Eesti populaarseim maastikurattasari sai Kõrvemaal väärika punkti | Sportland Magazine

Jaga „Eesti populaarseim maastikurattasari sai Kõrvemaal väärika punkti“

Eesti populaarseim maastikurattasari sai Kõrvemaal väärika punkti

Eestimaa looduse ilusamaid tahke tutvustav kogupere spordisündmus Bosch Eesti Maastikurattasari tõmbas tänavu joone alla oma kaheksandale hooajale. Koostöös Sportlandiga jõudis rattapisik väga paljude uute liikumishuvilisteni, kes sukeldusid seiklustesse mööda põnevaid maastikke suure innuga. Edukaimaks kujunes sari Gert Jõeäärele ja Janelle Uibokandile, kes viisid Kõrvemaal peetud 25. Tallinna Rattamaratonilt koju sarja üldvõidu.

Gert Jõeäär
Gert Jõeäär

Sündmuse vedur ja Rakke etapi korraldaja Enno Eilo teatab rõõmsalt, et unikaalseid osalejaid oli poolmaratonidel ja põhidistantsildel kogu hooaja peale kokku üle 1700. „Kolm etappi tegid uued osalusrekordid ja teised jäid laias laastus oma tavapäraste numbrite juurde. Kõige pisemaid rattasõpru jõudis startitesse igal etapil pea sada või isegi rohkem. Ainult Rõuges, kus oli väga külm ilm, oli lapsi veidi vähem,“ sõnab Eilo.

Janelle Uibokand
Janelle Uibokand

„Üha enam on startikoridorides näha peresid ning naisi, kes on tulnud matkasõidule. Juletakse tulla, sest teatakse, et rajad on jõukohased, hästi tähistatud ning trajektoor kulgeb tõsisematest sõitjatest eemal. Sõidurõõmu peavad saama nautida kõik, pole vaja, et keegi kellelegi ette jääb ning pidevalt teed andma peab. Korraldajate jaoks on see radade koostamisel üks mõnus arvutusülesanne, kuid teisiti ei saagi,” kinnitab ta.

Maastikurattasari

Pikaajaline koostööpartner Sportland

Sportland on sarjaga kaasas olnud selle loomisest peale ning panustab nii auhinnafondiga kui võistluskeskuse meeleolu loomisega. „Kogu kohapealne bränding on väga hästi läbi mõeldud ning igal etapil sama, mis tekitab osalejates turvalise tuttavliku tunde. Osadel etappidel oli Sportland kohal ratastele mõeldud hooldusalaga,“ räägib peakorraldaja.

„Oluline panus spordipisiku levitamisel oli ka ettevõtte kommunikatsioonikanalitel. Päeva lõpuks panustab Sportland liikumisharrastusse kõikidele rattasõpradele vajaliku varustuse hankimisega ning Eestisse toomisega, tänu millele saame meie oma etappidele uusi osalejaid juurde,“ tõdeb maastikurattasarja eestvedaja.

Sportland

Hingega asja juures

Ideid Bosch Eesti Maastikurattasarja arendamiseks jagub. „Meil on igal hooajal vähemalt üks prioriteet – tänavu olid fookuses suuremad muudatused radade ülesehituses ning võistluskeskuste väljanägemine. Kosel ja Rakkes olid poolmaratonide rajad täiesti uued, põhidistants sai Lääne-Virumaal uuenduse kahe kolmandiku ulatuses. Viljandis oli esimest korda XXL rada,” toob Eilo mõned näited. „Kui järgmise hooaja peale mõelda, siis näiteks Kosel ei ole veel XXL sõitu olnud. See võiks tõsisematele rattahuntidele mõeldes olla järgmine põnev väljakutse.“

Töö ei saa otsa, kuid mehed ei väsi ning panustavad nii uute ideede kui juba harjumuseks saanud tegevustega aastaringselt. „Üks asi on radade välja mõtlemine, teine teema aga nende ehitus, pidev hooldamine ning võistluseelne tähistamine. Sinna kuluvad nii mõnedki unetunnid ja nädalavahetused,“ tõdeb Eilo. „Kui ma midagi teen, siis tahan, et see oleks väga hästi tehtud,“ rõhutab ta.

Maastikurattasari

Parim tasu on tänulik publik

Suurim tänu on osalejate tagasiside. „Inimesed tulevad minuga rääkima nii etappidel kohapeal kui võtavad ühendust e-kirja teel. Tänatakse, patsutatakse õlale ja antakse häid ideid, millega saame edaspidi arvestada. Rahulolu ja rõõm teiste inimeste silmades annab mulle tohutu motivatsiooni edasi tegutseda,“ ütleb korraldaja.

„Kõige armsamaid kirju olen saanud erinevatelt lapsevanematelt, kes teatavad, et ühe või teise etapi võistlusnumbrit hoiavad lapsed oma rattal kuni uue ürituse toimumiseni ehk siis pea aasta. Muide, kui paljudel lastesõitudel ilutseb ratastel number 1, siis meie sarjas on lastele tehtavatel numbritel vastava etapi toimumise kord ehk näiteks Rakveres oli 20 ja Kõrvemaal 25. Ka pole me läinud Hiinast medalite tellimise teed, vaid soetame need kohalikult ettevõttelt, kes valmistab medaleid puidust. Iseasi, kas medal peaks või ei peaks olema, aga hetkel oleme valinud nii, eks aeg annab võimaluse asju ümber teha.“

Maastikurattasari

Uued plaanid selguvad peagi

Uue hooaja võistluskalender on juba valmis ning avaldatakse oktoobrikuus. „Eesti meistrivõistlused maastikurattamaratonis toimuvad järgmisel aastal Rakveres 9. juulil. Selle kuupäeva võib juba endale kalendrisse panna. Sealne XXL rada on valmis ning ladusaks korraldamiseks ka ära testitud. Sarja avaetapp toimub kevadel Viljandis, eelviimane sõit peetakse Kosel ning hooaeg võetakse meeleolukalt kokku Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses septembrikuu esimesel nädalavahetusel. Nagu ikka, on hooja alguses oodata soodusmüügipäevi ning viimasel etapil saab nii sauna, suu magusaks kui bändi saatel jalga keerutades rajalt saabujaid tervitada,” lubab Eilo.

Spordimehe isiklik rattakilomeetrite konto on tänavu üsna napp ehk umbes 600 km juures. „Kogu mu energia läheb sarja korraldamisse. Momendil ei tegutse ma ka treenerina, isegi litsents on aegunud. Rattasporti saab Eestis väga pikalt harrastada ja võtan endale vabaduse seda ka lähikuudel teha. Kui lumi maha tuleb, siis vahetan ratta suuskade vastu,“ lausub spordihing.


Tekst: Marta Vasarik

Fotod: Bosch Eesti Maastikurattasari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Viimsi/Sportland korvpallimeeskond on teiseks kõrgliiga hooajaks valmis

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus