IRONMAN Tallinn pakkus imelisi, värvikaid ja unustamatuid emotsioone | Sportland Magazine

Jaga „IRONMAN Tallinn pakkus imelisi, värvikaid ja unustamatuid emotsioone“

IRONMAN Tallinn pakkus imelisi, värvikaid ja unustamatuid emotsioone

Möödunud nädalavahetusel oli Tallinn triatlonilainel, sest toimusid IRONMAN Tallinn ja IRONMAN Tallinn 70.3. Igaüks, kes kummagi distantsidest läbinud, võib kinnitada, et finišis valdavaid emotsioone on raske millegi muuga võrrelda.

Poolpikal IRONMAN-i distantsil (1,9 km ujumist, 90 km rattaga ja 21 km jooksu) osalesid esimest kord ka treener Katrena Tenno ja harrastussportlane Kaspar Kalle. Nad räägivadki lähemalt, mis muljed ja mälestused sellest päevast kaasa on võtta.

Võistlus sujus ideaalselt

Katrena Tenno jõudis oma esimesel poolpikal triatlonidistantsil finišisse ajaga 5.36.17. „Olin süsteemselt ja mõtestatult trenni teinud ning tänu sellele läksin starti enesekindlalt. Muidugi ma ei teadnud, kuidas keha distantsidele reageerib ja tänu sellel hoidsin end rajal tagasi. Kartsin enim üle pingutamist, kuid õnneks läks kõik ideaalselt. Enesetunne oli võistluspäeval väga hea ning juba see määras palju,“ ütleb ta.

„Ujumine huvitas ajalises mõttes mind kõige enam, kuna polnud avavees sellist vahemaad aja peale läbinud. Alguses oli vesi külm ja raske hingamist paika saada, kuid see muutus ruttu. Rattadistantsi rada oli kerge ja sõit nauditav. Asja tegi kordades lihtsamaks see, et suuri tõuse ei olnud. Jooks oli samuti nauditav,“ võtab Katrena oma triatlonialad lühidalt kokku.

„Konkreetselt ühtegi ala ma ei kartnud, kuid polnud kindel, kuidas ühelt alalt teisele üleminekud kujunevad. Probleeme ei esinenud kuskil,“ võib ta tõdeda. Katrena sõnul rõõmustasid teda eriti kerged jalad peale rattasõitu. „Arvasin tegelikult, et see on vaid korraks ja jalad lähevad „lukku“. Hoidsin seepärast tagasihoidlikku tempot. Eks järgmine kord saab rohkem kiirust lisada.“

ironman tallinn 2020
Katrena paremal

Tunne on imeline!

Kokkuvõttes oligi Tallinna rada Katrena jaoks pigem kergete killast. „Olin eelnevalt treeninud Otepääl ja sealsete oludega harjunud. Seega saingi nautida tõdemust: raske treeningul, kerge võistlustel,“ rõõmustab ta.

„Kõigil, kes mõlgutavad mõtteid IRONMAN-i suunas, soovitan kindlasti osaleda. Samamoodi nagu soovitan ka endal uuel aastal uuesti starti tulla,“ ütleb Katrena rõõmsalt. „Tunne finišis on imeline! Lisaks on triatloniks treenides võimalus saada elu parimasse vormi, tehes mitmekülgseid treeninguid nii jõusaalis, ujulas, rattaradadel kui joostes. Muidugi on trenne palju ja need on ajamahukad, kuid selleks tuleb leida „mõttekaaslasi“, kes sinuga koos treeniks. Sõbrad, näeme 2021 stardis!“ kutsub ta.

ironman tallinn 2020

Eesmärk kuhjaga täidetud

Kaspar Kalle jääb samuti oma esimese poolpika IRONMAN-i stardiga väga rahule. Eesmärgiks oli ta seadnud jõuda finišisse vähem kui 6 tunniga, parimal juhul 5.30 kanti, kuid lõpujoone ületas ta koguni ajaga 5.01.31.

„Kuigi vee temperatuuri vastu võidelda ei anna, siis see oleks võinud paar kraadi soojem olla. Rattarada oli aga selle eest meeletult kiire ning piisavalt vahelduv, et igav ei hakkaks – parajalt tõuse ja languseid, kus vahepeal puhata. Ainuke miinus, mida ka teised sportlased välja tõid, oli jooksuraja kurvilisus. Kohati oli ebamugav hoida ühtset tempot kõikide järskude pöörete ja tagasipöörde tõttu. Siiski oli üldjoontes kõik korras ja rada ning tingimused head,“ meenutab Kaspar muljeid.

„Kõige suurem väljakutse oli kindlasti jooks, aga mitte kogu distants, vaid täpsemalt teise ringi keskpunkt. Siis läksid jalad eriti kangeks ja tempo langes. Ühest küljest oli ju nii vähe minna, aga teisalt ei olnud enam kuskilt jõudu võtta. Üllatavalt kerge oli minu jaoks rattas oma rütmi leidmine. Kartsin, et läheb liiga rapsimiseks ja tuleb lihtsalt 90 km hagu anda, kuid tegelikult oli aega leida enda tempo ning sellega lõpuni sõita,“ lisab ta.

ironman tallinn 2020

Motivatsiooni pingutamiseks ei pidanud Kaspar kaugelt otsima, sest sama distantsi stardis oli ka tema isa Anti Kalle, kelle eeskujul noormees üldse triatloniga tegema hakkas ning kelle edestamine oli tal üks eesmärke. „Tegelikult ei olnud see nii suur eesmärk, et ainult selle nime treenida,“ muigab Kaspar. „Pigem oli mul hea tunne koos isaga rajale minna ning jooksurajal talle patsu lüüa, kui kuskil nägime. See oli meeliülendav tunne ning usun, et isal oli ka hea meel see võistlus koos minuga läbida.“

Rõõm ja pisarad

Suurepärast tulemust aitas Kasparil saavutada hea ettevalmistus, aga oma roll on ka ergutajatel, kes kaasa elasid. „Lisaks nendele, keda teadsin kaasa elama tulemas, oli raja ääres palju tuttavaid, kes samuti ergutasid. Ja kuigi ka varem on ergutustiim minu korvpallivõistlustel käinud, siis nii palju energiat kui IRONMAN-il, pole see mulle varem andnud. Kui ikka kogu maailm hakkab vaikselt kokku jooksma ning peas on ainult üks mõte: kuidagi finišisse jõuda, siis mõne tuttava hüüd või plaksutamine on maailma parim asi. Soovin tänada nii enda ergutustiimi kui ka kõiki inimesi, kes tulid kaasa elama, sest see on kirjeldamatu kui palju see juurde annab!“ on Kaspar tänulik.

ironman tallinn 2020

Finišijärgsed emotsioonid võtab ta kokku nii: „Kõigepealt puhas rõõm ja eneseteostus, seejärel paar pisarat suurest pingutusest ning uuesti meeletu rõõm. Meeleolu, mis finišis valdab on kirjeldamatu ning olenemata sellest, et läbisin pooliku distantsi, tundsin ennast ikka nagu tõeline Raudmees. See on üks tohutu emotsioonide üleküllus, heas mõttes,“ kirjeldab Kaspar.

Seekord jäi tal üsna napilt puudu 5 tunni alistamisest ning noormees tunnistab, et see jäi pisut kripeldama. „Kui poleks nii napilt puudu jäänud, siis võib-olla poleks praegu juba nii suurt tungi järgmisel aastal osaleda. Kunagi pean selle 5 tunni piiri alistama,“ avaldab ta.

TULEMUSED

IRONMAN Tallinna täispika distantsi võitis meestest Jon Saeveras Breivold Norrast ajaga 8.27.44 ja naistest Laura Jalasto Soomest ajaga 9.44.04. Eestlastest olid kiireimad kuuendale kohale tulnud Kaspar Loog ajaga 8.47.21 ja naistest Ursel Velve 10.55.27.

Meestest tuli teisele kohale Toni Pystö Soomest ajaga 8.32.39 ja kolmandale John Thelwell Suurbritanniast ajaga 8.34.32. Naistest tuli teisele kohale Anna Weinhardt Ungarist ajaga 9.46.25 ja kolmandale Johanna Lahikainen Soomest ajaga 9.49.08.

IRONMAN 70.3 Tallinnal saavutas meestest esikoha Daniel Baekkegard Taanist ajaga 3.40.08 ja naistest Katrina Matthews Suurbritanniast ajaga 4.08.14. Eestlastest olid parimad kolmandale kohale tulnud Kaidi Kivioja, 4.16.50 ja Kevin Vabaorg, 3.53.17.

Kõik tulemused on leitavad siit.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Keir Rämson

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Nädalavahetusel lund nautima!

Temperatuurid liiguvad küll kerges plussis, aga talv kestab veel ning nädalavahetus on mõeldud selleks, et talverõõme nautida. Kes sel talvel…

Järgmine postitus:

Karl Vilhelm Valter: inimesed võiksid säilitada lapseliku uudishimu

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus