Kas teadsid, et Teras Beach pakub erakordset võimalust harrastada rannasporti aastaringselt? | Sportland Magazine

Jaga „Kas teadsid, et Teras Beach pakub erakordset võimalust harrastada rannasporti aastaringselt?“

Kas teadsid, et Teras Beach pakub erakordset võimalust harrastada rannasporti aastaringselt?

Suviti saavad paljudest tavalistest inimestest hetkega rannavõrkpallurid, sest see ala ühendab mõnusa meelelahutuse ning aktiivse liikumise. Kuid paljud ei tea veel, et Teras Beach’il on võimalik rannavõrkpalli mängida aastaringselt ning pista ka keset talve varbad sooja liiva sisse.

Võrkpallur ja endine profisportlane Kadi Kullerkann haldab Teras Beach’il kõike spordiga seonduvat. Kadi ise on võrkpalliga tegelenud üle 14 aasta ning teab täpselt, mida rannavõrkpalluritel mänguks tarvis on, olgu platsil siis proff või algaja. „Meie eesmärk on, et kõik lahkuksid naeratus näol, ja miks ei peakski, kui trenn ning turniirid on nagu minipuhkus soojal maal,“ kirjeldab Kadi.

Mart Tiisaar ja Rainis Karro on aga kaks meest, kes on Teras Beach’il mänginud pea sellest ajast kui see kaks aastat tagasi avati. Mart on profisportlane, kes on võrkpalliga tegelenud noorest saadik, kuid 2015. aastast on ta peamiselt rannavõrkpallur. „See mäng on alati südamelähedane olnud, aga ühel hetkel tekkis mõte, kas saalivõrkpall ikka pakub kõike seda, mida päriselt teha tahaks. Otsustasin proovida rannavõrkpalli, sest kaotada polnud ju suurt midagi,“ jutustab mees, kes maitseb nüüd profileiba koos Kusti Nõlvakuga.

Teras Beach
Foto: erakogu

Rainis seevastu töötab pangas krediidianalüütikuna ning tõdeb, et rannavõrkpall on pakkunud suurepärast vaheldust kontoritööle. „Rannavolle on juba oma olemuselt selline lõbus ja nauditav ala ning inimene on teatavasti emotsionaalne loom. Kui on hea ilm, mõnus seltskond, pehme liiv ja huvitav mäng, siis pole imestada, et ala kutsuvalt mõjub. Seda nii välis- kui ka sisetingimustes,“ tunnistab ta.

Mõlemad kinnitavad, et lisaks trenni tegemise võimalusele toimub Teras Beach’il väga palju ägedaid üritusi, mistõttu kutsuvad nad julgelt osalema kõiki, kes unistavad keset külma talve soojast ning suvisest õhkkonnast.

Teras Beach
Peale trenni – Rainis (paremal) koos treener Kadi ja noore sugulase Rasmusega Foto: erakogu

Sobiva tegevuse leiab igaüks

Teras Beach’i eesmärk on pakkuda mõnusas atmosfääris sportlikke tegevusi kõigile ning ergutada inimesi ka talvisel ajal liigutama. Sellel sügisel avas uksed Teras Beach Akadeemia, mis võimaldab tulla rannavolle trenni, olgu tegemist algaja või juba kogemustega mängijaga. Regulaarses trennis on võimalik igaühel oma oskuseid paranda. Lisaks pakub Teras Beach ka personaalse treeneri palkamise võimalust. „Meil töötavad parimad treenerid, kes tõesti naudivad seda, mida nad teevad ning arendavad pidevalt oma juhendamisoskust ja teadmisi,“ ütleb Kadi.

Lisaks trennidele korraldab Teras Beach mitmeid võistlusi nii rannavõrkpalli kui ka -tennise huvilistele. Üritused kannavad nime Beach Club Tournament ning sinna on oodatud iga tasemega mängijad. „Taseme poolest on BCT üritused kõigile avatud ja julgustame osalema nii algajaid kui professionaale, kuna tegu on poolenisti peoga,“ räägib Kadi.

Rainis, kes mängib rannavõrkpalli hobikorras, on mitmel korral turniiridest osa võtnud. „Kui tuleb hästi välja, siis saab enda kohta positiivset tagasisidet. Kui nii hästi ei lähe, siis on võimalik oma vigadest õppida,“ näeb ta turniirides ainult positiivset.

Teras Cup karikasari on aga eraldi turniir, mis on peamiselt suunatud edasijõudnud mängijatele, kes soovivad ennast proovile panna. Seega leiab endale sobiva tegevuse iga inimene ja tema ainsaks ülesandeks jääb nautida sportimist pehmel liival.

Teras Beach
Foto: Teras Beach

Rannavõrkpall paneb keha ja vaimu koos töötama

Iga spordiala arendab inimeses uusi oskusi ning muudab tugevamaks. Küll aga saab lisaks tugevale füüsisele rannavõrkpallist ka hea meeskonnatöö oskuse. See ala paneb tööle kogu keha ning õpetab kaaslasega väljakul ühiselt tegutsema. Seetõttu peavad keha ja vaim töötama ühes rütmis.

„Võrkpall on väga ilus ja elegantne mäng. Sa pead oma keha tohutult hästi valdama ja ilma igasuguste abivahenditeta toimetama,“ selgitab Mart ala olemust. „Oma paarilisega moodustad rannavõrkpallis väga intiimse meeskonna, kus usaldus ja üksteisemõistmine peavad saavutama hoopis teise taseme, et hakkama saada,“ lisab ta.

Parimad tingimused rannaspordiks

Teras Beach’il on loodud parimad võimalused siseruumis rannavõrkpalli harrastamiseks. Mart meenutab, et kunagi olid sisehallides väga kehvad tingimused. „Tavaliselt ei taheta sees trenni teha, sest sisehallides on tihtilugu külm ja niiske. Liiv tolmab, mistõttu ei saa temperatuuri väga üles kruttida, sest sel juhul tolmamine kasvab,“ räägib ta. „Terases kasutatakse aga spetsiaalselt välja töötatud tolmuvaba liiva ning seal jääb kogu see mure ära. Õhk on soe ja kuiv, mis teeb ka treenimise oluliselt mõnusamaks,“ on mees rahul.

Professionaalse rannavõrkpallurina tunnistab Mart, et võimalus Eesti sportlasena aastaringselt reaalsetes tingimustes mängida on üsnagi ainulaadne. „Kui me alustasime, siis oli ainus variant kas sõita Lätti trenni tegema või kolida üldse soojale maale,“ meenutab ta. Teras Beach annab võimaluse tegeleda aastaringselt treeningutega just sellises rütmis ja mahus nagu sportlasele sobib. „Tegemist on ühe parima siserannahalliga maailmas. Enamikul rannavõrkpalluritel nii head võimalust kodus pole,“ kiidab sportlane.

Foto: Allan Leppikson / Reval Foto
Foto: Allan Leppikson / Reval Foto

Mõnus atmosfäär aastaringselt

Eestis valitseb suurema osa aastast külm ilm ning kahjuks ei ilmuta päike ennast nii tihti kui sooviks. Iga eestlane unistab selle perioodi jooksul võimalusest kasvõi korraks silmad sulgeda ning tunda varvaste vahel mõnusat sooja liiva. Täpselt seda Teras Beach pakubki! Lisaks ägedatele kaaslastele, ümbritseb sind soe õhk, pehme liiv ning sportimisvõimalused T-särgi väel.

„Sageli on trennipäeval väljas klassikaline sompus Eesti ilm. Kõik on hall ja udune ning krae vahele kukub mingit ebamäärast emulsiooni. Seda on oluliselt kergem välja kannatada kui tead, et õhtul saab võtta paaritunnise rannapuhkuse,“ tõdeb Rainis. „Usun, et need, kes käinud on, teavad seda tunnet. Ja need, kes ei ole – ega kirjeldusest nagunii piisa. Tasub tulla ja järele proovida!“ lisab ta.

Lisaks võimalusele külma kliima eest põgeneda, on Teras Beach’il ka üldiselt väga mõnus atmosfäär. „Seal on selline vahva õhkkond, kuna see pole ainult sportimisasutus, vaid seal leiab ka saunaala ja baari. Mulle meeldib nende turniiridest osa võtta, sest see on rohkem nagu läheks sõpradega välja lihtsalt mõnusat aega veetma,“ räägib Mart.

Tekst: Kaisa Kiriland

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Maari Talvist: minu missioon on levitada armastust ja kirge lume vastu

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus