Birgit Piibur: tahan välismaale, kuid võtan hooaja korraga | Sportland Magazine

Jaga „Birgit Piibur: tahan välismaale, kuid võtan hooaja korraga“

Birgit Piibur: tahan välismaale, kuid võtan hooaja korraga

Räägi alustuseks veidi oma tööst Sportlandis. Mida seal teed ja kuidas tööga rahul oled?
Olen klienditeenindaja Ülemiste Sportlandis, kus mul maikuus täitus aasta. Olen tööga väga rahul ja ausalt öeldes ei oskaks praegu paremat tööpaika välja mõelda. Sportlandis on mõnusad inimesed ja lähen iga päev tööle hea tujuga.

Kui palju tuleb töös kasuks see, et oled ise tippsportlane?
Kindlasti on sellel oma plussid – eriti korvpallitooteid müües –, spordivõhikul on oluliselt raskem. Samas teadsin ka mina algul mõnest alast üsna vähe, kuid õnneks on meil hea koolituste süsteem.

Kui palju sa praegu treeningutele pühendud?
Treenin iga päev, ainult kolmapäev on puhkepäev. Kui mul pole tööpäeva, siis lähen hommikul jõusaali trenni ja õhtul korvpalli mängima. Kui mul on tööpäev, lähen töölt otse õhtusesse trenni.

Kevadel võitsite klubiga meistritiitli. Millised on selle hooaja eesmärgid?
Kindlasti on esimene mõte kaitsta Eesti meistri tiitlit, kuid sooviks medalit saada ka Eesti-Läti ühisliigas. Loomulikult tahaks ka Ida-Euroopa liigas medalit, kuid tuleb jääda realistiks – oleme seal eelkõige kogemusi hankimas. Tase on liiga kõva.

Oled veel väga noor mängija. Kas isiklikud ambitsioonid ulatuvad ka piiri taha?
Loomulikult tahan välismaale pääseda, kuid niimoodi puusalt ei taha öelda, kus mängida sooviksin. Tegelikult ma isegi ei mõtle sellele veel nii täpselt. Katsun võtta hooaja korraga ja igal aastal areneda.

Millises seisus on sinu meelest Eesti naiste korvpall? Kas mängime sinu generatsiooni ajal suurturniiril?
Ma arvan, et aastatega muutub seis üha paremaks ning naiste korvpall üha enam nähtavaks.
Juba see, et novembris mängime Prantsusmaal kohaliku koondisega, on väga tugev sõna. Olen täiesti veendunud, et tulevikus mängib naiskond suurturniiril, ja loodan, et see juhtub juba minu karjääri ajal.

Kust on sinu korvpallipisik üldse pärit?
Spordipisik pärineb minu onult, kes mängis saalihokit. Käisin temaga pidevalt kaasas ja mingil hetkel ütlesin, et tahan saada onust rohkem medaleid. Aktiivne olen ma kogu aeg olnud, kuid 1. klassis läksin päris trenni – ja siin ma nüüd olen.

Millega armastad peale korvpalli veel tegelda?
Üldiselt on minu hobid pigem sportlikud, näiteks sel suvel avastasin SUP-i. Aga teen ka palju muud, näiteks meeldib mulle kinos käia.

Ülemiste Sportlandi mänedžer Daivi Kitsapea:
Birgit on väga sõbralik ja vastutulelik ning meeskonnamängija igas mõttes. Ta käib üsna tihti tööl, kuna tema päevad on lühemad, sest iga päev peab ta ka trenni tegema. Birgitil ja teistel korvpalluritel, kes on meil siin töötanud, on üks suur pluss: Ülemiste Sportland on väga suur ja selleks, et olla hea klienditeenindaja, peab „platsinägemine” olema hea. Ei saa vaadata ainult oma nina alla. Lisaks on Birgiti suur pluss see, et ta teab spordist peaaegu kõike.

Tekst: Oliver Lomp

Vaata lisaks teisi “meie inimesi”:  http://bit.do/meieinimesed

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Riia, mu arm - tundeline teekond Eesti koondisega

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus