Kes on Eesti noorimad olümpiasportlased? | Sportland Magazine

Jaga „Kes on Eesti noorimad olümpiasportlased?“

Kes on Eesti noorimad olümpiasportlased?

Eesti on tänavustel taliolümpiamängudel esindatud 22 sportlasega, kellest paljud lähevad starti oma esimesel olümpial. Kes need noored on?

Kõige noorema nais- ja meessportlase au Eesti koondises kuulub mäesuusatajatele – Eestit esindavad PyeongChangis slaalomis ja suurslaalomis 18-aastane Anna Lotta Jõgeva ja 17-aastane Tormis Laine.

Väärt pingutus

Tuleb tõdeda et meie mäesuusatajatel käis olümpiakohtade pärast üsna äge heitlus, kust võitjatena väljusidki kõige nooremad. Suurema üllatuse valmistas just Tormis, sest tal on tunduvalt vähem kogemusi kui kodustel konkurentidel ning ta oli teistest hooaja alguses punktisummas ka kõvasti maas. Detsembris ja jaanuaris tegutses Tormis aga hullumeelses tempos ning võistles 29 päeva sees 15 võistlusel. Pingutus tasus ennast igal juhul ära, sest tulemused olid sellised, millega noormees kindlustas olümpiakoha. Täna on meie noorel mäesuusatajal erinevatelt FIS-kategooria võistlustelt ette näidata juba kuus poodiumikohta. Anna Lottal nii kõrgetasemelisi tulemusi veel ei ole – temal on õnnestunud üldiselt sõita viiendasse ja kuuendasse kümnesse, kuid sellest piisas, et olümpiale jõuda.

Valmistumine käib välismaal

Kuna Eestis ei leidu tipptasemel mäesuusatajatele sobivaid treeningpaiku, siis pole ime, et nii Tormist kui Anna Lottat ühendab asjaolu, et mõlemad treenivad ja elavad peamiselt Eestist väljas. Anna Lotta pere kolis kümme aastat tagasi Norrasse Hemsedali ning Tormise pere elab mitmendat aastat Austrias.

Kui tõeliste mäesuusatamise superstaaridega pistavad meie noored olümpial rinda esmakordselt, siis võistluskogemust on mõlemal juba hoolimata noorest east üksjagu. Tormis on keerelnud hoolega erinevatel FIS-kategooria jõuproovidel. Anna Lotta tegi tänavusel hooajal enne olümpiat aga 23 starti ning on võistelnud kaks aastat tagasi noorte olümpiamängudel Lillehammeris ja eelmisel aastal juunioride MM-il.

Mõlemad noored stardivad olümpial slaalomis ja suurslaalomis. Õigupoolest oleks Anna Lotta pidanud oma debüüdi tegema juba esmaspäeval, kuid ülitugeva tuule tõttu lükati start edasi.

Teiste alade pesamunad

Tegelikult on meie koondises teinegi 17-aastane noormees – suusahüppaja Kevin Maltsev, kuid noorima au ta endale ei saa, sest Tormis on Kevinist pisut rohkem kui kuu aega noorem. Kevini koondisekaaslaseks on samuti nooruke Artti Aigro – tema tähistas möödunud aastal 18. sünnipäeva.

Laskesuusatajatest on koondise noorimad 23-aastased Johan Talihärm ja Rene Zahkna ning murdmaasuusatajate pesamunad tulevad Veerpalude perest, sest esimest korda pääsesid olümpiale nii Andreas (23) kui Anette (21).

Kiiruisutamises lunastasid olümpiapileti 23-aastane Adavere neiu Saskia Alusalu, kes saab starti minna ühisstardiga sõidus ning 21-aastane Adavere noormees Marten Liiv, kes saab stardijoonele asuda 1500 m ja 1000 m distantsil.

Koondise noor liider

Kahevõistleja Kristjan Ilvese (21) noortel õlgadel lasub aga koondise esinumbri koorem. Oma praegust liidristaatust kinnitas Kristjan tugevalt ka viimaste olümpiale eelnenud tulemustega, kui saavutas jaanuari lõpus Seefeldi minituuril kokkuvõttes 15. koha ning lõpetas veebruari alguses Hakubas MK-etapi teise kohaga. Viimane on ka tema karjääri parim tulemus. Tõsi, paljud maailmatipud sellest etapist osa ei võtnud.

Esmaspäeval toimunud treeninghüpetel sai Kristjan kirja tubli 11. tulemuse ning oma esimese võistlusstardi PyeongChangis  teeb kahevõistleja 14. veebruaril.

Hoiame pöialt!

Pildid: EOK / Karl Altraja / Karel Kaljuste / erakogu

 

 

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kuidas valida õige sportrinnahoidja?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus