Ksenia Gureeva ja Karel Kaljuste: põhimõtteliselt ei ole outfit’i, millega ei saa ketse kanda | Sportland Magazine

Jaga „Ksenia Gureeva ja Karel Kaljuste: põhimõtteliselt ei ole outfit’i, millega ei saa ketse kanda“

Ksenia Gureeva ja Karel Kaljuste: põhimõtteliselt ei ole outfit’i, millega ei saa ketse kanda

Kes vähegi hindab jalatsite juures mugavust ja stiili, ei saa läbi ketsideta, sest ketsid on superstaarid iga ilmaga ja iga outfit’iga. Sportland Eesti „ketsihulludest“ töötajad, Ksenia Gureeva ja Karel Kaljuste räägivad lähemalt, miks ketsid nende garderoobis kõrgel kohal püsivad ning millistele mudelitele võiks sel hooajal silma peale panna.

Millal sul tekkis huvi ketside vastu ning kas sind võib nimetada sneakerhead’iks?

Ksenia: Kui mu sõbrannad kuulasid Britney Spearsi ja kandsid kontsakingi, siis mulle meeldisid rohkem Missy Elliott, Ciara, Eminem ehk kogu räpp ja hip-hop kultuur. Selle kultuuri suurim osa on aga ketsid, nende lugu ja disain.

Mäletan hästi, kui tahtsin endale Nike ketse, mis maksid umbes 1300 krooni, ütlesid vanemad, et pean nende jaoks ise raha teenima. Niimoodi leidsin oma esimese töökoha ja pesin Kohtla-Järve linnavalitsuses aknaid. Ühe kuu pärast olid mul ketsid jalas ning olin väga õnnelik. Ma ei tea, kas olen päris sneakerhead, aga kindlasti jälgin selle valdkonna uudiseid ning minu jaoks on ketsimaailm tähtis.

Ksenia ja Nike Zoom 2K
Ksenia ja Nike Zoom 2K

Karel: Minu huvi ketside vastu tekkis üpris noorelt, kuna käisin korvpallitrennis ja üks korvpallikultuuri osa on jalatsid. Peamiselt kandsin Nike kossuketse. Kõva sõna oli see, kui 2004. aastal õnnestus mul saada otse Ameerikast esimesed Jordani kossuketsid. Kooliajal olid mul ka Converse All Star 2000 ja adidas Superstar ketsid. Viimased olid siis mu vaieldamatud lemmikud.

Kui inimene, kellele meeldib ketsikultuur ja mingil määral ketse koju riiulile koguda on sneakerhead, siis pean tunnistama, et olen üks nendest.

Kui palju sul ketsipaare on? Millised neist on kõige suuremad lemmikud?

Ksenia: Ma ei ole lugenud, aga tean kindlalt, et piisavalt veel ei ole. Kooliajal unistasin, et mul oleks seitse eri paari, et saaksin igal nädalapäeval erinevates ketsides käia. Ma isegi pelgan natuke teada saada, mitu päeva saaksin praegu erinevates ketsides olla (naerab).

Lemmikut on raske nimetada, sest iga jalatsiga käib kaasas oma „tuju“, millega seda kanda. Praegu tunnen rohkem huvi Nike Zoom 2K mudeli vastu, sest need on väga kosmilised. Ka Nike Air Max 270 React ja Air Max 97 on megatuusad. Air Jordan 1 on kindlasti üks lemmikutest retro mudelitest, aga ka Air Max 1. Maitse muutub vastavalt tujule, kuid mulle meeldivad nii vanad retro ketsid kui ka uued mudelid.

Karel ja Nike Air Jordan 1
Karel ja Nike Air Jordan 1

Karel: Mul on ketse piisavalt palju, et ei tekiks tüdimust. Suurimad lemmikud on need, millega kaasneb isiklik story. Näiteks kui 1996. aastal (Eestis hiljem) tuli välja film „Space Jam“, siis unistasin, et saaksin endale ketsid, millega Jordan filmis mängis. Kui jälgisin väikse poisina Atlanta olümpiat ja Scottie Pippen jooksis platsile Nike Air More Uptempo USA koondise värvides ketsidega, siis unistasin nendest. Tänaseks on viimane unistus täitunud – sain need ketsid endale täpselt 20 aastat hiljem.

Mis ketsid sinu jaoks nii hinnatud jalanõudeks teeb?

Ksenia: Ma võin ketse kanda igal pool ja igas situatsioonis. 9. klassi lõpuaktusel tahtsin kanda valget pükskostüümi ja valgeid Air Maxe, aga vanemad ei lubanud. Ma arvan, et juba see ütleb palju.

Kui googeldada, siis saab teada, et kõikidel ketsidel on oma lugu, mida rääkida. Ketsikultuur ei tekkinud niisama, vaid sel on terve ajalugu ning minu jaoks on suur au olla osa sellest kultuurist.

Mulle meeldib ketside juures nende disain, värvid, jooned ja erinevad elemendid. Lisaks meeldib mulle väga, kui samasuguseid jalatseid kannavad tuntud inimesed, keda ma ise väga austan. Loomulikult meeldib mulle, kui saan väljas käies ketside kohta komplimente ja eriti tore on see, kui küsitakse, kust neid osta saab. Olen väga õnnelik, kui inimesed eelistavad originaali ja kvaliteeti fake toodetele. Kui sa ei osta originaaltoodet, siis maksad põhimõtteliselt mitte millelgi eest, sest disain on varastatud ja jalatsil puudub kvaliteet.

KseniaMilliste outfit’idega alati ketse kannad? Kas üldse on mõni riietus, mille juurde ketsid ei sobi?

Ksenia: Minu praeguse garderoobiga sobivad kõik ketsid ja ma kannan ketse 99,99% ajast. 0,01% on tavaliselt see, kui toimub pidu, kus dresscode on kontsakingad, aga siis mul ongi tavaliselt probleem, mida jalga panna.

Kunagi ammu olin see inimene, kelle peale vaadati imelikult, sest julgesin kanda ketse kõikide riietega – kleitide, seelikutega – vabalt! Ma ei saanud aru, miks paljud naised kannavad kontsakingi, kuna nendega on ju nii ebamugav käia. Praeguseks on olukord muidugi muutunud ja ketse sobitatakse praktiliselt iga outfit’iga.

Karel: Kannan umbes 98% ajast ketse. Igal paaril on oma stiil, värv ja omadused, millest lähtuvalt panen vastava ketsi hommikul jalga. Põhimõtteliselt ei ole outfit’i, millega ei saa ketse kanda. Kui on pidulikum või punase vaiba üritus, siis minu number üks valik on valge Nike Air Max 90 või Converse Chuck Taylor  – nendega ei eksi kunagi.

Siit ka üleskutse – kandke kvaliteetseid ja jalgu toestavaid jalatseid ning ärge kartke viisaka outfit’iga ägedaid ketse kanda – see on lahe!

Millised omadused peavad heal ketsil olema?

Ksenia: Minu jaoks on oluline järgmine kombo: ajalugu, disain ja tehnoloogia.

Karel: Mugav, stiilne ja ilus värvikombinatsioon. Talvised ketsid vetthülgivad ning suvised hea hingavusega.

Karel

Mis iseloomustab Sportlandi ketside valikut ning millised on selle hooaja uued mudelid, mis kõige erilisemalt silma paistavad?

Ksenia: Sportlandist leiab igaüks sobiva ketsipaari. Meie kauplustes on nii suured jalatsiseinad ja mul kulub nende eest seistes sageli korralikult aega, et kõik läbi vaadata. Valikus on palju erinevaid brände, mudeleid ja värve.

Selle aasta naiste mudelitest on minu jaoks number üks Nike Air Max 270 React, mida tasub kindlasti poodi proovima minna. Teiseks Nike React Emelent 55 ja kolmandaks Nike Zoom 2K – vaadake vaid, millistes värvides need on! Meestele on hea valik Jordanitest – ma unistan, et kunagi on neid ka naistele.

Karel: Hetke üks silmapaistvamaid mudeleid on ka minu meelest Nike Air Max 270 React, kus on kombineeritud kerge React vahust tald ning 270 kraadi ümber kanna asetsev õhkpadi.

Lisaks on kõrgendatud tähelepanu all Jordani ketsid. Seda tänu hiljuti välja tulnud „The Last Dance“ dokumentaalile, mis räägib Michael Jordani ja Chicago Bullsi 90ndate teekonnast. Dokis on palju juttu Micahel Jordani nimelise brändi esimesest ketsist – Air Jordan 1, mis on ka eri värvivalikutes Sportlandis saadaval.

Ksenia ja Karel

Kas on ketse, mis juba aastaid Sportlandi ketsimüügi tipus troonivad?  

Karel: Ühed populaarseimad läbi hooaegade on Nike Air Force 1. See lihtsalt on kindel valik, mis sobib iga outfit’iga. Lisaks tooksin välja ikooni – Nike Air Max 90 – pilkupüüdev voolujooneline mudel, pehme õhkpadi tallas ning ilusad värvivalikud.

Kas sul on mõni ketsipaar, millest veel unistad?

Ksenia: 2018. aastal tahtsin endale väga Nike Air Max 97/bw collabi Skepta räppariga. Kahjuks see oli võimatu, sest neid oli väga piiratud koguses, kuid ma unistan neist siiamaani. Kunagi tahaks ka Off-White collabist VaporMaxe.

Karel: See rida on väga pikk, aga neli esimest mis pähe tulevad: Air Jordan 4 „White Cement“, Nike Air Max 90 Off-White Black, adidas Yeezy Boost 350 V2 ja Nike Air VaporMax Cactus Plant Flea Market.

Ksenia ja Kareli tegemistel saad silma peal hoida nende Instagramis: Ksenia ja Karel

Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kaardi ja kompassiga kontrollpunkte jahtides kaovad kilomeetrid ja tunnid märkamatult

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus