Egle Eller-Nabi, bikiinifitness ja Under Armour – kokku loodud | Sportland Magazine

Jaga „Egle Eller-Nabi, bikiinifitness ja Under Armour – kokku loodud“

Egle Eller-Nabi, bikiinifitness ja Under Armour – kokku loodud

Mis kaubamärk Under Armour on?

See on kaubamärk tõelisele tegijale. Ma ei pea silmas ainult tippsportlasi, vaid kasvõi inimesi kodulähedaselt jooksurajalt, kes püüdlevad iga päev parema iseenda poole. Neid püüdlusi ja treeningutulemusi toetab Under Armouri kvaliteet.

Miks valis Under Armour oma esindajaks just Teid?

Esimesed rõivad jõudsid minu kappi sponsor Nocco kaudu, kes kasutab oma esitlusrõivastena just Under Armourit. Kuna fitness on väga tugevalt seotud USA-ga ja Under Armour on seal väga tuntud, jõudis kaubamärk ka minu spordisaali. Üks asi viis teiseni, neil tekkis minu vastu huvi ja osutusingi valituks. Ma püüan edasi anda väärtusi, mida kaubamärk esindab: näen ise väga palju vaeva ja tahan motiveerida ka teisi, et nad saavutaksid oma sportlikud ja tervislikud eesmärgid. See võiks olla üks põhjus, miks me selle kaubamärgiga hästi kokku sobime.

Egle, Under Armour

Mis eristab Under Armourit konkurentidest? 

Näen, et nad panustavad esmajoones kvaliteeti. Nad ei lähtu nii väga moetrendidest ja värvidest, vaid keskenduvad sportlase tulemuse parandamisele. Under Armouri tooted näevad küll ka väga head välja, kuid töötavad eelkõige selle nimel, et sportlane saaks teha tõhusat trenni: et nahk saaks hingata ja et liigutada oleks mugav.

Te tegelete bikiinifitnessiga. Eraldi võttes teavad neid sõnu kõik, ent mis täpsemalt on bikiinifitness ja mida seal hinnatakse? 

Ala on välja kasvanud kulturismist – sooviti teha kategooria, kus poleks nii palju lihast ja mis näeks välja sportlik ja naiselik. Ideaalseks peetakse ning taotletakse liivakellakuju: peenike keskkoht, vormikas ülaosa ning treenitud jalad ja tuharad. Kuid see on ka ala, kus geneetika mõjutab palju. Ma ei ütle, et treeninguga poleks võimalik kehaproportsioone üllatavalt palju muuta, ent head geenid tulevad kasuks. Üks asi on kehaline vorm, ent sama olulised on ka esinemisoskus ja kogu välimus: grimm, soeng, kõnnak ja üldine karisma. Kuna olen ka ise kohtunik, siis tean, et see on väga ilus ala, ent väga subjektiivne.

Teenisite eelmisel aastal esimese eestlasena pääsme profiolümpiamängudele, mis on Teie karjääri suurim saavutus. Mida see Teile tähendas?

Tõepoolest võitsin aasta tagasi San Marinos kvalifikatsiooniturniiri. Olin ka esimene eestlane, kes sinna pääses, aga Euroopa võistlejatel on üldse raske USA-kesksel alal oma sõna sekka öelda. See oli minu unistus ja kui ma selle eesmärgiks seadsin, tundus see ebareaalne, aga elu läkski nii. Suuresti tänu sellele, et mul on olnud õnne koondada enda ümber hea tiim ja head tingimused ning saada pere sajaprotsendiline toetus. Kõik on nagu pusletükid paigas ja sellest tuli ka edu.

Egle

Millised on Teie üldisemad ambitsioonid sportlasena?

Tunnen enda puhul nii sportlase kui ka treenerina, et pean alati olema parem kui eelmisel võistlusel, allahindlust kunagi ei tee. Ala on subjektiivne ja olenevalt võistlusest võib kohtunikke olla kuni 15. Igaühel neist võib olla eriarvamus selle suhtes, kes on ideaalne võitja. Seega saab loota ainult iseendale ja püüda olla alati parema vaimse ja füüsilise vormiga kui varem. Ka treenerina püüan õpetada, et kohe ei pea maailmameistriks tulema, vaid saama samm-sammult käegakatsutavate eesmärkide võrra paremaks.

Kui palju võtab fitnessiga tegelemine aega?

Kõik oleneb sellest, millisel tasemel sellega tegeleda. Kui oled tegija, kelle eesmärk on jõuda lavale võistlema, võtab fitness su täiesti endasse. Fitness on sinu elustiil ja kõik möödub selle tähe all. Eriti kolm kuud enne võistlust hõlmab see kogu su elu – kõik on planeeritud.

Kui palju aega kulub treeneritööle? Kas Teie käe alla on võimalik treenima tulla?

Kindlasti kaheksa tundi päevas. Kui arvestan rühmatrenne, siis neid on päevas kolm-neli, lisaks personaaltrennid, poseerimised ning aeg, mil töötan treeningukavade ja konsultatsioonidega arvuti taga. Minu juurde saab treenima tulla ja tavatreenijale olen kättesaadav. Praegu aga ei saa ma uusi võistlejaid vastu võtta, kuna kõik ajad on broneeritud. Uue aasta alguses vabanevad uued ajad.

Egle

Egle Eller-Nabi lihtsad tõed tervislikuks eluks

Piisavalt planeeritud ja läbimõeldud treening või muu aktiivne liikumine.

Väldi rutiini – muuda vajaduse korral treeningukavasid nii, et püsiks motivatsioon.

Tark toitumine, millega saavutad püsivad tulemused, ei kiirdieetidele ja imetablettidele, jah täisväärtuslikule toitumisele.

Ümbritse end positiivsete ja motiveerivate inimestega, kes kannavad samu väärtusi ja hoolitsevad enda eest.

Väldi inimese kõige suuremat vaenlast, stressi. Oluline on magada 8-9 tundi.

Hoida enda vaimu ja arengut värskena: loe, õpi, käi motivatsioonikoolitustel ja trennis.

Tekst: Oliver Lomp

Fotod: Joosep Martinson

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Spordijalatsid: ühest paarist ei piisa

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus