Johannes Lilover leidis unistuste elukutse tänu parkuurile | Sportland Magazine

Jaga „Johannes Lilover leidis unistuste elukutse tänu parkuurile“

Johannes Lilover leidis unistuste elukutse tänu parkuurile

Uus kooliaasta tuleb 16-aastasele Johannes Liloverile närvekõditav – Tallinna Reaalkoolis põhihariduse omandanud noormees teeb kannapöörde ning suundub humanitaarkallakuga Tallinna 32. keskkooli multimeediat õppima.

Õppetöö algust ootab Johannes suure huviga ja loodab väga, et uus kool vastab tema ootustele. „Reaalkoolis sain viimase kolme aasta jooksul palju uusi süvendatud teadmisi keemias, füüsikas ja matemaatikas. Minu ümber olid väga targad õppetööst innustunud noored. Klassikaaslastega ei olnud ma just kõige lähedasem, sest kooli käidi linna eri otstest ja suheldi peamiselt ikka juba varem välja kujunenud sõpruskonnaga. Ma ei pea end väljaspool hobisid ka kõige sotsiaalsemaks inimeseks,” analüüsib noormees ja jätkab: „Innustun spordist, kunstist, multimeediast ja näitlemisest, sealt ka otsus kooli vahetada. Eks siis näis, mis ja kui suur vahe nendel kahel õppeasutusel täpselt on.”

Leidis parkuurimise internetist

Johannese kireks on sport. Kui nooremana tegeles ta vanemate eeskujul nii mäesuusatamise kui tennisega, siis viimastel aastatel sisustab ta kogu vaba aja parkuurimisega ja selle ala laiema propageerimisega nii töötubades kui videote vahendusel sotsiaalmeedias.

Parkuurimise juurde sattus ta läbi juhuse. „Nägin internetis videot ja otsustasin katsetada, sest mulle meeldib ronida ning olen hingelt võistleja. Algus oli päris raske, aga kui esimesed trikid välja tulid, sain eduelamuse, hakkasin vaikselt parkuurimisega tegelema ja üsna varsti leidsin tee mõttekaaslaste juurde. Tegemist on loova ning mängulise, kogu keha arendava alaga. Tallinnas on selle katsetamiseks palju põnevaid kohti, näiteks meeldib mulle end proovile panna Pirita kloostri ümbruses. Sisetingimustes ja talvel on parimad harjutusvõimalused Spot of Tallinnas, kus on olemas batuudid ja spetsiaalsed trennid. Õues treenimine pole külmal ja pimedal ajal väga mugav,” leiab Johannes.

Aktiivne youtuber

Üsna pea hakkas ta oma trikke digitaalsel kujul jäädvustama ning huvi videomaailma vastu üha süvenes. Johannesel on oma kanal YouTube’is, kus tema tegemisi jälgib üle 6000 fänni.

Täna postitab noormees videoid regulaarselt ja peab läbi selle jälgijatega aktiivselt ühendust. „Jagan oma lugu, mida on eelkõige mul endal aastaid hiljem põnev uuesti meelde tuletada. Kui suudan kedagi sellega inspireerida, siis ongi juba hästi. Jälgijate arvu suurenedes on mul võib-olla kunagi võimalus oma arvamuse avaldamisega ka päriselt midagi muuta,” leiab ta ja tunnistab, et soovib olla positiivseks eeskujuks.

Isiklike etalonidena nimetab ta parkuurijat Märt Madissoni, ameeriklasest youtuber’it Casey Neistati, kelle pea seitsme miljoni jälgijaga kanali videote sisu pole mõeldud nõrganärvilistele ja Peter McKinnonit, kes muuhulgas jagab häid nippe nii foto- kui filmimaailmast huvitatuile.

Vähemalt üks meeldiv asi päevas

Just videote tegemises soovib noormees paremaks saada ning loodab sellega tulevikus leiva lauale tuua. „Parkuuri filmimise osas saan parimaid näpunäiteid Märdilt, kes on minu sõpruskonnas kindlasti üks inspireerivamaid inimesi, olen temalt väga palju õppinud,” tunnustab Johannes kaasteelist tänulikult.

„Loodan, et uus kool annab mu unistustele hoogu juurde ning õpin seal edasi arenemiseks palju kasulikku. Peamise tarkuse, millest ise lähtun, sain kunagi internetist youtuber Jason Pauli kuulates. Noormees rääkis sellest, kuidas ta üritab iga päev tegeleda vähemalt ühe väga meeldiva asjaga. Püüan samamoodi elada, leian et pole mõtet oodata nädalavahetust, sest iga päev peaks tooma midagi toredat. See tõstab hommikul hea tujuga ärkamiseks tublisti motivatsiooni. Leia oma kirg, tee järgmiseks päevaks plaane ja ela iga päev!” kutsub Johannes oma mõtteviisi järgima.

Kui stiilselt, siis O’Neilliga!

Neil, kes soovivad tegeleda parkuurimisega, soovitab Johannes rõhku panna jalanõude ja mugavate riiete valikule „Mina päris suvaliselt oma asju ei osta, kvaliteet on tähtis. Jalanõud peavad olema täpselt õiges suuruses, pehme talla ja kitsa liistuga, et ei põrutaks. Riided peavad tagama hea liikuvuse, sobilikud on näiteks lühikesed püksid või kerged dressid. O’Neilli valikus on päris ägedaid ja stiilseid pusasid ja särke, tasub uudistada,” soovitab ta.

Tekst: Marta Vasarik
Pildid: erakogu / Mart Vares

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Marie-Liset Tauts – tüdruk, kel on tantsimine DNA-s

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus