IMBOX – teenus, mis kaitseb ja hooldab sinu jalatseid parimal moel | Sportland Magazine

Jaga „IMBOX – teenus, mis kaitseb ja hooldab sinu jalatseid parimal moel“

IMBOX – teenus, mis kaitseb ja hooldab sinu jalatseid parimal moel

Sügisesed ilmad toovad kaasa pori ja niiskuse, mis avaldab mõju jalatsitele. Nüüd pole aga tarvis enam seepärast muretseda, sest Sportlandi teenus imboximine annab jalatsitele täiusliku kaitse.

IMBOX
Foto: Sportland

Meie kliimavööndis on jalatsite eest hoolitsemine olulise tähtsusega. IMBOX masin muudab selle ülesande senisega võrreldes kordades lihtsamaks, sest sinna saab panna uued ketsid või saapad ja masin pihustab jalatsitele kaitsekihi peale. Teenus on Ülemiste, Viru, Kristiine, Rocca al Mare, Mustakivi, Viimsi, Kurna, Lõunakeskuse, Tartu Kaubamaja, Kaubamajaka, Viljandi ja Rakvere Sportlandi kauplustes. „Lisaks niiskuse ja mustuse eest kaitsmisele annab seadeldis jalatsitele kaitse ka päikesest tuleneva kuivamise ja tuhmumise ning isegi toidu, joogi, soola ja muude plekkide eest,“ ütleb Sportlandi brändijuht Nauris Didrihsons.

Ketside ja matkasaabaste puhul on imboximine igati mõistlik. Me kõik teame, kui tüütu on puhastada ketse, eriti kui need on valget värvi. Heledad ketsid määrduvad kergesti, kuid hea kaitse tekitab mustuse ja jalatsi vahele barjääri, mis takistab mustuse settimist ja hõlbustab selle eemaldamist. Ja kuigi matkasaabastele on tootja poolt kaitsekiht niiskuse eest juba peale pandud, ei tee ekstra kihi lisamine liiga. IMBOX masina tehnoloogia ei ole mõeldud aga ainult ketsidele ja matkasaabastele. See aitab kaitsta ka sandaale, peokingi ja isegi susse.

Kuidas IMBOX töötab?

Lühidalt selgitades tekib jalatsitele kvaliteetne kaitse tänu masina vaakumkambris loodud udule, mis pihustatakse läbi kuue erineva otsiku jalatsi peale. IMBOX kaitse kestab 4-6 nädalat, sest kemikaalide asemel kasutatakse loodussõbralikke aineid ning need ei püsi igavesti. „Loomulikult on jätkuvalt võimalik oma jalatseid kaitsta spetsiaalsetes tuubides või purkides leiduva vahendiga, kuid IMBOX on kindlasti tõhusam, kuna korraga lastakse kuuest otsikust jalanõudele udusarnast kaitsekihti. Tuubides olevad vedelikud on tihtipeale liiga suure kontsentratsiooniga ega kata jalatseid ühtlaselt, IMBOX kaitse katab aga nähtamatult kogu jalatsi,“ toob Nauris välja erinevuse koduse tegutsemise ja IMBOXi vahel.

Nike
Foto: Keir Rämson

Keskkonnasõbralik masin

„IMBOX on ohutu nii kasutajatele kui ka keskkonnale,“ kinnitab brändijuht. Selles kasutatav vedelik ei sisalda kantserogeene, nanotehnoloogiat ega muid kahjulikke aineid. Masin ja vedelik on toodetud ja heaks kiidetud Taanis, kus standardid keskkonna vallas on ühed põhjalikumad maailmas. Samuti ei tekita masina kasutamine allergilisi reaktsioone. Aparaadi töötlusprotsessil on mitteallergeensuse sertifikaat AllergyCertified.

Lisaks on põhjalikult katsetatud masinas kasutatava vedeliku võimet hüljata erinevaid aineid. IMBOX vedelikule on antud kõige parem tõhusus-, tervise- ja ohutushinnang.

Martin Kosseson
Foto: Martin Kosseson

Jalatseid tuleb kaitsta igal aastaajal

„Kõik teavad, et meie kliimas kasutatakse talvel libeduse vältimiseks teedel soola, mis on selleks kõige odavam võimalus, aga rikub ka kõige rohkem jalatseid. IMBOX hoiab ära teesoola tekitatud kahjustused, sest muudab jalatsid vett, lund ja lörtsi hülgavaks. Nii jäävad jalad kuivaks ja veetundlik materjal, nagu nahk ja seemisnahk, on kaitstud. Samuti iseloomustab IMBOXi võime nii vett hüljata kui ka samal ajal lasta niiskusel eralduda. See tähendab, et jalatsid on endiselt hingavad,” seletab Nauris.

Foto: Sportland

Kuid jalatsite eest tuleks hoolt kanda igal aastaajal, sest ka soe ilm võib omal moel üllatada. IMBOX hoiab ära päikesekahjustused, näiteks materjali kuivamise. Kaitse kasutamata jätmise korral muudab päikesekiirgus jalatsite välisilme tuhmiks ja kulunuks. Nii nagu päike kahjustab meie nahka, teeb ta täpselt samamoodi liiga jalanõudele. Lisaks on suvejalatsid ja sandaalid niiskuse suhtes väga tundlikud ning meie kliimas on lisaks temperatuuride kõikumisele sagedased vihmahood, mis toovad kaasa niiskuse, muda ja pori. IMBOX kaitse aitab ka selle mure vastu.

Jalatseid ei pesta pesumasinas

Adidas
Foto: Keir Rämson

Nauris paneb südamele, et inimesed hoolitseksid jalatsite eest sama hoolikalt kui riiete eest. „Jalatseid ei tohi pesta pesumasinas, sest selles toimuvad mehhaanilised protsessid kulutavad neid ning n-ö õhendvad nende koostisosi ja pealispindu. Samuti kahjustavad jalatseid pesuvahendites leiduvad keemilised ained. Jalatseid tuleb vajadusel pesta käsitsi ja võimalikult kuivalt ning lasta neil korralikult ka ära kuivada. Niiskeid ja vettinud jalanõusid kasutades tõmbavad need igasugu sodi ja mustust ligi ega saagi kunagi puhtaks. Samuti ei tohi saapaid või ketse suurel kuumusel kuivatada. Nad peavad kuivama loomulikul teel.“

Tekst: Sportland Magazine
Avafoto: Martin Kosseson

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Näitleja Franz Malmsten kogub energiat rattasõidust ja loodusest

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus