Kristjan Karis: tahame pakkuda ägedat spordikogemust! | Sportland Magazine

Jaga „Kristjan Karis: tahame pakkuda ägedat spordikogemust!“

Kristjan Karis: tahame pakkuda ägedat spordikogemust!

Milliseid sportimisvõimalusi kolm keskust pakuvad?

Huumoriga pooleks oleks lihtne vastata, et milliseid sportimisvõimalusi me ka ei paku – katame kindlasti oma kolme keskusega pea 90% spordialadest. Treeningvõi võistlustingimustest puuduvad meil kahjuks võimalused veega ja jääga seotud spordialade harrastamiseks. Samas spordikeskustes või nende lähedal asuvad järved, jõed või tiigid katavad tavaharrastajale erinevatel aastaaegadel ka need vajadused.

Kas keskusi saab liigitada rohkem talve- või suvekeskusteks?

Eks ajalooliselt on Tehvandi Spordikeskus olnud suunatud peamiselt talialadele. Seda nii rahvusvaheliselt tunnustatud võistlus- ja treeningkeskusena kui ka harrastajatele suunatud tegevustega – novembrikuisel esimese lume suusarajal liuglevad meil põhiliselt ikka kilomeetrite tagant kohale sõitnud harrastajad.

Eelkõige suvealadega tegelemisekson Kääriku Spordikeskuse spordirajatised ja spordihooned ning suvise laagritegevuse jaoks Tartumaa Tervisespordikeskus. Nii Kääriku kui ka Tartumaa Tervisespordikeskus on saamas talispordikeskusteks – kunstlund loodame toota juba kolme aasta pärast ka Tartumaal.

tehvandi
Tehvandil peetakse detsembri lõpus Eesti meistrivõistlusi suusahüpetes, kahevõistluses, murdmaasuusatamises ja laskesuusatamises.

Millised on keskuste suurimad tugevused?

Tehvandi on kõrgetasemeline, peamiselt tippspordi võistluskeskus, kus on loodud kõik võimalused parimate talispordivõistluste ja treeninglaagrite läbiviimiseks. Erinevalt Tehvandist on Käärikul peamiselt spordilaagrid. Keskuses saab spordialasid harrastada pallimängudest tennise ja matkaspordini. Kääriku eeliseks on see, et meie külastaja saab sporti tehes n-ö metsa põgeneda ja samas kasutada parimaid treeninguvõimalusi.

Kas teie keskustes toimuva näitel saab tõmmata võrdusmärgi eestlaseks olemise ja spordirahvaks olemise vahel?

Jah, võrdusmärki saab sinna paigutada küll. Samas ei saa meie keskuse tegevuste baasil väga objektiivseid järeldusi teha. Kurb reaalsus on ju see, et kuigi harrastajate arv erinevatel spordialadel on kasvanud, on kasvanud ka just nende laste ja noorte arv, kes ei liigu üldse või ei liigu piisavalt.

Ka meie sihtasutuse eesmärk on see, et pakkudes ägedat spordikogemust, loome me eeldused, et ka need, kes täna ei liigu, liiguvad homme rohkem. Parim spordirahva definitsioon on ehk see, kuidas erinevate spordialade fännid tribüünidel heas mõttes hulluks lähevad ja oma hääle ära karjuvad.

Kas lisaks sportimisvõimalustele pakute veel mingeid teenuseid?

Keskustes pakutakse eelkõige spordiga seotud teenuseid. Tihti aga unustatakse ära, et sport ei ole ainult see, kui harrastaja on spordirajal või osaleb võistlusel. Organiseeritud sport eeldab laagritegevust ja kõike, mis on sellega seotud. See tähendab kvaliteetset toitlustust, majutust ja pesemisvõimalusi.

Laste- ja noortelaagrite puhul on oluline, et laagris pakutakse koos treeneritega ka erinevaid rekreatsioonilisi tegevusi – ekskursioonidest tantsuõhtuteni. Nii saame tagada, et spordiga seotud noor jääb selle juurde ka tulevikus. Tulemustele orienteeritud sport eeldab ka seda, et sportlased ja treenerid tegelevad sporditulemuste analüüsiga seminari- ja koosolekuruumides ning kui vaja, saavad osa ka spordimeditsiini erinevatest teenustest.

Meie sihtasutusel on ka lepingud spordi akadeemilise poole arendamiseks näiteks Tartu Ülikooli erinevate teaduskondadega. Eelnev muidugi ei tähenda seda, et igapäevane harrastajast spordisõber ei saaks kõike, mida ta võib soovida. Lähtume alati põhimõttest, et proovime täita oma klientide soove isegi siis, kui me ei paku soovitud teenuseid. Kui külastajal on muresid vähem, siis on tal ka meie juures rõõmu rohkem!

[alert color=”gray” icon=””]Tulevikuplaanid 15 aastaks teada

  • SA Tehvandi Spordikeskuses on plaanid kirjas aastani 2030 ja nende elluviimine saab jääda vaid võimaluste (peamiselt rahaliste) vähesuse taha.
  • Lähema nelja aasta jooksul peaks Tehvandil valmima suurürituste teenindamiseks ning hooajalisuse vähendamiseks mitmeotstarbeline hall.
  • Üheks suuremaks investeeringuks on Kääriku Spordikeskuse väljaehitamine Eesti Spordi Treeningkeskuseks. Viimane hõlmab nii uue pallimängude halli, kunstmuruga jalgpalliväljaku, kergejõustikustaadioni kui ka muude spordirajatiste ehitust ning laagritele majutusvõimaluste parandamist.[/alert]

[alert color=”violet” icon=””]Tuleva talve tähtsamad võistlused

  • Tehvandi Spordikeskuses toimuvad suuremad võistlused detsembri lõpus, kui peetakse Eesti meistrivõistlusi suusahüpetes, kahevõistluses, murdmaasuusatamises ja laskesuusatamises.
  • Veebruari lõpus võõrustab Tehvandi Põhjamaade noorte meistrivõistlusi ja märtsi alguses Skandinaavia karikavõistlusi murdmaasuusatamises. Kindlasti ei saa unustada ka Suusahullude maratoni ja Eesti Ettevõtete Talimänge.[/alert]

 

Tekst Oliver Lomp, fotod Merilin Müür, Kristjan Karis

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

7 ideed perepuhkuseks Kõrvemaal

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus