Iris Kull: ümbritse end inimestega, kes sind motiveerivad | Sportland Magazine

Jaga „Iris Kull: ümbritse end inimestega, kes sind motiveerivad“

Iris Kull: ümbritse end inimestega, kes sind motiveerivad

Iris Kull (17) on gümnaasiumiõpilane, kelle kireks on tantsimine ja hispaania keel. Tema unistus on kunagi õppima minna mõnda Hispaania ülikooli ning selle unistuse täitmise nimel tegutseb ta juba praegu.

Kuidas sa ennast lühidalt iseloomustad?

Oma olemuselt olen positiivne ja alati valmis uuteks seiklusteks. Väärtustan kõige rohkem inimesi enda ümber, pere ja sõpru.

Septembri alguses on alati põhjust rääkida koolist. Milline on seni olnud sinu haridustee ning kuidas see jätkub sel sügisel?

Iris KullPõhikooli lõpetasin Tallinna Saksa Gümnaasiumis, kus viimased kolm õppeaastat toimusid peamiselt saksa keeles. See andis mulle saksa keeles väga hea põhja. Gümnaasiumis otsustasin õpinguid jätkata Tallinna 21. Koolis, kuna sealsed õppesuunad sobisid minu tulevikuplaanidega rohkem.

Millised on sinu plaanid edasi õppimise osas?

Mul on alati olnud suur kirg välismaal õppimise vastu. Seetõttu valisin teiseks võõrkeeleks hispaania keele, kuna näen ennast kunagi õppimas mõnes Hispaania ülikoolis.

Millises valdkonnas ja erialal sooviksid tulevikus tegutseda?

Nooremana oli mul kindel soov saada rõivadisaineriks. Kõik mu vanad vihikud ja kaustikud on kritseldusi täis. Moemaailm huvitab mind siiani ja kes teab, äkki viingi oma lapsepõlveunistuse täide.

Mis ajast tegeled tantsimisega ja kuidas sa selle juurde jõudsid?

Tantsimisega olen tegelenud kümme aastat ning selleni jõudsin nagu paljudki, tänu oma vanematele, kes mind lasteaias võistlustantsu trenni panid.

Kui tihti sa praegu tantsutreeningutega tegeled?

Uuest hooajast jätkan tantsuteed Life Dance Tantsustuudios lausa mitmes grupis, mis tähendab trenne vähemalt neljal päeval nädalas. Sellel hooajal võib mind tantsimas näha ka BC Kalev Cramo ja KK Viimsi korvpallimängudel.

Iris
Iris esiplaanil paremalt teine

Kui raske tantsutrenn füüsiliselt on?

Tihti eeldavad inimesed, et tantsutrenn ei ole füüsiliselt raske. Noh, kaugel sellest. Peale tantsimise teeme iganädalaselt jõutrenni, õpime tantsutehnikat ja palju muud. Rääkimata sellest, kui palju võhma on vaja, et tants täie power’iga ära tantsida.

Miks tantsimine sulle meeldib?

See tunne, mida ma tantsides kogen, pole võrreldav mitte millegagi. Hetkel, mil platsil esinen, kaovad kõik muud mõtted ja see on nii vabastav. Lisaks sellele annab tantsimine juurde ääretult palju enesekindlust. Ehk kõik poisid ja tüdrukud, minge tantsima!

Kas lisaks tantsule mahub su ellu veel mõni treening, millega tegeled?

Karantiiniperioodil tabas mind täielik jõusaali hullus, kuna tantsutrennid toimusid vaid Zoomi vahendusel ja seda ei anna saalitrenniga võrreldagi. Hetkel ma jõusaali enam nii tihti ei satu, sest keha peab puhkust ka saama.

Tänu mu emale pesitseb minus aga väikesest saadik ka jalutamise pisik. Kui vähegi ilma on, võin heas seltskonnas kilomeetrite viisi jalutada.

Millised on su tulevikuplaanid seoses tantsuga?

Tants jääb alati osaks minu elus, aga ma pole veel kindel, kas jätkan sellega hobikorras või professionaalsel tasandil. Eks näib, kuhu elu mind viib.

Sportlandi kampaanias Start tulevikku oled adidase esindaja. Mis sulle selle brändi puhul meeldib?

Iris KullMugavus ja stiilne väljanägemine iseloomustavad adidast hästi. Kes siis ei tahaks olla trendikas ja samal ajal end riietes hästi tunda?

Adidase ketsid on täielik must have! Värvide ja disaini valik on neil tohutu, kõik leiavad endale lemmiku, aga mulle meeldib kõik, mis on roosa.

Millised on sinu suurimad eesmärgid ja unistused, milleni elus jõuda sooviksid ning mida igapäevaselt nende saavutamise nimel teed?

Hetkel on põhirõhk suunatud õppimisele, et tulevikus heasse ülikooli sisse saada. Suur unistus on omandada hispaania keel, mida koolis ning iseseisvalt õpin.

Sportlandi kampaania kannab nime Start tulevikku. Millised on sinu soovitused teistele noortele, kuidas anda endale võimalikult hea start iseenda tulevikku?

Ümbritse end inimestega, kes sind motiveerivad ning rasketel hetkedel toeks on. Ära hooli sellest, mida teised sinust arvavad ja always do your thing.

Tasakaal töö ja lõbu vahel on samuti nii oluline. On täiesti okei vahetevahel õpik kõrvale heita ja teha midagi, mida täiega naudid.

Tekst: Merilin Piirsalu
Fotod: Sportland / Rene Lutterus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Sportland Kõrvemaa Rattamaratonil ootavad kõiki hea seltskond, mõnusad rattarajad ja imetabane loodus

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus