Eskobros: oleme tuleviku filmitegijad! | Sportland Magazine

Jaga „Eskobros: oleme tuleviku filmitegijad!“

Eskobros: oleme tuleviku filmitegijad!

Kaksikutest filmitegijad Romet ja Raul Esko (22) teevad tööd nime all „Eskobros“. Nende dünaamiline filmikeel ei ole külmaks jätnud kedagi, kes on vendade loomingut nägema juhtunud.

Heites pilgu ajajoonele, võib välja tuua, et kui 2018. aastal vaatas Eskobros filmi „All Monsters Are Made-Up“ Kosmose IMAX kinos umbes 300 silmapaari, siis 2020. aastal võitsid filmikaksikud Pöff Shorts rahvusliku võistlusprogrammi lühifilmiga „Välguga löödud“. Viimane räägib nende varalahkunud sõbrast Brandon-Enrico Lebbinist, keda mitmed Eesti muusikaasjatundjad pidasid Eesti kõige suuremaks räpi tulevikutäheks.

Aina uue otsingul

Filmikriitikud ennustavad Raulile ja Rometile säravat tulevikku. Vennad on jõudnud juba võita mõned kuldmunad ja teinud erasektoriga erinevaid koostööprojekte. Noormeestega vesteldes pole kahtlustki, et kogu nende elu keerleb ümber filmitegemise. „Oleme videoninjad. Nagu märkamatud palgamõrtsukad, kes treenivad selleks, et oma töö professionaalselt teostada. Teeme seda, mis endale meeldib, mis läheb rahvale peale, üldine suund on meelelahutuslik. Toodame filme, klippe, videoid. Oleme kogu aeg millegi uue otsingul, mis pakuks naudingut nii meile tegemise ajal, kui hiljem vaatajale,” ütlevad nad ühest suust.

Eskobros
Foto: Keir Rämson

Konkreetset sihtgruppi, kellele filmid mõeldud on, ei ole vennad otseselt määratlenud, sest peavad oma loomingut avatud buffeeks, kust kõik võivad võtta seda, mis just meeldib. Samas võib öelda, et hetkel on Eskobros peamiseks publikuks nende endi vanused või veidike nooremad inimesed. Tagasisidet saavad nad aga kõige rohkem oma emalt, keda nad armsalt empsiks kutsuvad, ja noorematelt sugulastelt.

Lõputööks valmib eepiline action

Lõpetanud gümnaasiumi Vanalinna Hariduskolleegiumis, alustasid kaksikvennad filmiõpinguid 2018. aastal Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis. Praegu on käsil lõputöö – valmib eepiline action film„Topelt turbo“, mille võtetega alustatakse augustis. „Meil on alati midagi teoksil, vahel isegi liiga palju korraga. Just äsja tuli välja Pitsa (reket, kohver, boipepperoni) uus muusikavideo,” räägivad vennad läbisegi.

Naudivad protsessi ja tulemust

Kaksikutele omaselt on Eskobros vennad nagu kaks tilka vett. Nad ei oska isegi esimese hooga öelda, mille poolest nad erinevad. Raul ütleb lõbusalt, et mõlemad magavad jätkuvalt narivoodis ja ka muudes tegevustes ollakse sarnased. Neile meeldivad samad filmid, koos tehakse sporti. Endi sõnul ei esine neil ka suuri eriarvamusi, kuigi vahel sünnib vaidlustest tõde.

Eskobros
Foto: Alina Birjuk

Romet lausub: „Mulle meeldivad videoprojektid ja filmid, mille tegemine on juba logistiliselt keerukas. Kus tuleb mitu asja korraga kokku panna. Lisaks on ajakell pidevalt kukil ning mitte ühtegi minutit ei tohi raisku minna. Kui moos on lõpuks purgis, on alati uhke olla.“ Raul täiendab: „Kõige magusam on filminduse juures see, et me ei tee midagi abstraktset. Pikal eeltööl on oma väljund ja reaalne tulemus.“

Hommikud algavad joogaga

Varajases nooruses tegelesid vennad taipoksi ja erinevate võitluskunstidega, mis õpetasid taluma, ja ka nautima rutiini, saama sõbraks enesedistsipliiniga. Toonase treeneri Ivo Pukiga on nad siiani sõbrad. Raul iseloomustab trenne: „Võitluskunst ei ole lihtsalt kaklemine. Muuhulgas oleme ka praegu väga paindlikud, spagaati viskame siiamaani.“ Romet lisab: „Teeme sporti enda jaoks. Sellel on praktiline eesmärk – jõuda veel rohkem ja veel kaugemale. Iga meie hommik algab joogaga, millele päeval lisandub jõutrenn.“

Eskobros
Foto: Markus Mikk

Lisaks meeldib neile joosta, kuid hetkel on mõlemad hädas põlveprobleemidega. Ka taipoksiga lõpparve tegemise üks põhjustest oli suur koormus jalgadele. Raul tõdeb, et isegi hädad kimbutavad neid korraga. Kui Rometil läks parema jala menisk, siis Raulil sai mõne kuu pärast viga vasaku jala põlv.

Kaksikud peavad aga füüsilist koormust oluliseks just mõttetööga toimetulemiseks. Toitumise osas ei ole nad reegleid kehtestanud, pigem kulgevad rutiinis, hommikuti valmib tihti midagi tatrast, millele lisanduvad puuviljad. Mõned erandid siiski on. „Pärast pikka võttemaratoni kulub energiavarude taastumiseks ära kummikomm, natuke kartulikrõpsu. Mõnikord ka näiteks Iiri kohv,“ ei ole vennad sugugi pühakud.

adidase kets sobib igas olukorras

„adidas on ikooniline bränd, millel on vana kooli hõng ja suurepärane imidž,” selgitavad vennad miks tasub just adidase ketse kanda. „Üritan igas olukorras riietuda suhteliselt vabalt, sest see meeldib mulle ja ketsiga on igal ajal mugav. Mulle meeldib neid kombineerida erinevate riiete ja elementidega. Kets on väga praktiline,“ lausub Romet. Raul kiidab: „Suvel sõidan päris palju rulaga ja adidase ketsil on selleks sobiv väga kõva ja haakuv tald.”
Kui ketse parasjagu jalga pole vaja panna, meeldib kaksikutele väga ka paljajalu käia. „Ühendus maaga,“ kommenteerivad nad kooris.

Eskobros
Foto: Liina Notta

Tee seda, mis meeldib

Tulevikuplaanidest rääkides on vennad enesekindlad. „Kõigepealt lõpetame kooli. Seejärel on soov vändata üks täispikk film Eestis. Sealt edasi tahame minna magistrikraadi omandama kas Inglismaale või USA-sse. Hollywoodys võiks kätt proovida ning seejärel ehk jätkata Eestis. Mul on vähemalt viis suuremat ideed,“ räägib Raul. Romet pole samuti tagasihoidlik. „Sooviksin juurde õppida kinematograafiat,“ sõnab ta.

Raul tõdeb, et enesekindlamaks muutusid nad taipoksiga alustades, sest füüsiline enesekindlus mõjutas ka õpinguid koolis, mis muutusid seeläbi sujuvamaks. „Kui ise oleme kindlad selles, mis meile meeldib, siis ei pea üldse muretsema, kas see kellelegi teisele korda läheb. Kui läheb, on väga tore,” ütlevad nad lõpetuseks.

Eskobros loominguga saab tutvuda www.eskobros.com

Tekst: Kärt Radik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Tallink Maijooks toimub tänavu virtuaalselt kuni 31. maini. Tule jooksma!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus