iCOURT valmistab Eestis professionaalseid tenniseriided | Sportland Magazine

Jaga „iCOURT valmistab Eestis professionaalseid tenniseriided“

iCOURT valmistab Eestis professionaalseid tenniseriided

Eesti naised Katrin Uusoja ja Merike Lainurm ühendasid oma kire tennise ja disaini vastu ning lõid ettevõtte iCOURT, et toota maailmatasemel tenniseriideid. Tennisele lisaks sobivad riided golfi, padeli, rannatennise ja sulgpalli mängimiseks.

Ettevõte tänasesse tiimi kuuluvad Merike Lainurm, Kersti Leetma ja värskelt liitunud Merje Kruus. Lisaks toetavad neid iCOURT arendamisel paljud lähedased. Kolmel naisel on igal oma tugevus. Merike tegeleb disaini ja tootmisega, Merje fookus on turundusel ning Kersti hoiab korras finantsasjad. Nende entusiastlike naistega kohtudes tundub, et lennukad ideed tulevad otsekui varrukast.

Miks ja millal iCOURT loodi?

Meid kõiki ühendab kirg tennise vastu, kuid meie ühenduslüliks oli iCOURT idee autor ja üks asutajatest Katrin Uusoja. Ettevõte on loodud umbes kaks ja pool aastat tagasi, kuna tekkis vajadus laiema valiku mugavate ja kvaliteetsete tenniseriiete järele. Aktiivselt oleme tegutsenud aga alles mõned kuud.

Väga oluline nüanss on meie puhul jätkusuutlik tootmine, sest me ei ole suurtootja. Me ei suuda ega soovigi maailmanimedega konkureerida, aga tootmine on professionaalsetes kätes ehk sellega tegelevad inimesed, kes on keskendunud trikotaaži õmblemisele. Tehas asub Harjumaal. Tootmiskoostöö on tänaseks hästi käima läinud, meie soove ja vajadusi on mõistetud. Oleme proovinud ka individuaalõmblust, kuid see ei sobi, kui tahame lattu mingeid koguseid siiski toota. Samuti oleme väga rahul tehases õmmeldud riiete kvaliteediga.

Kus teie tooteid praegu osta saab?

Alates detsembrist on iCOURT rõivad müügil Tondi Tennisekeskuses asuvas Sportlandi poes kõrvuti Nike ja adidasega. Meie suurim soov on jõuda läbi veebipoe nii Eesti kui ka välisturgudeni, et leida tee võimalikult paljude mängijateni. E-poe lansseerisime novembris ning enne seda jõudsime tooteid tutvustada Ilumessil.

Alanud aastal tahame energia suunata Euroopas turundamisele ehk laieneda Eesti piiridest väljapoole. Eesti turg on aga väga tänuväärne selles osas, et tänu väiksusele saame uusi mudeleid kiiresti katsetada ja tagasiside tuleb ruttu.

Oleme väga tänulikud Sportlandile, kes võttis meid oma poodi suurte brändide kõrvale ja püüame igati usaldust õigustada. See on tänuväärne, kuidas nad igal rindel toetavad ja teevad koostööd Eesti ettevõtetega.

iCourt Kaia KanepiMiks peaks teie tooteid ostma või eelistama?

Kui jätame kõrvale selle, et eelistada võiks eestimaist, siis meie tooted on valmistatud väga kvaliteetsest kangast, mis tuleb Itaaliast. Aga üheks suureks ja oluliseks eeliseks on, et mitmete meie riietega on komplektis kaasas spordirinnahoidja ja püksikud. Suurtel brändidel on need kõik n-ö eraldi teema. Tegelikult on see paras peavalu, kui on soetatud äge kostüüm ning peab hakkama eraldi näiteks spordirinnahoidjat otsima.

Hetkel on arendamisel pikkade retuusidega tenniseseelik spetsiaalse pallitaskuga, mille järgi oleks kindlasti Põhjamaades nõudlust. Talvisel ajal on ju siin veidi külm, jalad pole päevitunud jne. See on huvitav, et suured tootjad pole sellele eriti mõelnud, aga eks nad keskenduvadki rohkem soojema kliimaga riikide turgudele.

Meie disainid on hooajaülesed, nad ei lähe trendidega kaasa. Kõik lõiked on klassikalise joonega. Tooted kestavad, sest kangas on tõesti maailma tipptase. Riided püsivad kaua kvaliteetsed ning vahetatakse välja võibolla alles siis, kui soovitakse garderoobi uuendada ja värskust tuua. Tahame, et riietus oleks nii mugav, et mängija unustaks ära, et tal üldse midagi seljas on.

Kuidas sai alguse koostöö Kaia Kanepiga ja mis on talle teie toodete juures meeldinud?

Tegevuse alguses oli meil plaanis koostöö eeskätt noormängijatega, kuid kogusime julgust ja võtsime Kaiaga ühendust, sest kaotada polnud midagi. Juba esimesel kohtumisel proovis ta riideid, tekkis hea klapp ja nii saigi koostöö alguse.

Kaia jaoks ei ole oluline viimane mood. Ta hindab, et riietus toetab tema mängu ja istub hästi seljas. Välimuselt maitsekas, aga pigem klassika. Kevadel tuleb välja uus Kaia nimeline kleit, mille puhul andis ta soovitusi, pidades silmas just mugavust ja lihtsust. Kaiale meeldib avar seljaosa, varrukad talle eriti ei istu. Väga palavate ilmadega ei meeldi talle mustas riietuses mängida. Kaia on nõu andnud ka seeliku pikkuse osas, harrastajad eelistavad pikemat seelikut, profid pigem lühemat.

iCourt Kaia KanepiiCourt Kaia Kanepi

Väga oluline on, et Kaia reaalselt mängib oma riideid sisse, et detaile tunnetada. Ta ei lähe kunagi turniirile riietes, mida ta pole enne omal nahal trennis järele proovinud. Novembri alguses Haabneemes toimunud ITF Paf Open turniiril mängis Kaia Kanepi esimest korda iCOURT omanimelise kollektsiooni seelikus. Kaia ei ole lihtsalt reklaamnägu, ta reaalselt kannab meie riideid. Ootame põnevusega, kas ta mängib Austraalia lahtistel meie sinimustvalges kleidis, mis on tal ühe variandina kaasas.

iCourt Kaia Kanepi

Eesti on selles mõttes unikaalne, et kuskil mujal riigis oleks tundmatul brändil väga raske alustada koostööd maailma TOP-100 mängijaga. Oleme Kaiale väga tänulikud. Ta on ka siiralt väljendanud, et talle päriselt meeldivad meie tooted. Lisaks Kaiale kannab iCOURT riideid Eesti kolmas number, Elena Malõgina.

Oleme seni vaid naisteriietest rääkinud, kas meestele ka toodate?

Meeste riiete osakaal on hetkel väike, aga midagi leidub. iCOURT meeste kraega särkidel võiks esile tuua pikemat seljaosa, mis teeb mängimise mugavaks. Stiilset ja lihtsat särki kannavad ka golfimängijad hea meelega. Meeste lühikesi pükse on aga ka jooksmiseks kasutatud.

Laiemalt rääkides on iCOURT riietust soetatud golfiks, padeliks, rannatenniseks, sulgpalliks.

Tuleviku teemadena on plaanis vestid ja sokid, võibolla ka nokatsid, aga kindlasti ei hakka me varustust ja jalanõusid tootma. Jääme oma liistude juurde.

Kas olete ka lastele mõelnud?

Seda on palju küsitud ning järgmises valikus on meil XXS mudelid, need on pigem mõeldud noorsportlastele vanuses 12-14-aastat.

Et saada aimu teie ettevõtte suurusest, siis palju te näiteks aastas toodate?

Seda peab vist aasta pärast küsima. Suuri koguseid hetkel lattu ei tooda, kuid teatud varu on siiski olemas. 100 ühiku tellimuse suudaksime täita ühe-kahe kuuga. Täiesti uue toote arendamine võtab muidugi rohkem aega. Lisaks näidistele tuleb kangast katsetada, pesta jne.

Mis summadega peaks arvestama iCOURT toodete soetamise puhul?

Karolina ja Ivette nimeline kleit koos topi ja püksikutega on meie kõige kallim toode, mis maksab 164 eurot. Üldine hinnaklass jääb 140-160 euro vahele, mis on mõistlik, võrreldes suurte brändidega, kuna meil on top ja püksikud juba paljude komplektide hinnas.

iCourt Kaia KanepiOlen kuulnud, et teie komplektidel on tuntud mängijate nimed. Keda sealt leida võib?

Vastab tõele. Kõik meie komplektid on saanud nimed tipptennisistide järgi, keda ise fänname. Nimede järgi on lihtsam mudeleid meelde jätta. Leiab selliseid nimesid nagu Kaia, Anett, Karolina, Kim, Margaret, Steffi, Kiki, Iga jpt.

Mis tasemel te ise tennist mängite?

Kui me ise tennist ei mängiks, siis oleks päris keeruline kõrgel tasemel riideid arendada. Mängime Eestis vahelduva eduga teises liigas, sest pere ja muud kohustused võtavad oma aja. Tennis on meie jaoks number üks sport ning peame seda iga nädal mängida saama. Meil on ka oma väike klubi, kellega korraldame laagreid ja turniire.

Tekst: Kärt Radik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Kuidas valida sobivat suusavarustust?

Ootamatult süllekukkunud talv meelitab suusaradadele nii kogenuid kui ka neid, kes käisid lumel viimati koolipõlves. Milliseid suuski valida? Mis valemiga…

Mille järgi valida talvesaapaid?

Kvaliteetsed, soojad ja mugavad saapad on talvel hädavajalikud. Eriti meie kliimas, kus ettearvamatud ilmastikuolud võivad vahelduda krõbedast külmast lörtsi ja…

Järgmine postitus:

Nädalavahetusel lund nautima!

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus