Kõrvemaal saab talverõõme nautida nii suusa- ja matkaradadel kui ka kelgumäel | Sportland Magazine

Jaga „Kõrvemaal saab talverõõme nautida nii suusa- ja matkaradadel kui ka kelgumäel“

Kõrvemaal saab talverõõme nautida nii suusa- ja matkaradadel kui ka kelgumäel

Kauaoodatud miinuskraadid on kohal ning inimesed kibelevad suusarajale. Hea uudis on see, et Kõrvemaal saab juba suusad alla panna. Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse peremees Margus Mäll räägib lähemalt kohalikest lumeoludest ja uudistest, mis kõiki suusasõpru rõõmustavad.

„Puud on kerge lumekirme all, valitseb talvine vaikust. Kes teab kaua sellised olud kestavad, aga praegu saame lund nautida. Nii suured kui ka väikesed on oodatud meile suusatama, kelgutama ja matkama,” kutsub Margus kõiki Kõrvemaale.

Suusarajad on avatud

Praegu on Kõrvemaal rajapõhjad sisse sõidetud 1,5 km, 3 km ja 5 km ringidel. „Seal saab vanema nn mullasuusaga vabastiilis sõita. Toodame kahe lumekahuriga kunstlund, lootuses avada nädalavahetuseks lisaks 650 m ring. Klassikajälje lõikame sellele ringile sisse loodetavasti juba selleks nädalavahetuseks,” kirjeldab juhataja olukorda. Ta soovitab pilk peal hoida keskuse veebilehel, sest igal hommikul kell 10 pannakse üles värske rajainfo.

Kõrvemaa suusaradaSuusarent ja määrdemeister

Kui kodus ei leidu sobivaid suuski, millega saaks sõita esimesi ringe Kõrvemaa imelisel maastikul, siis ei pea muretsema. Keskusest saab rentida suuski, aga lasta ka professionaalsel määrdemeistril oma suusad ära hooldada. „Nädalavahetusel on määrdemeister Kõrvemaal kohal, aega pole vaja ette broneerida. Vajadusel aitab spetsialist nii suusapõhjade puhastamisega kui ka määrimisega,“ selgitab Margus.

Uus rajavalgustus

Keskuse juhil on suusafännide jaoks ka üks tõeliselt meeldiv üllatus. „Sügisel, enne külmade tulekut, paigaldati Kõrvemaale ühe kilomeetri ulatuses rajavalgustus, mis põleb kuni kella 23-ni. Valgustus katab keskuse ümbruse 650 m ringi ja suusarada keskusest kuni Änni teeni ja tagasi,” on ta uhke.

Kõrvemaa lumekahur

Talverõõmud igaühe jaoks

Kõrvemaal saab talverõõme nautida kogu pere ning oodatud on ka need, kes suusarajale minna ei soovi. Kõige väiksemad, aga miks mitte ka lihtsalt kelgutada armastavad inimesed, saavad minna kelgumäele liugu laskma. Kelgud tuleb endal kodunt kaasa võtta. Uuel nädalal hakatakse ehitama ka tuubiradasid, et need järgmisel nädalavahetusel avada.

Talvine mets ja raba pakuvad aktiivseks tegutsemiseks erinevaid võimalusi. Kohapeal on võimalik rentida räätsasid, matkauiske ja tõukekelke või minna jalgsi lumevaibaga kaetud loodusesse matkama. Samuti võib oma oskused proovile madalseiklusrajal.

Kui väljas möllamisest isu täis, siis saab keha kinnitada ja saunamõnusid nautida. „Meie kohvik on avatud ning nädalavahetusel saab end pärast sportimist saunas puhtaks pesta. Sauna saab kohapeal tellida ning see maksab 5 eurot. Nende teenuste tarbimiseks on vajalik Covid tõend vastavalt Terviseameti kehtestatud nõudmistele,” paneb peremees südamele.

Kõrvemaa saun

Suusakool avab uksed

Uuel aastal alustab Kõrvemaal taaskord tegutsemist suusakool, kus kogenud treenerid kasulikke nippe jagavad. „Suusaõppega soovime pihta hakata hiljemalt jaanuari alguses. Enne peame kõik rajad korralikult valmis saama. Siis läheb lahti ka laste suusakool. Jaanuaris plaanime alustada ka mootorsaanide lõbusõitudega, kuid need tegevused eeldavad paremaid lumeolusid,” räägib Margus lähikuude plaanidest.

Lõpetuseks on tal palve kõikidele looduse nautijatele. „Jätame palun suusarajad suusatajatele ning hindame rajameistri tööd. Matkamiseks on olemas eraldi märgistatud rajad. Looduse hoidmise osas on põhjust külastajaid kiita – prügi läheb ikka prügikasti,“ on Kõrvemaal igapäevaselt toimetav mees tänulik.

Kohtumiseni Kõrvemaa radadel!

Kõrvemaa matkakeskus

Tekst: Kärt Radik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Signe Ventsel läheneb elu väljakutsele mõistusega

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus