Korvpallur Hugo Toom: tahan iga päev paremaks saada! | Sportland Magazine

Jaga „Korvpallur Hugo Toom: tahan iga päev paremaks saada!“

Korvpallur Hugo Toom: tahan iga päev paremaks saada!

Korvpallur Hugo Toom (20) oli enne käesolevat hooaega põlvevigastuse tõttu umbes kümme kuud platsilt eemal. Praegu on BC Kalev/Cramos väikese ääre positsioonil mängiv kossumees tahtmist täis ning valmis iga päev endast parima andma. Räägime temaga nii mängust kui ka mänguvälisest.

Kuidas sa korvpalli juurde sattusid?

Alustasin korvpallitrenniga juba üsna varases eas. Minu ema oli kunagi korvpalli mänginud ja isa oli suur kossufänn, seega oli see üpris loomulik, et minagi tundsin selle mängu vastu huvi. Juba esimeses trennis sain pisiku külge ja siiamaani meeldib.

Kes olid lapsena palliplatsil sinu eeskujudeks?

Eeskujudeks on alati olnud mängijad, keda olen oma silmaga mängimas näinud. Seetõttu on väikesest peale eeskujudeks paljud Eesti mängumehed, kes on praeguseks ketsid varna riputanud või mängivad viimaseid hooaegu. Olen väga õnnelik, et olen oma lühikese karjääri jooksul jõudnud mängida nii oma iidolitega koos kui ka nende vastu. Kõigi aegade maailma parimaks pean Michael Jordanit. Tema on legend.

Hugo Toom

Milliseid spordialasid oled nooremana veel harrastanud?

Lisaks korvpallile olen pikalt tegelenud kickbox’iga. Umbes aasta ka korvpalli kõrvalt, kuid ühel hetkel olin ikkagi valiku ees ning kuna korvpall meeldis rohkem, siis keskendusin sellele. Täna võin öelda, et see oli õige otsus.

Milline on sinu mängueelne ettevalmistus ja kas sul on mõni rituaal, mis aitab keskenduda?

Tulen tavaliselt saali umbes poolteist tundi varem. Kuna hooaja lõpp on käes, siis kummitab väsimus ning peab väga palju füüsilisele keskenduma. Vigastuste vältimiseks peab soojendus olema korralik, palju tuleb venitada ja painutada. Mängueelsel koosolekul pannakse taktika paika, aga mingeid erilisi rituaale mul pole.

Paljud noored sportlased premeerivad pärast head mängu või esitust ennast mõne lemmiktoiduga. Kuidas sinuga?

Mul on ka nii, et pärast head esitust luban endale mõne patutoidu. Olgu selleks siis midagi kiirtoidu menüüst või magusat. Nii suurte koormuste juures ei tee see kindlasti märkimisväärselt halba.

Olete tänavu BC Kalev/Cramoga mitmes erinevas liigas häid esitusi pakkunud. mis on teie peamine trump ning kuidas sa ennast mängijana iseloomustad?

Hugo ToomKindlasti on meie trumbiks väga agressiivne kaitsemäng ning ka rünnakul oleme näidanud mitmekesist mängu. Ma tahan mängust mängu olla iga päev parem kui ma olin eile. Tiheda graafiku tõttu ei saa sõltuvalt tulemusest langeda ei masendusse ega ka tõusta pilvedesse. Kohe tuleb uus mäng peale, kus tuleb endast jälle 100% anda. Soov saada kogu aeg paremaks, hoiab ka motivatsiooni üleval.

Paf Korvpalli meistriliigas alistas BC Kalev/Cramo Tallinna Kalev/Audentese meeskonna 3:0. Poolfinaalis tuleb vastamisi minna Viimsi/Sportland võistkonnaga. Kuidas iseloomustad poolfinaali vastast?

Viimsil on oma kindel rotatsioon, pingi pealt ilmselt üllatusi ei tule. Tänu Zakisele on neil nüüd pikkade osakonnas päris hea seis. Malik Toppin on terve hooaeg ennast heast küljest näidanud, kasvõi veerandfinaale vaadates. Korvi all peame ise hästi tugevad olema. Zakis ja Toppin korraga platsil on päris ohtlik kombinatsioon. Veel tooksin välja Harrise teravuse, sealt võib kõike oodata.

Tänavu on palju räägitud BC Kalev/Cramo aegade parimast sisekliimast. Kirjelda seda.

Oma senise profikarjääri jooksul pole ma tegelikult mänginud üheski meeskonnas, kus oleks olnud halb sisekliima. Käesoleval hooajal on sattunud tõesti kokku punt mehi, kes kõik saavad omavahel hästi läbi ja saavad mõistavad ka nalja. Aeg, mille oleme koos veetnud trennides, mängides ja reisides, on meid kõvasti kokku liitnud ning hea sisekliima aitab ka mänguväljakul toimuvale kaasa.

Kellega sulle meeldib reisidel ühes toas olla?

Kui saame ise valida, siis olen hea meelega jaganud tuba Artur Konontšukiga, temaga olime viimati ka koondisemängudel ühes toas. Arturi puhul meeldib see, et me ei räägi ainult korvpallist. Aga kui vaja mängule keskenduda, siis keskendume konkreetselt sellele.

Hugo Toom

Millised on korvpallurina sinu lähima aja eesmärgid?

Algusest peale olen endale seadnud lühiajalisemaid eesmärke, et jaksaks neid täita samm-sammult. Noorena oli unistus saada profimängijaks, et sellega end ära elatada. See unistus on peaaegu täitunud. Arengu mõttes püüan pidevalt jõuda Eestis järjest tugevamatesse liigadesse. Samuti olen iga hooaja lõikes seadnud endale eesmärke nii individuaalses kui ka meeskondlikus plaanis. Üritan anda ja annan endast kõik, et jõuda võimalikult kõrgele.

Sa oled ka Eesti koondist esindanud. Kuidas seda kogemust iseloomustad?

Viimati veebruaris ja ka novembris oli koondises suhteliselt uus koosseis. Paljud noored said mängida, kuna vanemaid mängumehi ei lastud suurtest liigadest tulema. Noortele antud võimalus tähendas, et kõik tahtsid ennast parimast küljest näidata ja minu meelest oli see tuleviku osas väga hea investeering. Ise pääsesin ka päris palju väljakule. Need olid vajalikud mängud nii minu kui kogu koondise jaoks.

Kuis sul jääb vaba aega, siis kuidas sulle meeldib seda sisustada?

Kui päevas on kaks treeningkorda, siis pole ei aega ei jõudu kusagil käia või midagi teha. Vabadel päevadel meeldib mulle niisama jalutada, avastada uusi kohvikuid ja restorane. Hooaja sees peavad need tegevused ka vabal ajal olema võimalikult energiat säästvad, et end liialt ära ei väsitaks.

Iga sportlase jaoks mängib üsna olulist rolli ka varustus. Milliste tossudega sina platsil mängid ja milliseid omadusi nende puhul hindad?

Hugo ToomTänavusel hooajal mängin Jordan 36 tossudega. Neid on nii madala kui kõrge lõikega, mõlemad sobivad ja valin need, mis parasjagu saadaval on. Hetkel on mul neid lausa seitse paari. Jordanid on väga kerged ja hea pidavusega pea igal väljakul, lisaks on nendel ketsidel pehme tald, mis aitab suurte koormuste juures liigeseid tervena hoida ja valutult trenni teha.

Millised vabaajariided- ja jalatsid on sinu lemmikud?

Mulle väga meeldib riietuda second hand moe järgi ehk leian oma lemmikud teise ringi riietest. Tossudest on kindlasti lemmikud Jordani retrovariandid ning mudelid 1, 6 ja 11.

Iga sportlane tahab anda endast alati ja iga päev parima. Mis on sinu nipp, kuidas olla iga päev iseenda parim versioon?

Minu jaoks on puhkus nii füüsilise kui ka vaimse tervise alus. Vaim peab olema kogu aeg terav ja korras, et jõuaks füüsiliselt vormis olla nii trennis kui mängus, sest suurte koormuste pealt on pisivigastused kerged tulema ja üleüldine väsimus on sageli suur.

Tekst: Kärt Radik
Fotod: Liina Notta / Marita Brigitta Mones / Hendrik Osula.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kevadine Tartu Maastikumaraton toimub täies mahus esmakordselt vaid metsaradadel

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus