FC Flora alustab Premium liiga hooaega kõige kõrgemate eesmärkidega | Sportland Magazine

Jaga „FC Flora alustab Premium liiga hooaega kõige kõrgemate eesmärkidega“

FC Flora alustab Premium liiga hooaega kõige kõrgemate eesmärkidega

FC Flora võitis mullu ülekaalukalt Premium liiga, kui saadi kokku 31 võitu ning 97 punkti, millega korrati meistriliiga rekordit. Tunamullune võitja FCI Levadia kaotas Florale kolm mängu ning suutis viigistada vaid ühe.

Tänavune hooaeg tõotab tulla põnev. Flora soovib tiitlit kaitsta, laiaulatusliku uuenduskuuri läbinud FCI Levadia ihkab revanši ning kõige kõrgemate kohtade nimel võitlevad kindlasti varasemad esikolmiku tiimid Paide Linnameeskond ja Nõmme Kalju FC. Jalgpallisõbrad ootavad, et ka Narva, Tartu, Pärnu ja Kuressaare paneksid eeldatavale esinelikule suurema pinge peale ning muudaksid tabeliseisu tasavägiseks. Värsket verd toob Esiliiga võitjana Premium liigasse kerkinud Harju JK Laagri.

Kuidas tiitlikaitsja FC Flora hooajaks valmis on ja millised eesmärgid on seatud, rääkisid klubi spordidirektor Norbert Hurt, peatreener Jürgen Henn ning noortetöö juht Taavi Trasberg.

Meeskonna mängujärgne trenn_foto Janek Eslon
Meeskonna mängujärgne trenn. Foto: Janek Eslon

Kuidas on meeskonna talvine ettevalmistus sujunud ning kas olete hooajaks valmis? 

Jürgen Henn: Ettevalmistus on liikunud tõusvas joones. Alguses puudus koondise tõttu palju mängijaid, mis mõjutas meid oluliselt esimesel kahel nädalal, aga seejärel oleme nii mänguliselt, kui tulemuste mõttes liikunud lähemale sellele, kus hooaja startides soovime olla. Välisvastastega oleme saanud väga kõrge tempoga mänge, mis on ettevalmistusel eriti väärtuslikud. Kokkuvõttes täitsime ettevalmistuseks seatud eesmärgid hästi.

Millised eesmärgid on meeskond hooajaks seadnud?

Jürgen Henn: Seda küsitakse palju ning sellele on alati samasugune vastus: soovime kaitsta liigatiitlit, võita Superkarika ja Liiga karika. Kuna Euroopas eelmisel aastal ebaõnnestusime, siis tänavu on miinimumeesmärk vähemalt ühe vastase alistamine.

FC Flora peatreener Jürgen Henn_foto Janek Eslon
FC Flora peatreener Jürgen Henn. Foto: Janek Eslon

Iseloomustage palun oma esimese mängu vastast, Esiliiga võitjat Harju JK Laagrit – mida sellelt tiimilt oodata?

Jürgen Henn: Äsja Premium liigasse tõusnud klubid on alati motiveeritud ja mängivad aukartust tundmata. Esiliigas näidati väga julget mängu palliga ja usun, et seda soovivad nad teha ka Premium liigas. Ootame vastast, kes on väga näljane ja valmis võitluseks.

Kirjeldage palun meeskonna tänavusi üleminekuid, kes on tulnud tagasi ja kes lahkunud.

Norbert Hurt: Ennekõike on meie eesmärk hoida koosseis stabiilsena. Üldjuhul on meil meeskond peaaegu komplekteeritud juba enne hooaja lõppu. Teisalt on selge, et mingid muutused peavad toimuma. Keegi liigub välismaale, keegi läheb laenule, keegi tuleb tagasi jne. Sellel aastal tegid sammu välismaale kaks keskväljamängijat Markus Poom ja Vladislav Kreida, kes läksid mängima Iirimaa klubidesse. Markus liitus Shamrock Rovers’iga ja Vladislav Kreida liitus klubiga St Patrick’s Athletic FC. Poola esiliigasse suundus väravavaht Karl-Romet Nõmm, kes liitus klubiga Sandecja Nowy Sącz. Kaks mängijat andsime laenule FC Kuressaare juurde, kelleks on ründaja Mark Anders Lepik ja keskväljamängija Andrei Smirnov. Laenult tuli tagasi Erko Jonne Tõugjas, kes sai hea kogemuse Legionis mängides. Ettevalmistusperioodil on ta näidanud head minekut, mis on teinud temast olulise täienduse meie kaitseliinis. Veel tuli laenult tagasi Ingmar Krister Paplavskis, kes tegi hea hooaja teise poole FC Kuressaare eest mängides. Sellel hooajal konkureerib ta väga tugevalt esiväravavahi kohale. Uute mängijatena on liitunud Otto-Robert Lipp, kes tuli tagasi FC Kuressaarest ja Märten Kuusk, kes saabus meile laenule Ungari klubist Újpest FC.

Premium liiga 36. voor VS FCI Levadia(pildil Flora kapten Konstantin
Premium liiga 36. voor VS FCI Levadia. Pildil Flora kapten Konstantin Vassiljev. Foto: Janek Eslon

FC Flora teeb väga head tööd noortega. Mis on teie noortesüsteemi eesmärk ja kuidas näete noormängijate arendamist?

Taavi Trasberg: FC Flora noortesüsteemi eesmärgiks on pakkuda igale noorele võimalust jalgpalliga tegelemiseks ning sportlikust vaatenurgast arendada mängijaid FC Flora esindusvõistkondadele. Soovime anda oma panuse heatahtliku Eesti ühiskonna kujundamisele läbi väärtuspõhise keskkonna loomise, kus inimesi mõistetakse, omavahel tehakse koostööd ja kõigil on võimalus olla parim. Väärtustame igat noort ja anname enda poolt kõik, et lapsed saaksid püüelda enda unistuste poole.

Noortetöö treeningprotsess on ülesehitatud mängija arengut silmas pidades. Oleme veendunud, et lapsed ei ole noored täiskasvanud ja neile on oluline lapsepõlvest rõõmu tunda. Seetõttu väldime liigset psühholoogilist survet ning suuname kõiki võistkonnaga töötavaid inimesi mõtlema lapse arengule pikas plaanis. Noores eas on tähtis treeningute kvaliteet ning eakohase arengu ja võimetega arvestamine. Me ei pea õigeks laialt levinud ütlust, et tehes rohkem trenni, tõuseb mängijate kvaliteet ning paranevad tulemused. Meie lähtume filosoofiast, et targalt läbi mõeldud treeningud viivad noorte jätkusuutlikuma arengu suunas ning aitavad ennetada jalgpallist tulenevaid vigastusi ning mentaalset läbipõlemist.

Nike toetab FC Florat ja riietab ka klubi fännid

Igale jalgpalliklubile on olulised nende toetajad. FC Flora üks pikaajalisemaid koostööpartnereid on Nike Baltikumi ametlik esindaja AS Jalajälg, kellega sai koostöö alguse juba 1999 ning jätkub senini. Ka kõik Flora fännid saavad omale tiimivärvides rohe-valge särgi, pusa või jaki soetada fännipoest.

FC Flora ja kõikidele Premium liiga mängude graafiku leiad siit

Tekst: Kärt Radik

Avafoto: Janek Eslon

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Paadid, kaatrid, jahid ja muu merevarustus vallutavad Eesti Näituste Messikeskuse

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus