Arabella Aho-Tops ja Liisa-Maria Connor – naised, kes inspireerivad | Sportland Magazine

Jaga „Arabella Aho-Tops ja Liisa-Maria Connor – naised, kes inspireerivad“

Arabella Aho-Tops ja Liisa-Maria Connor – naised, kes inspireerivad

Täna saame tuttavaks kahe inspireeriva naisega, kelle ühisteks nimetajateks on muuhulgas positiivne ellusuhtumine, emaks olemine ja sisuloome. Need on Arabella Aho-Tops ja Liisa-Maria Connor.

Kuna tegemist on noorte emadega, keerleb suur osa nende elust praegu laste ümber. Arabellal on kodus sirgumas koguni neli pisipõnni. „Tavaline päev hõlmab endas suuri võite nagu laste magama saamine ja hea tuju üleval hoidmine, aga tegeleda tuleb ka lastevaheliste tülide lahendamisega. Meie igapäevaelus on ainuke rutiin lasteaed, muu on kõik alati olnud vabakava ja nii meile meeldibki,“ kirjeldab ta. „Aega endale jääb vähe, aga õnneks ma seda palju ei soovi. Alati, kui soovin ja tunnen, et on vaja, on abikaasa valmis kõik üle võtma ja mulle vaba aega võimaldama.“

Liisa-Maria tütrega
Liisa-Maria tütrega

Liisa-Maria peres kasvab aastane tütar. „Esimene aasta lapsevanemana on toonud kaasa palju muutusi ja kohanemist uute asjadega, aga selles on olnud ka palju tänulikkust, positiivsust ja rõõmu. Enne emaks saamist ma ei arvanud, et see mulle nii väga meeldib. Arvasin, et ma ei ole väga hea ema materjal,“ muigab Liisa-Maria. Kuigi lapsega olemine on praegu tema kõige tähtsam töö, tegutseb ta tasapisi edasi müügi- ja juhtimise treenerina. „Oleme abikaasaga ettevõtjad, seega ei ole meil traditsioonilist töölemineku või kojutuleku aega. Meil on ära jaotatud, millal kumbki on lapsega,“ räägib ta.

Rõõmudest ja väljakutsetest

Naised kinnitavad, et emaks olemine on ühteaegu suur rõõm ja väljakutse. „Kõige suurem rõõm on näha oma lapsi nii hoolivate, tarkade ja enesekindlatena. See paneb tundma, et olen neid õigesti suunanud. Suurim väljakutse on säilitada rahu selles kaoses, mida suudavad tekitada 4-aastane, 2-aastane ja 6-kuused kaksikud ühes kodus,“ naerab Arabella.

Arabella kaksikutega
Arabella kaksikutega

„Mind on äärmiselt positiivselt üllatanud, kui väga saab armastada ühte inimest ja kui suurt rõõmu võivad pakkuda väikesed asjad. Näiteks see, kui laps naeratab, vastu tatsab või lihtsalt otsa vaatab,“ kirjeldab Liisa-Maria. „Paras väljakutse on tasakaalu leidmine. Kuidas olla abikaasale hea partner, leida aega sõpradele, hoida kodu korras, valmistada kvaliteetset toitu ja piisavalt liikuda. Ma tean, et kui balanss on paigas, siis olen ka emana parem.“

Hinnatud sisuloojad

Lisaks emaks olemisele on Arabella ja Liisa-Maria ühiseks nimetajaks sisuloome. Neil mõlemal on Instagramis märkimisväärne hulk jälgijaid, vastavalt üle 17 000 ja üle 11 000. Nad on seda meelt, et kui postitused on ausad ja avameelsed, siis see kõnetab inimesi. „Olen alati jaganud täiesti ausalt ja südamest asju, mida ise soovin. Ma ei mõtle, kui palju laike postitus saab – kui midagi öelda tahan, siis lihtsalt lähen ja ütlen,“ avaldab Arabella.

Arabella
Arabella

Samu põhimõtteid peab silmas Liisa-Maria. „Olen küllaltki avatud meelega. Mulle tundub kahepalgeline jagada ainult ühte sorti asju ehk siis ainult negatiivset või ainult positiivset. Tahan olla alati mina ise. Läbipaistvus, ehedus, haavatavus ja ausus on see, mida tahan oma postitustes näidata,“ ütleb ta.

Mõlemad Instagrami staarid kinnitavad, et neil on tänu sotsiaalmeediale tekkinud toetav ja ühtehoidev kogukond. „Mul on lahe seltskond, kellega saan alati arutleda. Samas olen mõistnud, et mu konto on üpris motiveeriv emadele, kel on raske. Nad näevad, et nad pole üksi. Olen alati kõigile kinnitanud, et ajaga läheb kergemaks. Minu kontol näeb päris elu, üldiselt filtrita ja ilustamata,“ ütleb Arabella.

Liisa-Maria sõnul on sotsiaalmeedia eesmärk inimesi ühendada ning see on ka tema siht. „Olen leidnud oma jälgijate seast sõpru ja paljudega olengi päriselt suhtluses. Loodan ja usun, et need, kes mind jälgivad teevad seda põhjusega ja saavad sellest mingil moel kasu.“

Liisa-Maria pere
Liisa-Maria perega

Liikumine annab energiat

Selleks, et igal rindel toime tulla, peavad Arabella ja Liisa-Maria väga oluliseks trenni ja aktiivset eluviisi. „Enne lapsi olin väga motiveeritud vormi saama. HIIT trennid on ühed lemmikud, sest need ei võta päevast suurt tükki, aga on samas väga hea viis piisavalt kaloreid põletada. Praegu olengi uuesti alustamas iganädalaste trennidega,“ lausub Arabella.

Liisa-Maria käis enne emaks saamist järjepidevalt trennis ning on samuti selle rütmi juurde naasmas. „Rasedana ja värske emana jalutasin iga päev 10-15 km. Hiljuti saime jooksuvankri ja olen mõne korra jooksmas käinud. Kui tütar magab, proovin 15-30 minutit videote järgi trenni teha. Lapsega tegelemine on samuti omajagu koormav. Abikaasa naerab, et ülakeha trenni ei peagi tegema, sest tõstan kogu aeg kümmet kilo ette ja taha,“ ütleb Liisa-Maria.

Mõlema naise jaoks on iseenesestmõistetav iga päev toast välja saada. „Värskes õhus lastega aja veetmine täidab meie kõigi hinge rõõmuga. Sügisel on tore metsa all koos tammetõrusid ja lehekesi korjata ning tutvustada lastele taimi ja õppida koos nendega maailma paremini tundma,“ sõnab Arabella.

Arabella
Arabella

Liisa-Maria tõdeb, et peab iga päev välja saama. „Aastas on võib-olla kaks päeva, kus ma pole õue jõudnud. Värskes õhus liikumine annab energiat, sest see on füüsiline tegevus ja mida paremini ennast füüsiliselt tunnen, seda paremini muud asjad sujuvad.“

Soe jope päästab päeva

Kui aga tahad sügisel nina toast välja pista ja õuesolekut nautida, siis tuleb selga tõmmata midagi sooja ja mugavat. Nii Arabella kui ka Liisa-Maria julgevad soovitada 8848 Altitude jopet. „8488 Altitude joped on minu meelest ideaalsed lapsevanematele, sest need on mõnusalt pikad ja vastupidavad igasugusteks olukordadeks ja pikkadeks jalutuskäikudeks. Olen varasemalt kandnud 8488 Altitude punast parkat ning külmakartlikuna pole isegi minul sellega talvel külm hakanud. Seekord lähen külmadele ilmadele vastu valge parkaga,“ ütleb Arabella. 8488 Altitude’i puhul hindab ta seda, et joped on veekindlad ja kergesti puhastatavad. „Üritan alati võtta kasutusele võimalikult kvaliteetsed riided, mis peaksid vastu mitu hooaega,“ lisab ta.

Liisa-Maria teadis 8488 Altitude jopet selga tõmmates kohe, et see on õige valik. „Ilus, mugav, õhuke, aga piisavalt soe ehk sel on kõik omadused, mis jopel olema peavad,“ iseloomustab ta. „See on sportlik, aga samas naiselik, see on soe, aga samas kerge ja hingav. Mitmekülgselt kasutatav. Mulle on oluline, et riided, mida kannan oleksid ka silmale ilusad vaadata, peab tekkima tunne, et ma tahan seda selga panna,“ ütleb ta.

Liisa-Maria
Liisa-Maria

Kuidas päev positiivsemaks muuta?

Lõpetuseks jagavad Arabella ja Liisa-Maria lahkelt soovitusi, kuidas oma päev positiivseks muuta. Nad teavad omast käest, et need nipid toimivad!

Arabella

1. Proovi end iga päev ajada kasvõi väiksele jalutuskäigule, et pea mõtetest tühjaks saada.

2. Naljakad tiktokid teevad alati tuju paremaks.

3. Mõtle õhtuti päevale tagasi ja meenuta vähemalt ühte hetke, mis sul südame soojaks tegi või südamest naerma ajas.

Liisa-Maria

1. Jälgi teadlikult oma sisekõnet. Ei saa loota, et positiivsus tuleb väljast, see on meie enda valik. Tuleb kuulata vestlust, mis meil kahe kõrva vahel toimub, kui see ei abista meid, siis tuleb selle sisu teadlikult muuta.

2. Ümbritse end inimestega, kelle moodi sa soovid olla. Kui ümber on positiivsed ja ambitsioonikad inimesed, siis nende keskel ei saa olla ise vastupidine.

3. Proovi uusi asju. Alati on hea viia end mugavustsoonist välja. Kui sa arvad, et ei ole millekski võimeline, aga tegelikult teed selle asja ära, siis see annab alati enesekindlust ja usku.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Iti Pätrik Järve / erakogu

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kregor Zirk: ujumine on väga lõõgastav ala ja sobib kõigile

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus