süntesaatori, millega kirjutas oma esimesed laulud, mis rääkisid lindudest ja hammaste pesust. Vanemaks saades otsustas ta korralikult selgeks õppida mõne pilli ning selleks sai kitarr. Lisaks avastas ta 12-aastaselt, et tahab kirjutada pikemaid ja tähendusrikkamaid laule. „Minu esimene laul kandis pealkirja ,,Accessory“ ja rääkis inimeste ärakasutamist aksessuaaridena. Selle kirjutamine oli väga loomulik ning sellest saati kirjutan kogu aeg uusi laule,” ütleb Andreas. Kui varem kirjutas noor muusik väljamõeldud situatsioonidest ja tegelastest, siis nüüd saab ta inspiratsiooni sõpradest ja enda kogemustest.

Praegu nendib ta, et kõige olulisem ongi tema jaoks muusikat tehes sõnumi edastamine. Talle meeldib kui lauludel on hästi läbimõeldud sõnad või mõni tabav metafoor. Muusikat luues tahab ta, et kuulajal oleks natuke mõistatamist või tekiks loost oma tõlgendus. „Kunagi ei pööranud ma üldse tähelepanu laulusõnadele ja mind huvitas ainult viis, kuid vanemaks saades olen ma täielik lüürika fanaatik,“ kirjeldab Andreas ennast.

Muusika jaoks leiab ta alati aega. Tema jaoks on loomulik haarata kitarr ja lihtsalt hakata laulma. Ta üritab vähemalt päevas korra leida aja, et harjutada mängimist, olenemata tujust. Samas nendib Andreas, et on aegu, kus inspiratsiooni pole nii palju ja vahel seisab kitarr terve nädala nurgas puutumata. Kuid siiski ei möödu ühtegi päeva, kus noormees ei laulaks, seda teeb ta sageli ja igal pool.

Andreas Poom

Inspiratsiooni ammutab ta erinevatelt artistidelt, kuid lemmikud vahetuvad pidevalt. Hetkel meeldivad talle Sasha Sloan, Orla Gartland ja bänd Hey Violet.

Tulevikus näeb Andreas ennast kindlasti muusikamaailmas. Suureks unistuseks on anda välja oma laule ning palju esineda. Lisaks on Andreas käinud külas mitmel raadiojaamal ning nendib, et talle meeldib väga nende stuudiote atmosfäär. Ta ei välista, et ehk saab temast kunagi hoopis mõne raadiosaate juht.

Nike unikaalne stiil ja mugavus

Andreas on suur Nike austaja, kuna tegemist on tema silmis ikoonilise brändiga, mis on alati olnud tema lemmik spordiriiete ja -jalatsite tootja. „Iga nende toode on hästi läbi mõeldud ja väga kvaliteetne,“ kinnitab tema kogemus. Noore muusiku lemmikud on Nike Air Maxid, mis on äärmiselt mugavad ja stiilsed. Eriti kiidabki Andreas Nike jalanõusid, kuna neid saab sobitada kõigega, tänapäeval võib neid kanda isegi ülikonnaga.

Tekst: Kaisa Kiriland

Fotod: Kertin Vasser / erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportland Team nautis koos 1000 raudmehe ja -naisega IRONMAN Tallinna radu

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus