Fotograaf Liina Notta püüab hetke nii suhtumise kui kaameraga | Sportland Magazine

Jaga „Fotograaf Liina Notta püüab hetke nii suhtumise kui kaameraga“

Fotograaf Liina Notta püüab hetke nii suhtumise kui kaameraga

Fotograaf Liina Notta võtab elu suure naudinguga ning läheneb elu keerdkäikudele loomingulise spontaansusega. Ta peab end suureks unistajaks ning teeb suure osa asju nii-öelda kõhutunde pealt, mis jätab talle väga vähe võimalusi milleski pettumiseks.

LiinaLiina ütleb mõtiskledes, et kinnisideed, suured pikad plaanid või eesmärgipärane sihtide seadmine pole tema jaoks. Samas sisemise äratundmiseni jõudmisel on ta valmis millegi nimel väga palju panustama. Parim näide sellest on fotograafi elukutse valik, mis oli tema kindel soov juba teismeeas. “Fotoaparaadi ja piltide töötlemiseks loodud programmi Photoshop võtsin ette põhikoolis. Sealt edasi sündis väga kindel otsus, et minust saab fotograaf ning pärast gümnaasiumi lõppu ootab mind erialane õpe Tallinna Polütehnikumis. Mul ei olnud plaani B,” ütleb ta.

“Mäletan selgelt, et uurisin enne sisseastumiskatseid võimalikke küsimusi ning ühe ülesandena tuli välja tuua silma jäänud fotograafid. Sellel hetkel ei teadnud ma mitte ühtegi ehk pidin need nimed internetiotsingu teel leidma ning mällu salvestama, et punktid eksamil kätte saada.”

Tallinna Polütehnikum andis erialastele tehnilistele teadmistele hea baasi. “Kõik muu on tulnud aja, kogemuste ja järjepidevusega. Isegi fotoalane käekiri on just niimoodi kujunenud, sest seda ei ole ma kuidagi otseselt eraldi püüda proovinud. Samas pildikeel muutub kogu aeg, sest tehnilised oskused arenevad pidevalt ning maitse pilditöötluse osas nihkub kuigivõrd ju ka,” leiab Liina.

Liina

Loob oma maailma ise

“Enim naudin inimeste pildistamist, kuid pigem moel, mis laseb mul fotol olevat keskkonda ise luua või objekti suunata. Vahel mulle meeldib, kui pildil on juures mingi nüanss, mis näeb välja ebarealistlik, nagu see poleks siit meie päris maailmast. Ilmselt on see ka põhjus, miks ma naudin fototöötlust vahel isegi pildistamisest enam,“ räägib fotograaf.

Suhtub kirega ka teiste loomingusse

“Tunnen, et piltidele püütud inimeste emotsioone neile loomulikus keskkonnas naudin pigem teiste fotograafide töödes. Sama kehtib ka näiteks meid ümbritseva keskkonna jäädvustamise kohta. Mina pole ka see, kellel on kaamera kogu aeg kotis kaasas,“ tõdeb Liina.

Ta ütleb, et tema jaoks ei olegi väga oluline, kes on ühe või teise foto autor, et sellest vaimustuses olla. „Nimedest rohkem inspireerib mind kindlasti sisu. Hea paralleeli saab siin tõmmata muusikaga ehk artiste ma nimepidi tihti ei teagi, kuid lemmiklugude nimekiri on üsna pikk.”

Liina

Naudib üksinda kulgemist

Helide ja fotokunsti maailmas meeldib Liinale üksinda rännata. “Ilmselt kehtib see ka sportimise kohta, mida eelistan samuti teha teistest sõltumatult, kuigi ära olen proovinud nii jalgpalli, korvpalli, jäähoki, kõhutantsu, kergejõustiku kui palju muudki. Täna tähendab sport minu jaoks kas jooksmist, rulluisutamist, jõusaali treeningut või kõndimist. Viimast armastan üle kõige ja kuna sammud peavad tehtud saama mugavalt, siis õue suundudes valin jalga kontsade asemel alati pigem ketsid. Kui mul oleks kogu maailma aeg, siis läbiksin kõik vahemaad jalgsi,“ avaldab ta.

Liina valik on adidas

Liina TOSSUDTooteid, mis Liina endaga koju toob, valib ta väga suure hoolega. “Vaatan nii välimust kui materjali eraldi ning kui tunne on õige, siis see tuleb minuga kaasa. Niimoodi on aastate jooksul kappi jõudnud päris mitmeid adidase tooteid.”

“Näiteks on mul pea igapäevases kasutuses üks poolteist aastat tagasi ostetud adidas By Stella Mccartney dressikomplekt, mis näeb endiselt välja nagu uus, kuigi mu kindel plaan on need ikkagi ribadeks kanda, aga hetkel pole see veel õnnestunud, need on tõesti kvaliteetsed,” naerab Liina lustakalt.

Suvi tähendab puhkust!

Eesootavat suve soovib Liina nautida võimalikult kohustustevabalt ning koos sõpradega. “Suvi on väga ilus aeg, võtan sellest maksimumi. Plaanides on juba üsna mitu pulma ning sünnipäevi, suurem osa nädalavahetusi saan veeta koos heade inimestega. Õnneks on ruumi ka valikutele ning spontaansusele, täpselt nii, nagu mulle kõige rohkem sobib ja meeldibki.”

Liina Notta

Tekst: Marta Vasarik
Fotod: Liina Notta / erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Elva Kohvik Lohvik Arbi järve kaldal ootab külastajaid

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus