Daivi Kitsapea: noored peaks eriala valima südame, mitte rahakoti järgi | Sportland Magazine

Jaga „Daivi Kitsapea: noored peaks eriala valima südame, mitte rahakoti järgi“

Daivi Kitsapea: noored peaks eriala valima südame, mitte rahakoti järgi

Sportlandi kuldvara Daivi Kitsapea on ettevõttes töötanud üle kahe aastakümne: tegus naine alustas teenindajana ning töötab täna toote- ja väljapanekute eksperdina.

Daiviga räägime sellest, kuidas aasta on alanud, väljakutsetest töös ja spordis ning jagame soovitusi alles oma karjääri alustavatele noortele.

Daivi, kuidas uus aasta on alanud? Kas oled jõudnud juba ka suusarajale? 

Aasta on alanud põnevalt – päevad on sama erinevad nagu Eesti ilm! Suusatamine mulle ei meeldi, eelistan liikuda matkaradadel: jään tihti seisma ja imetlen ümbrust ning see laeb mind emotsionaalselt palju rohkem.

Olen sel aastal jõudnud Jõulumäe matkarajale ja Harku-Nõmme metsas on mu kodurajad. Lumises metsas liikumine on nii ilus – valgus ning õhk toovad selgeid ja värskeid mõtteid. Nüüd, kui lumi sulanud, ootan muidugi kevadet, sest selline talv pole minu jaoks. Kui õhus on kevadet, hakkab mootor kohe kõrgema käiguga tööle!

Daivi

Töötad Sportlandis toote- ja väljapanekute eksperdina. Seleta palun lugejale, mida see täpselt tähendab?

Minu ülesanne on anda meie kaupluste töötajatele teadmisi toodetest ja julgust tegutseda tooteväljapanekutega, silmas pidades erinevaid brändikuvandeid ning Sportlandi eesmärke ja missiooni. Korraldan koolitusi, vahendan trende ja selgitan tulevikuplaane. Annan kauplustele müügianalüüsi ja kampaaniate põhjal tagasisidet.

Alati mõtlen, kuidas parandada kliendikogemust, et tooted oleksid lihtsalt leitavad ning atraktiivselt esitatud.

Müügiosakonna töötajana olen ühenduslüliks ostuosakonna ja turundusosakonna vahel: infovahetus on suur osa minu tööst. Olen töötanud sel kohal vaid veidi üle poole aasta, seega olen alles algaja ning veel loon ja õpin ametit.

Palun kirjelda oma tavalist tööpäeva.

Tavalist tööpäeva Sportlandis ei ole, iga päev üllatab! Kirjeldan lühidalt, millega tegelesin eelmisel nädalal.

DaiviEsmaspäeval, nagu nädala alguses ikka, tegelesin eelmise nädala analüüsimisega. Tean, mida saavutada tahan, niisama numbreid ma ei vaata. Saatsin ka kauplustele uue ülesande, mis seotud Adidase toodete positsioneerimisega. Osalesin koosolekul, kus arutleti meie programmi ja koodide iseärasuste üle. Mulle meeldib, kui õhus on suurem teema, mille üle igapäevase töö kõrval juurelda.

Teisipäeval toimus koosolek meie tuleviku teemadel, lisaks tegelesin kaupluste igapäevaste murede lahendamisega.

Kolmapäeval sõitsin  külla Tartu Kaubamaja Sportlandile, eesmärgiks parandada kaupluse visuaalset külge ja kaubavalikut. Reis oli edukas ning paljud ideed on nüüd töös.

Neljapäeval veetsin kontoripäeva erinevate projektide ja presentatsioonidega tegeledes. Lisaks lahendasin kaubaga seotud probleeme,

Reedel valmistasin ette MyFitnessi avamist ja intervjuud ning koostasin kauplustele lisa-allahindlust puudutava materjali ja hinnakujunduse. Lisaks tähistasime kontoris kalli kolleegi emapuhkusele minekut.

Nädalavahetusel töötasin treeningkampaania presentatsioonidega.

Võib öelda, et nädal oli tavapärane – väga eripalgeline, huvitav ja teguderohke.

Oled Sportlandis töötanud üle 20 aasta. Kuidas sinna tööle sattusid ning miks oled jäänud? 

Tööle sattusin täiesti juhuslikult: 1990ndate algul kutsus Pärnu Sportlandi juhataja mind appi vaid kolmeks päevaks. Tollal Sportlandi logo veel polnud ja kauplus oli 60 ruutmeetrit – selline suuremat sorti R-Kiosk! Mulle töö väga meeldis ning ülikooli kõrvalt jätkasin kaupluses järgmisel suvel. Minust sai teenindaja, aja möödudes vanemteenindaja ja kaupluse juhataja Pärnu, Ülemiste ja Viru Sportlandis. Tunnen, et arenesin palju ning sain hästi hakkama. Mul on olnud õnne koostööd teha imeliste ja edasipürgivate kolleegidega.

Daivi

Hiljem tegelesin Adidase kaupluste käivitamisega Eestis. See oli vast kõige intensiivsem periood ning tundsin, et kaotasin ennast töösse. Sain õppetunni, et ennast ei tohi ära unustada.

Mul on olnud ettevõttes ka keerulisemaid aegu, kuid olen jäänud, sest soovin Sportlandi arenguga kaasas käia ja selles osaleda. Hetkel on mul palju arenguvõimalusi ja see inspireerib andma endast parima iga päev.

Kindlasti on 20 aasta jooksul juhtunud palju põnevat ning ette tulnud lõbusaid seiku. Mida ise rõõmuga meenutad? 

Teenindustööd tehes saab nalja kogu aeg! Mulle pakub rahuldust see, et kuigi olen ise üsna häbelik, saan oma uudishimu rahuldada teenindaja maski taha peitudes. Teenindajana on mul olnud väga palju ägedaid vestlusi, mida tavaelus poleks kunagi toimunud.

Olen nautinud ka kokkupuuteid erinevate kultuuridega.

Mis on hetkel sinu suurim tööalane väljakutse? 

Hetkel on kõhus liblikad kevadkollektsioonile mõeldes!

Mõtted on ka treeningkampaania käivitamise juures – kuidas saan anda maksimumi, et kampaania oleks nauditav, arendav ja tulus nii kliendile, teenindajale kui ka omanikele.

Kas tegeled ka ise spordiga ning millised on sinu sportlikud lemmiktegevused? 

DaiviSport on mulle hingelähedane, mulle meeldib võistelda ja võita! Samas on mul heameel ka teiste õnnestumistest. Vaimustun heast koreograafiast ja liikumisest, innustun inimestest, kellest kumab rõõm ja anne.

Naudin korvpalli vaatamist, kuigi ise mängida ei oska. Täna on lemmikaladeks rattasõit, kiirkõnd, matkamine ja võimlemine. Naudingut pakub ka öösiti tantsimas käimine.

Kas sul on mingi lemmikriietus või aksessuaar, milleta sa kindlasti trenni ei lähe? 

Trennikell ja kõrvaklapid. Tavaliselt on minu trenniriietus musta värvi, see lisab enesekindlust. Ratta selga istudes eelistan nähtavuse parandamiseks värvilisemat särki. Suvel kannan alati nokamütsi.

Milline on sinu hommikurutiin?

Mulle meeldib Be1st mentaliteet, seega olen oma peres ka esimesena üleval. Tõusen kella 5-6 vahel, oleneb aastaajast. Olen paar tundi iseendaga: loen, võimlen, kuulan muusikat, vaatan moeuudiseid, joon kohvi. Hommikul sujub ka töö.

Daivi
Foto: Rasmus Kooskora

Mida soovitaksid noorele inimesele, kes on oma karjääri alguses? Kas sul on põhimõtteid, millest oled oma tööelu planeerides alati kinni pidanud? 

Minu põhimõtteks on, et olen ettevõtte nägu ja püüan seda esindada nii, nagu oleks ise ettevõtte juht. Pühendumine on minu jaoks prioriteediks – süvenedes näeb rohkem.

Noortele soovin, et nad leiaks endale eriala südame, mitte rahakoti järgi. Oluline on leida ka oma vaba aja tegevustest midagi, mis tööga seostuks: siis on areng kiirem ja töö palju mõtestatum.

Kas sul on mõni sportlik uusaastalubadus, mida tahaksid lugejaga jagada? 

Mulle lubadused üldiselt ei meeldi – mulle imponeerivad hoopiski ideed ja plaan ja teostus. Minu elu ongi üks erinevate ideedega kaasaminek, sähvatustele järgnemine ja avastamisrõõm.

Selle aasta liikumisideeks on jõuda jala oma kodust Nõmmel 2023 kilomeetri kaugusele Kölni. Kohal plaanin olla 31. detsembriks, aga kui jõuab varem, on ka hästi. Marsruudi koostasin nii, et külastan võimalikult palju rannikuäärseid kohti ja linnu, kus veel käinud pole.  Nii õpin uut erinavate paikade kohta. Selline mõtestatud liikumine meeldib mulle väga. Olen juba ka teinud plaani, et järgmisel aastal liigun Kölnist Prantsusmaa poole edasi ja miks mitte nii elu lõpuni, lisades ühe kilomeetri igal aastal!

Daivi

Tekst: Ingrid Eomois
Fotod: erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Tartu Maratoni Klassiku mullune naiste võitja Ann-Christine Allik: spordist saadavad emotsioonid on hindamatud

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus