Kelly Sildaru: suvel teen seda, mida muidu suusatamise kõrvalt alati teha ei saa | Sportland Magazine

Jaga „Kelly Sildaru: suvel teen seda, mida muidu suusatamise kõrvalt alati teha ei saa“

Kelly Sildaru: suvel teen seda, mida muidu suusatamise kõrvalt alati teha ei saa

Suvel teadupärast suusatamise tiitlivõistlusi ei toimu ja sportlased valmistuvad siis talviseks hooajaks. Kuid mitte ainult. Ka vaim vajab värskendust. Rääkisime Kelly Sildaruga tema suvest ja suvistest lemmiktegevustest.

Kelly, millega sa suvel tegeled?

Kelly SildaruSuvi on minu jaoks mõnus hooajaväline aeg, kui ei toimu võistluseid ega välismaiseid treeninglaagreid. Saan puhata ja nautida tegevusi, mida hooaja kestel teha ei saa. Minu suvi on aktiivne ja mitmekülgne, tegelen erinevate spordialadega, liigun palju ringi.

Mis teeb sinu jaoks suvest suve?

Kindlasti soe ilm ja päike. Mulle meeldib suvel väga pruuniks saada. Kui ilm on ikka väga palav, siis on hea, kui saab ennast kasta merre või järve. Viimasel ajal on mulle hakanud päevitamine meeldima. Saab pikutada, silmad kinni panna, lasta mõtetel voolata.

Millised olid sinu lapsepõlvesuved?

Kuna ma olin juba lapsena nii sügavalt spordis sees, siis minu jaoks tähendas suvi eelkõige puhkust – aega, kui sain treeningutest ja võistlustest eemal olla.

Millised näevad välja sinu suvised treeningud? Milliste spordialadega tegeled lõbu pärast?

Kelly SildaruSuvi on see aeg, kui ma treenin jõusaalis, et talviseks hooajaks valmistuda. Lõbu pärast sõidan palju veelauaga, käin palju surfamas. Mul on tore Siberi husky tõugu koer, kellega teen pikki jalutuskäike. Käin temaga ka trennides ja võistlustel nii palju, kui oma treeningute kõrvalt jõuan. Otseselt nii ei ole, et tegelen hooaja sees vaid oma põhialaga ja suvel muude aladega. Kui aega ja võimalust on, tegelen eri aladega kogu aeg. Võistlushooajal olen loomulikult ettevaatlikum, aga mingeid piiranguid endale ei sea.

Mõni aasta tagasi nägin sind Niitvälja golfiväljakul. Kas praegu ka veel mängid?

Viimastel aastatel olen golfiväljakule harva sattunud. See neelab omajagu aega ja ka minu huvid on muutunud. Kuna golf ei kuku mul väga hästi välja, siis pean ka kõvasti kannatust varuma. Aga juhul kui ma sinna satun, siis naudin vaikust ja ümbritsevat loodust – mõnus rahulik tegevus.

Kirjelda palun Sportlandi fotoshoot’i merel!

SwingSee toimus kampaania „Koos parimatega” raames. Peale minu ja Mihkli (Kelly treener Mihkel Ustav – toim) osales seal palju teisi, kellest paljusid me enne ei tundnudki. Tore oli uute inimestega tutvuda. Mulle meeldis, et õhkkond oli hästi vaba ja kogu aeg oli väga lõbus. Ilm oli Eestile iseloomulikult vaheldusrikas. Päikesele järgnes äike, korraks sadas vihma. Saime hetkeks ka SUP-laua peale ning poisid said swing’ides (spordiala swing – toim) jahilt vette lasta.

Kus sulle muidu meeldib vee peal käia?

Veelauaga meeldib mulle kõige rohkem sõita Põltsamaa wake-pargis (Põltsamaa veelauakeskus WPARK – toim). Surfamas käin Vääna-Jõesuus, kus on kõige suuremad lained.  Niisama supitamas ma ei käigi. Vee- ja surfilaud pakuvad rohkem adrenaliini.

Kas sulle meeldib suviti ka välismaal reisida? On sul mõni lemmikkoht?

MerelJah, mulle meeldib rannapuhkusel käia või mõnda uut linna avastada. Üheks kaugemaks lemmikkohaks on kindlasti Uus-Meremaa, mis on kahjuks viimasel kahel aastal olnud koroonapiirangute tõttu lukus. Oleme seal olnud just treeninglaagris. Maagiline loodus, mis erineb sellest, mida me Euroopas oleme näinud. Väga sõbralikud ja toredad inimesed. Kui hommikul saab näiteks kõrgel mägedes suusatada, siis õhtul alla tulles on külades pigem soojem, selline mõnus atmosfäär. Trennivabadel päevadel oleme käinud loodust avastamas, ookeani ääres või metsas matkaradadel.

Mida sulle meeldib koos Mihkliga suvel kõige rohkem teha?

Mihkel UstavVeelauaga sõita. Mihkel on sellega juba kaua tegelenud. Ka sõpradega meeldib meile Põltsamaa wake-pargis käia. Lähme sinna ikka pikemaks ajaks kui tund või paar. Naudime vee peal olekut, ajame juttu ja sööme.

Söömisest rääkides – kas sulle suvel grillida meeldib?

Ma ise ei ole küll suur grillija, aga mulle meeldib väga grill-liha või -kala süüa. Grillimine kuulub ka suve juurde. Minu viimase aja lemmik on grill-liha mustikamarinaadis.

Räägime siiski talvest ka. Kas teoorias saab mõnel Euroopa liustikul suvel suusatada?

Mõnel varasemal aastal olen seal treeninud küll, aga see pole ikka päris see. Olud on keerulised, kuna päeval sulab lumi hästi pehmeks ja seejärel sõidab lumetraktor raja siledaks. Kuid öine külm teeb rajad jääväljaks ja päris raske on trenni teha. Päeval, kui lumi on veidike pehmem, saab korraks trenni teha. Kui aga suur sula uuesti käes, siis ei libise lumi enam üldse ja ei saagi jälle trenni teha. Tänavusel suvel teen pigem üldfüüsilist trenni, puhkan ja naudin suve.

Millal põhihooaeg algab?

SeltskondEsimene laager, mis on plaanis septembris Uus-Meremaal, kestaks umbes kuu aega. Oktoobri lõpus algavad juba võistlused. Algaval hooajal ei ole mul plaanis startida kõikidel MK-etappidel nagu eelmisel aastal, võtan veidi rahulikumalt. MM on veebruaris. Täpne võistluste ajakava pole veel paigas.

Kuhu sa talvel turistina suusatama läheksid?

Niisama pole eriti kuhugi sattunud. Aga mulle meeldis väga Val Thorens. Suur suusakeskus, mis ühendab mitut väikest külakest. Kõik rajad on omavahel ühendatud, ruumi on palju. Oma lõbuks sõidan talvel ka lumelauda ja kui mul peaks tekkima vaba aega, siis koos sõpradega sõidaks just lauda. Ka talvel mõnda Eesti suusakeskust külastades panen laua alla.

Kuidas sina soovitaksid inimestel suve nautida?

Suvel võiks ikka puhata. Käia Eestis ringi, aga avastada ka välismaal uusi kohti. Et hing ja aju saaksid ka puhata. Tegeleda suvel asjadega, milleks talvel aega ei jää.

Kelly ja Mihkel


Tekst: Kärt Radik
Fotod: Iti-Pätrik Järve

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Elamusmaratonid on parim võimalus avastada Eestimaa loodust

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus