Hulljulge Roomet Säälik: tähtis on, et lõbus oleks | Sportland Magazine

Jaga „Hulljulge Roomet Säälik: tähtis on, et lõbus oleks“

Hulljulge Roomet Säälik: tähtis on, et lõbus oleks

Eesti tänavaspordimaastikul on juba mitu aastat eredalt silma paistnud noor Roomet Säälik, kes ei kohku trikitõukerattal ja BMX-il sõites ka kõige peadpööritavamate trikkide ees. Kuidas mehe teekond alguse sai ning mida ta kõigile alustavatele trikitajatele soovitab?

Roomet, kui vanalt sa ekstreemspordiga tegelema hakkasid? Kus? Mis alaga?

Ekstreemspordiga hakkasin tegelema 9-aastaselt, kui sain esimese BMX-i. Sõitsin sellega umbes kaks aastat, kuni nägin kohalikus skatepargis poisse tõukerattaga sõitmas ning sain kohe aru, et pean endalegi ühe sellise muretsema. Ja sealt peale hakkasingi tõukerattaga sõitma.

Miks just tõukeratas? Mis sind selle kaherattalise juures noorena köitis?

Tõukeratta valisin sellepärast, et BMX oli tol ajal mulle liiga suur ja trikkide tegemine oli üpriski raske. Kohe kui tõukeratta ette võtsin, hakkasid uued trikid järjest välja tulema.

Oled tõukerattal võitnud mitu rahvusvahelist võistlust. Kuidas õnnestus ühel Eesti poisil ennast rahvusvahelisele areenile murda?

2013. aasta suvel võitsin Viljandi Bashi tõukerattavõistluse, kus sain auhinnaks wild card’i suve lõpus toimunud maailmameistrivõistlustele Inglismaal. Sama suve alguses liitusin USA tõukerattatiimiga Phoenix Pro Scooters ning peale edukat MM-i (15. koht) hakkasingi osalema paljudel rahvusvahelistel võistlustel.

Palju räägitakse, et Eestis on ekstreemspordiga tegelemiseks suhteliselt kehvad olud. Kuidas end sellest hoolimata üles töötasid?

Kuna huvi ekstreemspordi vastu oli niivõrd suur, siis pidin leppima võimalustega, mis Eestis olid. Rohkem oligi puudu korralikest siseskateparkidest, sest Eesti kliimas saab väljas sõita vaid neljandik aastast ja sellest veel pool aega sajab vihma.

Sind on üha rohkem näha ka BMX-ratta peal. Kas tõukeratas hakkab tagaplaanile jääma või plaanidki tegeleda mõlemaga?

Jah, olen hakanud ka BMX-iga sõitma, aga tõukeratast ei jäta, seega plaanin sõita mõlemaga.

Mis Sulle BMX-i juures kõige rohkem meeldib?

BMX on raskem kui tõukeratas ja nõuab uute trikkide õppimisel suuremat pingutust, kuid ehitus ja trikid on suhteliselt samad.BMX-iga sõites nagu õpiksingi kõiki trikke lihtsalt uuesti ja see on mulle huvitav.

Kus sa peamiselt treenid?

Tallinna külje all asuvas ekstreemspordikeskuses Spot of Tallinn.

Millised on su suurimad saavutused BMX-ratturina?

Ma pole veel väga palju BMX-iga võistelnud, aga suurimad saavutused on 2017. aasta Simple Sessioni 16. koht ja möödunud suvel Simple Summer Sessioni 8. koht.

Kuhu sooviksid välja jõuda?

BMX-iga sooviksin esialgu jõuda Simple Sessioni finaali ja millalgi ka teistele rahvusvahelistele võistlustele.

Mida soovitaksid alustavale BMX-ratturile?

Tee asja hingega ja lõbus peab olema. Minul igatahes on alati olnud.

Tekst: Kris Süld

Fotod: Ethel Eliis Krünberg / Yeray Luque

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Milliseid vigu jooksutrennidega alustades vältida?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus