Korvpallur Rain Veideman: isaks olemine teeb mind iga päev paremaks inimeseks | Sportland Magazine

Jaga „Korvpallur Rain Veideman: isaks olemine teeb mind iga päev paremaks inimeseks“

Korvpallur Rain Veideman: isaks olemine teeb mind iga päev paremaks inimeseks

Tippkorvpallur Rain Veideman mängib üle mitme aasta esimest täispikka hooaega taas kodumaal. Kogenud sportlane tunneb ennast KK Viimsi/Sportlandi ridades hästi ja annab endast igas mängus 110%. Mehe sõnul on igasuguse edu saavutamiseks kõige olulisem tasakaal. Seda nii treeningutel, taastumises, toitumises kui eraelus.

Oled üle mitme aasta kodumaal täispikka hooaega mängimas. Kuidas sa ennast Viimsi klubis tunned?

Klubi võttis mind väga hästi vastu ja tulemused räägivad samuti enda eest. Juba hooaja alguses tegin endale selgeks, et isegi kui välismaalt tuleb mõni pakkumine, siis ma ei lähe. On tulnud pakkumisi küll, aga olen kõik ära öelnud. Kõige olulisem on minu jaoks hetkel see, et saan perega Eestis olla. Ei ole enam see aeg, kus olen vaba mees ja käin, kus tahan.

Milline su üks tavaline päev praegu välja näeb?

Veideman
Foto: Iti-Pätrik Järve

Äratus käib selle järgi, mis kell poiss ärkab. Siis läheb kohe mölluks. Hommikusöök, viin poisi lasteaeda, ise lähen trenni, tulen trennist tagasi, toon poisi lasteaiast koju. Suuresti sellises rütmis lähebki. Väga palju aega, kus rahulikult maha istuda ja olla enam pole. Muidu olin alati mees, kes lõuna ajal magas. Nüüd, isegi välisreisidel enam päevasel ajal ei maga. Pereelu on pannud asjad natuke teistmoodi käima.

Tippsportlaste kehad saavad igapäevaselt korralikult vatti. Kuidas aitad oma kehal taastuda, et olla väljakul parim versioon endast?

Meie klubil on riietusruumis jäävann ja saun. Erinevates kohtades olen saanud kasutada ka erinevaid masinaid. Aga ma olen ikkagi pigem selline vanakooli mees – mulle väga meeldib saun. Tunnen, et saun taastab keha väga hästi. Massaaži kasutan ka, aga mitte igapäevaselt. Pigem siis, kui tunnen, et on päriselt vajadust.

Oled parimas sportlase eas ja kindlasti veel tublid aastad tippkorvpallis ees, aga kui palju sa mõtled ja tegutsed selle nimel, et su keha oleks ka pärast tippsporti terve?

Veideman
Foto: Kaspar Kalle

Selle peale ei tasu pingsalt mõelda. Tuleb käituda vastavalt hetkeolukorrale. Kui kuskilt ei valuta ja nii-öelda pahandusi ei ole, siis ei ole mõtet ulme ekstra asju endaga teha. Minu kogemus näitab, et kui pole otsest vajadust, aga teed mingeid täiendavaid asju, siis see võib hoopis mõne teise koha katki teha. Loomulikult on mul oma rutiin, mida teen ja sel aastal pole ka suuremaid vigastusi olnud. Mida vanemaks saad, seda rohkem õpid oma keha tundma. Kui kuskilt juba pitsitama hakkab, siis juba tead ise, mida teha.

Korvpallurina oled sa väga tasakaalukas ja üldjuhul emotsioonidel endast võitu ei lase saada. Kui palju sa tegeled oma vaimse heaoluga?

Tutvusin hiljuti läbi oma elukaaslase inimesega, kes tegeleb just mentaalse poolega. Alguses vaatasin kõrvalt, kuidas elukaaslane temaga suhtles ja lõpuks tundsin ühes situatsioonis, et äkki peaksin ise ka abi paluma. Juba pooletunnine jutuajamine andis tegelikult nii palju juurde. See aitab asjad palju paremini lahti mõtestada, kui ei pea neid üksi oma peas keerutama. Mulle väga meeldib mentaalse poolega tegeleda ja see on mind kindlasti palju aidanud.

Kuidas on sul lood enda motiveerimisega? Kas pead ennast vahepeal kuidagi ekstra käivitama?

Veideman
Foto: Iti-Pätrik Järve

Sellega mul probleeme pole. Isegi kui vahel läheme mõne selgelt nõrgema vastase vastu mängima, siis olen olnud mentaliteediga, et alati tuleb anda endast 110 protsenti.

Korvpallurikarjäär saab ühel hetkel läbi. Mõtled või tegutsed sa juba selles suunas, et pärast karjääri lõppu oleks, kuhu edasi liikuda?

Mõtteid ikka heietan, aga midagi konkreetset veel tegema pole hakanud. Suure tõenäosusega saab ka mu tulevik olema seotud korvpalli ja spordiga, aga on ka mõtteid väljaspool seda.

Millised tegevused aitavad sul spordimaailmast korraks välja tulla ja lõõgastuda?

Esimesena kindlasti pojaga tegelemine. Kui kõrvalt vaadates võib vahel tunduda, et lastega ei ole lihtne, siis tegelikult on see mentaalselt väga rahustav ja pakub nii palju häid emotsioone. Väga-väga mõnus ja hindamatu aeg. Teine suur kirg on kokkamine. Köök on koht, kus ma saan mõtted kõigest argipäevasest eemale.

Kui sageli elukaaslaselt köögis ohjad üle võtad?

Meil ongi need asjad nii pidi, et rohkem toimetan köögis mina. Mulle sobib.

Mis Rain Veidemani firmaroog on?

Firmarooga otseselt polegi. Mulle meeldib hästi palju erinevaid videosid vaadata, mida teised teevad ja midagi kokku klopsida. Selline katsetamine on hästi lahe ja aitab omamoodi lõõgastuda.

Toit mängib iga inimese enesetundes hästi suurt rolli. Kui palju sa enda toitumist teadlikult jälgid?

Veideman
Foto: Kaspar Kalle

Olen alati olnud seda meelt, et toitumises tuleb säilitada tasakaal. Päris idude peal ei saa elada ja ainult McDonaldsi toitu ei tasu ka näost sisse ajada. Luban endale kõike, aga hoian teatavat tasakaalu.

Kui palju on sind inimesena muutnud lapsevanemaks olemine?

Väga palju. Lapse sündides peaksid sina teda kasvatama hakkama, aga tegelikkuses on hoopis teistpidi, tema kasvatab väga palju sind. (Naerab.) Kahtlemata on lapse kasvatamine selle sütiku ka pikemaks teinud. Olen nende aastatega kõvasti kasvanud. Isaks olemine teeb mind iga päev paremaks inimeseks.

Milline on parim versioon sinust ehk “parim sina”?

Veideman
Foto: Iti-Pätrik Järve

Praegusel hetkel ma seda veel ei tea. Elus käivad ikka tõusud ja langused käsikäes ja oluline on osata langustest õppida ja midagi kõrva taha panna. Kui elus oleks kõik super hästi ja n-ö „parim mina“ saavutatud, siis muutuksime liiga mugavaks. Inimene areneb kogu elu ja kõige olulisem on minu arvates tahe olla täna parem kui ma olin eile.

Tippsporti tehes hakkavad soorituse juures tihtipeale rolli mängima erinevad pisiasjad, sealjuures ka riietus. Milline varustus aitab sul platsil endast maksimumi anda?

Mina hindan varustuse mugavust väga kõrgelt. Kui mingi asi seljas juba pisut ebamugav on, siis see hakkab häirima. Eriti muidugi jalanõude puhul. Pärast Nike Hyperdunki turult kadumist olen näinud vaeva, et leida sellele sobiv asendus. Tellisin vahepeal suisa internetist vanu mudeleid. Nüüd tuli õnneks välja KD 14, mis sobib mulle samuti väga hästi. Nüüd on saanud neid ka juba varuda. Mul päris nii ei ole ka nagu osadel mängijatel, kes tulevad saali, võtavad karbist uued ketsid ja hakkavad kohe trenni tegema. Ma käin kõigepealt kuu aega nendega niisama ringi ja alles siis panen kossuplatsil jalga.

Millised Nike tooted sul alati riidekapis olemas on?

Kossutossude osas olen alati olnud Nike usku, sest need lihtsalt sobivad mulle. Viimasel ajal olen ka kogu muu riietuse osas hakanud Nike tooteid eelistama. Dressid, Air Force`id, Air Max 90-d, joped ja vestid. Sisuliselt kõik asjad kapis on Nike omad. See on nii mugavuse kui välimuse kohapealt kindlapeale minek. Kui Nike selga paned, siis on alati hea olla.

Tekst: Virgo Agan

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Eesti - Küprose suur jalgpallimatš toimub juba 24. märtsil

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus