Estoni Kohver: jalgpall aitab kõik muud mõtted välja lülitada | Sportland Magazine

Jaga „Estoni Kohver: jalgpall aitab kõik muud mõtted välja lülitada“

Estoni Kohver: jalgpall aitab kõik muud mõtted välja lülitada

Estoni Kohver on tuntud eelkõige räpparina, kellel on hulgaliselt erinevaid raudu tules, kuid tegevuste lõpptulemus ei ole kunagi ette teada. Töise rööprähklemise taustal peab ta oluliseks head füüsilist vormi ja püüab end liikumises hoida.

Estoni Kohver kirjeldab oma käsilolevaid tegevusi kui kohati tuld purskavat vulkaani, mis vahepeal annab välja vaid kehva gaasigrilli mõõtmed. Konkreetseid projekte nimetamata ütleb ta, et igast projektist tegelikult asja ei saagi. „Uut loomingutki üritame siin nikerdada nii miinustega kui miinusteväliselt. Toimubki suuresti fookusega jauramine, aga kui selle käigus millelegi pihta saab, on vist enam-vähem okei,“ kirjeldab Estoni Kohver loomingulise inimese tööd.

KohverInspiratsiooni muusika tegemiseks leiab ta tihtipeale muusikast endast. Hästi kirjutatud laulud, näiteks Tyler The Creatori, Genka, nublu, Action Bronsoni, Apache 207, Oasise, Stone Rosesi ja paljude teiste tema lemmikartistide kataloogist, panevad mõtte tööle. „Referents-track´id käivad alati minu muusikalise toimetamise juurde. Kuuldes midagi meeletult hästi kirjutatut või lahedalt kõlavat, hakkad ise ka kuidagi tahtma midagi samaväärset teha,“ ütleb ta.

Püsivust võiks rohkem olla

Estoni Kohver tunnistab, et püsivusega on tal kehvasti. Seda eriti ei olevat. Erandina jagub püsivust jalgpalliks, mida ta mängib igal nädalal. Kuigi muusik oma sõnutsi eriti mängida ei mõista, on jalgpall heaks paletipuhastajaks. Poolteist tundi pole aega mõelda muule, kui platsil toimuvale. „See teeb vähemalt korraks pea puhtaks. Ei mingit muusikat ega ideid, stream´e, raidereid, kõnesid, mõtestamist, müüki jne. Ainult pall, mina ja see välisküljesööt, mis kohale ei läinud,” selgitab Estoni Kohver muigega. Ta käib ennast vormis hoidmas ka jõusaalis, kus avastas hiljuti enda jaoks sõudeergomeetri.

KohverIgapäevast liikumist pakub ka Tallinna kesklinn, kus räppar käib päris palju jala. „Lisaks mõtlen igal aastal, et peaks rohkem matkasid ette võtma… ja siis ei võta,“ muigab Estoni Kohver. Peagi ongi tal siiski ees matk Hiiumaal, kus ta loodab heale ilmale, sest ekstreemmatka ei tahaks. 25 km tõusu või pelgalt kahe soojakraadiga kusagil lauka ääres lõkkel sokkide soojendamine ei ole tema jaoks. Ta eelistab sooja ilmaga paarikümnekilomeetrist kerget matka looduses, kus õhtul tehakse šašlõkki ja öösel saab hästi magada, et hommikul edasi minna.

Estoni Kohver peab oluliseks aeg-ajalt, näiteks kord kvartalis, teha iseendale kiire restart. Selleks on parim viis käia kusagil välismaal, kasvõi korraks, paariks-kolmeks päevaks. „Näiteks väike reis Saksamaale, kus saab süüa kebabi, vaadata jalgpalli ja kus keegi sind ei tunne. Võõrad inimesed, teine keel,“ selgitab ta võõrsil aja veetmise võlusid.

Valikute mõjutused ulatuvad lapsepõlve

KohverKuna Estoni Kohver kasvas üles Saksa muusikat, televisiooni ja jalgpalli jälgides, siis on see mõjutanud ka tema tänaseid valikuid. Näiteks oli tema tädipojal üheksakümnendatel eriti vinge adidase särk, mis toona muljet avaldas. Seetõttu on muusiku valikutes adidasel veidi erilisem staatus. Brändieelistusi on kallutanud ka kunagised suured reklaamikampaaniad, mis on teda tõuganud just selle brändi poole. Seejuures ei olegi tõuke initsiaator puhtalt adidase enda kampaania, vaid hoopis konkurentfirma liigne agarus kohalikul suunamudijate turul, mis tekitas oma rohkusega temas mõnevõrra tüdimust.

Räpparil on eelistusi ka adidase brändi sees ning mõned kollektsioonid meeldivad talle rohkem ja mõned vähem. Lemmikute sekka kuuluvad tooted Pharrell Williamsi kureeritud ja Y-3 kollektsioonidest. Kindlasti leiab mehe igapäevasest garderoobist ketsid, mille konkreetseid paare valib ta selle järgi, kuidas need passivad esinemise ajaks lavale või kuidas need sobituvad muu riietuse ja ilmaga. Näiteks on tal ühed kollased Ozweegod, mida märja ilmaga ei kannata jalga panna.

KohverOma riietuse valikul lähtub Estoni Kohver põhimõttest, et kannab valdavalt täiesti tavalisi riideid, millele lisab ühe ebatavalise valiku. „Pane selga üks asi, mida tavaline inimene ei kannaks. On see nahkpüks, kriiskav neoonvärvides kets või mingi kauboikaabu. Me siin ikkagi elame Eestis onju. Ei ole vaja mingiks full Prince’iks või Nicki Minaj´iks ära keerata. Ehmatad rahva ära. Vaatavad kui võõrast. Kahjuks on see nii,“ arvab Estoni Kohver.

Tekst: Pille Kalda
Fotod: Liina Notta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse aktiivtegevuse koordinaator Mailis Leiten: ainult vastumäge minnes jõuad üles

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus