Enda tundma õppimine toob edu kiiremini koju. | Sportland Magazine

Jaga „Enda tundma õppimine toob edu kiiremini koju.“

Enda tundma õppimine toob edu kiiremini koju.

Chris Kala on positiivne, aus ja eesmärgikindel 25-aastane noormees, kes on leidnud enda jaoks viisi, kuidas olla õnnelik ja edukas. Vaatamata oma noorele vanusele, on noormees avalikustamas enda teist raamatut ning üritab lisaks hetke töö kõrvalt tegeleda mitmete erinevate projektidega.

1. Mis teeb sinust sinu?
Aus ja ühesõnaline vastus oleks ENESETEADLIKKUS. Selle all pean silmas seda, et tänapäeva ulmekiire elutempo ja igapäevaste murede küüsis, tuleks leida üles eelkõige iseennast, sest ainult niimoodi saame tundma õppida seda, kes me oleme. Vähe rohkem sellele küsimusele mõeldes, siis teeb minust minu, ausus ja otsekohesus iseenda ja kõigi teiste vastu.


2. Töötad hetkel Sports Direct’i spordipoes, millega tegeled vabal ajal lisaks töökohustusele?
Tead, see on küsimus, mis ainuüksi juba selle peale mõtlemisest toob judinad üle keha esile, sest vahepeal lihtsalt tundub, et 24-st tunnist ööpäevas ei ole piisav oma kirgede ja hobidega tegelemiseks. Alati tahaks rohkem aega, et jõuaks rohkem ära teha. Hetkel tegelen väga intensiivselt oma uue raamatu ”Mõistmaks, kes ma olen” kordustrüki promosessiooniga. Raamat ise ilmub Eesti suurimatesse raamatupoodidesse vahetult enne jõule. Teen aktiivselt koos elukaaslasega iganädalalselt trenni ka Myfitness spordiklubides. Tervis ja enda heaolu on minu jaoks äärmiselt oluline ning väljend ”mind, spirit, body” on just see, mida püüan arendada. Umbes kolm-neli kuud tagasi alustasin ka Forex valuutaturul kauplemise õppimisega ning üritan üht globaalset äriideed teostada, mis võtab jalad alla, tehes loodetavasti oma esimesed ”beebisammud” juba mõne kuu pärast. Ja nagu kirjanikel ikka, pean ka mina väikest viisi sellist tagasihoidlikku blogi oma koduleheküljel www.chriskala.com

3. Viibisid 2 aastat Austraalias, nimeta mõningad märksõnad, mis iseloomustavad sinu reisi kõige paremini.
Operatsioon, raha, troopika, enda mõistmine, sihikindlus, hirm, teadmatus ja kogemus oleksid esmased märksõnad, mis pähe kargavad.

4. Kus sa näed end 5 aasta pärast?
Unistused on väga olulised, kuid kui aus olla, siis hakkan üha rohkem mõistma, et ei ole mõtet asju niivõrd pikalt ette planeerida. Planeerides ja ootusi seades, me tihtipeale tekitame endale pettumusi. Kui meil puuduvad ootused, ei ole ka pettumusi. Samas on loomulikult oluline endale eesmärke püstitada ja nii olen teinud ka mina erinevates valdkondades, kuid üritan võtta asja vabalt, olla järjepidev, teha kõvasti tööd nende eesmärkide nimel ja vaadata, mida elul pakkuda on. Üritan liialt mitte klammerduda. Kindlasti näen ma end 5 aasta pärast veelgi õnnelikumana kui hetkel olen ja jäädavalt tegeledes ainult nende asjadega, mille vastu on mul kirg ja armastus.


5. Mainisid ka trenni ja tervist, milline on sinu igapäevane lähenemine neile mõlemile?
Juba Austraalias elades, pärast enda rasket operatsiooni, sain aru, et soovin muutust. Alustasin tookord kehakaalu treeningutega (inglise keeles siis chalistenics) ja nüüd Eestis olles olen tegelenud jõusaaliga peaaegu aasta. Tuleb tunnistada, et suuremat arengut nägin siiski kehakaaluga treenides. Eks me niimoodi end tundma õpigi ja ilmselt tuleb tagasi pöörata oma juurte juurde, milleks on minu jaoks enda kehakaaluga treeningud.

Toidu osas nii palju, et olen taimetoitlane. Kuna sõna ”vegan” on nii kommerts ja erinevatest arusaamadest pakatav termin, siis eelistan kasutada taimse põhise toidu nimetust. Selline valik sai tehtud koos elukaaslasega umbes 4 kuud tagasi. Ütlen ausalt, ma ei ole end mitte kunagi eales paremini tundnud. Küsimus, mida kuulen sageli ”Kust ma enda valgu või proteiini saan?”, millele on väga lihtne vastus, oma valgu saan ma täpselt sealt, kust kana, lehm, siga ja muud loomad oma valgud ehk rohelisest ja taimedest.

6. Milliseid raamatuid sa kirjanikuna ise loed?
Olen võtnud eesmärgiks lugeda iga kuu vähemalt paar raamatut, mis tegelikult ei ole probleem. Peamiselt loen ennast arendavaid raamatuid, praegu olen enda jaoks avastanud autori nimega Robin Sharma, kelle raamatuid soovitan kindlasti ka teistele – tegemist on ajatu informatsiooniga.

7. Miks peaksid inimesed lugema sinu raamatut?
Kohustatud ei ole seda lugema ju keegi eksole. Soovitaksin seda raamatut, sest see paneb inimesi mõtlema sellele, mis on elus oluline ja mis ei ole. Olen viimase 6 aasta jooksul teinud läbi suure enesearenguvooru, mis on andnud aimu natukene sellest, mis meid tegelikult lõppude lõpuks õnnelikuks teeb ja rahulolu pakub. Alati ei ole raha peamine õnnefaktor. Raamat sobib kõikidele vanusegruppidele, kes tunnevad soovi end avastada ja tundma õppida läbi filosofeeriva võtme. Sellest tulenevalt ka raamatu pealkiri ”Mõistmaks, kes ma olen”, mis käib nii minu kui autori kohta ja loodetavasti ka lugeja enda kohta, kes sellise pealkirjaga suhestuda võiks.

8. Mida soovitaksid neile, kes samuti oma unistuste poole pürgivad?
Soovitaksin pidada päevikut, püstitada endale pidevalt väikeseid ja suuremaid eesmärke ning olla igapäevaselt tänulik selle eest, mis meil juba olemas on. Järjepidevus, sihikindlus ja kannatlikkus viivad soovitud tulemusteni. Nagu ütles üks minu väga suur mentor ”Elus võidab see, kellel on kõige rohkem kannatlikkust” ja seda usun ka mina.

9. Milline näeb välja sinu tavaline argipäev?
Minu argipäev on varieeruv, sest mul ei ole hetkel kontoritöö. Üldiselt üritan ärgata igapäev kell 05.00 hommikul, et minna enda hommikusse trenni kella 6.30-ks. Tööpäevadel sellise näite puhul ongi vaid trenn ja töö kahjuks. Õhtuti enne magama minekut muljetan elukaaslasega ja vaatan võib-olla mõned motiveerivad, inspireerivad Youtube videod ka. Kui tegemist on vaba päevaga, siis pärast varahommikust trenni, tegelen kõige muuga, mis parasjagu tähelepanu vajab. Olgu selleks järgnevateks päevadeks toidu valmistamine ehk food prep, raamatu või blogiga tegelemine, valuutaga kauplemine, jalutamine looduses, päeviku pidamine ning raamatu lugemine. Enda harimine ja enda isiklik areng on minu jaoks väga oluline. Annan endast kõik igapäevaselt, et astuda pisikesi sammukesi suurte unistuste täitumise suunas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Suur talvejooksujalatsite test

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus