Karli Haava: kui juba algust teen ja eesmärgi poole liigun, siis niisama lihtsalt tagasi ei pööra | Sportland Magazine

Jaga „Karli Haava: kui juba algust teen ja eesmärgi poole liigun, siis niisama lihtsalt tagasi ei pööra“

Karli Haava: kui juba algust teen ja eesmärgi poole liigun, siis niisama lihtsalt tagasi ei pööra

Karli Haava töötab Sportlandis sisuturundusjuhina ning räägib meile oma põnevast ja väljakutseid pakkuvast tööst ning sellest, mis teda inspireerib ja liikuma paneb. Loeme, kuidas on tal lood uusaastalubadustega ning milliseid oskusi turundusvaldkonnas töötaval inimesel vaja läheb.

Elu näitab, et veebruari alguseks on enamik inimesi oma uusaastalubadustest loobunud, kuidas on sinuga? 

Uue aasta tulekul kogun alati mõtteid ja analüüsin eelmise aasta harjumusi ja tegevusi. On suuremaid eesmärke, mida endale sean ja ka väiksemaid harjumusi, mida tahan endaga uude aastasse kaasa võtta. Iga suurem muutus või eesmärk koosneb mitmest väiksemast etapist ja selleks, et fookus aasta teiseks kuuks kadunud ei oleks, üritan esimesed sammud teha võimalikult varakult. Kui juba millegagi alustan ja liigun eesmärgi täitmise suunas, siis ma niisama lihtsalt tagasi ei pööra.

Karli

Töötad Sportlandis sisuturundusjuhina. Palun räägi, millega üks sisuturundusjuht igapäevaselt tegeleb.  

Turundustiimis töötades on minu päevad põnevad ja tööülesanded erinevad. Muuhulgas vastutan kaupluste ekraanide sisu eest – mida, kuidas ja millal seal näidatakse. Lisaks tegelen palju mitmesuguste turundusmaterjalide loomisega. Minu igapäevatöös on palju koostööd eri osakondade ja koostööpartneritega, on palju mõttetööd ja loomist.

Oled oma ametis olnud alla poole aasta. Miks otsustasid just Sportlandi tööle tulla ja millega tegelesid enne?  

Olen alati teinud väga loovat tööd – aastaid olin tantsija ja koreograafi rollis ning viimased kuus aastat olen tegelenud ka foto ja video valdkonnas. Turunduseni jõudsin umbes kaks ja pool aastat tagasi ning ma väga naudin, kui palju võimalusi ja vabadust see töö on mulle andnud.

Karli
Foto: Iti-Pätrik Järve

Sportland brändina on alati olnud väga silmapaistev ja uuendusmeelne. Kui mulle pakuti võimalust selle tiimiga liituda ja ma esimest korda kontorit külastasin, siis tundsin, et see keskkond on inspireeriv ja võimalusi arenguks on palju.

Mis on hetkel sinu suurimad tööalased väljakutsed?  

Minu üheks oluliseks ülesandeks on vastutada ekraanide sisu ja toimimise eest. Ekraane on Eestis kokku üle 700 ja kuna olen Sportlandis töötanud ainult viis kuud, on olnud suur väljakutse kogu see süsteem endale selgeks teha. Hetkel töötan selle nimel, et ekraanide täit potentsiaali ära kasutada ja nende kaudu Sportlandi turundus uuele tasemele viia.

Millist nõu annaksid noorele, kes soovib turundusvaldkonnas töötada?  

Turundusel on väga palju külgi. Mida rohkem on sul erinevaid oskusi, seda julgemalt turundusvaldkonnas läbi lööd. Mulle on kindlasti kõik eelnevad karjäärikogemused tänases töös kasuks tulnud. Tantsijana oskan fotode ja videote jaoks inimeste liikumist juhendada, koreograafi töö on õpetanud mind inimesi paremini juhtima ja arendanud suhtlemis- ja meeskonnatööoskust. Fotograafiakogemus aitab võtetel suuremat pilti näha või teostuseks sobivamaid lahendusi leida. Kõige tähtsam on olla mitmekülgne, julge ja pealehakkamist täis.

Kuidas saavutad tasakaalu töö ja isikliku elu vahel?  

Minu töö on väga vaheldusrikas ja põnev ning kuigi on ka kiiremaid perioode, siis üldiselt suudan töö ja kodu vahel piiri tõmmata. Kuna ka minu elukaaslane töötab loovas valdkonnas, siis mõistame ja toetame teineteist. Kui mõni päev või nädal on tööl tihedam, siis selle arvelt veedame koos rohkem aega mõnel teisel päeval. Lisaks viibin võimalikult palju looduses – viin oma neljajalgse sõbra metsa uudistama või võtan ette matka mõne kaaslasega. Liikumine ja värske õhk hoiavad meele erksana.

Karli

Mis sind motiveerib ja innustab hommikul üles tõusma?  

Uus päev toob endaga alati uued võimalused ja kui siht on silme ees, siis ei pea end tegutsema sundima. Naudin oma tööd väga ja proovin igale päevale vastu astuda positiivse energiaga. Olen aru saanud, et nii jõuab kaugemale. Soovitan järele proovida!

Kas jõuad töö kõrvalt ka sporti teha? Mis on sinu jaoks kõige meeldivamad sporditegevused?  

Sport on olnud minu elus alati väga tähtsal kohal. Terves kehas terve vaim, eks?

Hetkel naudin kõige rohkem värskes õhus jooksmist. Lisaks on sellel aastal eesmärgiks füüsilise vormi parandamine, seega kavatsen osa oma treeningutest pühendada hantlitele ja raskuste tõstmisele.

30. jaanuaril tähistatakse mitmel pool nn põgenemispäeva (Escape Day) – päeva, mil eemaldutakse igapäevasaginast ning võetakse aeg iseendale. Mida teed sellisel päeval sina?  

Karli30. jaanuar on sel aastal esmaspäev, seega põhiliselt keskendun ikkagi tööülesannete täitmisele. Olen loomult töökas ja kohusetundlik, seega kõik, mis minu töölauale satub, saab ka tehtud. Naudin oma tööd, kuid olen õppinud ka iseennast kuulama ja vajadusel võtan alati aega iseendale. Viin mõtted mujale sportides, raamatut lugedes või näiteks mõnda head podcast’i kuulates.

Kui pikalt sead eesmärke? Mida tahad lisada oma saavutuste nimekirja 2023. aasta lõpuks?  

Üldiselt tean hästi, kus näen end tulevikus, olgu see siis viie või kümne aasta pärast. Et plaanid reaalsuseks saaks, pean täitma mitmeid eesmärke. Kogu teekond koosneb paljudest erinevatest eesmärkidest – on suuremaid, on väiksemaid, on neid, mille sean järgmiseks kuuks ja on neid, mille täitumise nimel näen vaeva mitu aastat.

Loodan, et 2023. aasta lõpus saan öelda, et olen osalenud Tipust Topini jooksuüritusel. Jooksmist naudin, aga samas on see minu jaoks paras väljakutse. Selle aasta eesmärk on joosta rohkem, joosta kiiremini ja nautida kogu protsessi.

Tekst: Ingrid Eomois
Fotod: erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Daivi Kitsapea: noored peaks eriala valima südame, mitte rahakoti järgi

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus