Kuidas jõuda kiiremini parima versioonini iseendast? Liitu Sportland Akadeemiaga ja saad teada! | Sportland Magazine

Jaga „Kuidas jõuda kiiremini parima versioonini iseendast? Liitu Sportland Akadeemiaga ja saad teada!“

Kuidas jõuda kiiremini parima versioonini iseendast? Liitu Sportland Akadeemiaga ja saad teada!

Pole kahtlustki, et sport aitab igaühel liikuda oma parema mina suunas. Aga koos on lihtsam! Sellepärast ongi Sportland loonud uue Facebooki grupi Sportland x akadeemia, et üheskoos ägedate inimestega teha tööd enda parima versiooni nimel.

Sportland Akadeemias aitavad nõu ja jõuga suurepärased treenerid Margus Pirksaar, Katrena Tenno ja Asko Külmsaar, kes jagavad treeningkavasid, soovitavad kasulikke harjutusi ning vastavad treeningu ja sportliku elustiiliga seotud küsimusele.

Igal nädalal saavad grupi liikmed uue väljakutse, millel osalemine motiveerib rohkem liikuma ja on täpselt parajalt väljakutsuv. Esimese nädala fookuses oli grupis näiteks jooksmine ning väljakutseks liikuda sõbraga kahe peale 7 päeva jooksul 30 km. Ei ole ju midagi keerulist, aga annab lisapõhjuse sõbraga suhtlemiseks ning aktiivseks aja veetmiseks.

Sportland x akadeemia
Sportland Akadeemiaga kutsuvad liikuma ka Sportland Eesti turundusjuht Keidi Kitt ja Sportland International Group turundusdirektor Henri Kruusel

Igal nädalal uus treeningplaan

Igal nädalal pakuvad treenerid välja uue treeningplaani. Esimesena pani jooksutreener Margus Pirksaar kokku kaks kuuajalist jooksukava. Üks plaan on suunatud algajatele, mis aitab jõuda mõnusa enesetundega 10 km läbimiseni ning teine edasijõudnute treeningkava, mille eesmärk on aidata jõuda võimalikult kiire 10 km läbimiseni.

„Tegin algajate plaani silmas pidades, et koormused oleksid alguses kerged. Peamine eesmärk on muuta harrastus süsteemseks, sest paljud teevad selle vea, et hakkavad suure hurraaga hirmsate koormustega treenima, aga see pole jätkusuutlik ning üsna pea lõpetatakse sportimine uuesti ära. Kui aga grupp toimetab kuu aega süsteemselt ja läbi mõeldud koormustega, siis peaks tekkima mõnus kogemus ning sedasi on kergem regulaarsust saavutada,“ selgitab Margus.

Margus Pirksaar
Margus Pirksaar

Treeningkavades on ära toodud ajaliselt, palju võiksid ühel päeval joosta ning millise pulsiga. Samuti näeb plaan ette, et iga treening lõppeb üldkehaliste harjutuste ja venitustega ning nädalasse tuleb jätta ruumi puhkepäevadeks. Margus tõdeb, et paljud harrastajad kipuvad kahjuks arvama, et mida rohkem treenid, seda kõvem tegija oled. Tegelikult see nii ei ole. „Arengu jaoks on oluline puhkus, sest treening on ise stressifaktor ja kui me kogu aeg uusi treeninguid peale kütame, siis keha võtab ise puhkuse – kas ei viitsi enam üldse liigutada või tekib hoopis vigastus.“

Margus lisab, et kindlasti tundub kava mõnele väga lihtne. Aga võti peitubki selles, et ühe korra pingutada suudab igaüks, kuid teha seda kuu, kaks ning lõpuks aastaid nii, et kogu aeg oleks äge trenni minna, on keerulisem. „Seepärast tulebki alustada lihtsatest asjadest ning lõpuks jõuda koormusteni, mida tegelikult ka talud,“ ütleb ta.

Ühiselt uuele tasemele

Lisaks treeningplaanidele saab Sportland Akadeemias vastused treeningutega seotud küsimustele. Kui sind huvitab, kas treenida hommikul või õhtul, kas väsinuna tohib trenni minna või hoopis see, millised tossud jooksma minnes jalga panna, siis saad oma küsimuse teele panna ning kogenud treenerite vastused aitavad tõele lähemale jõuda.

Uutele teadmiste ja treeningplaanide kõrval annab grupiga liitumine kindlasti uusi mõttekaaslasi ja kuhjaga motivatsiooni. Lisaks on kõikidel võimalus võita väga ägedaid sportlikke auhindu. Samuti saab end proovile panna mõnes põnevas väljakutses, mille peale ise muidu ei tuleks – näiteks, kas oled proovinud pesta paar minutit hambaid ühel jalal seistes ja silmad kinni? Tundub lihtne? Proovi järele!

Kui tahad viia oma treenituse, teadmised ja motivatsiooni uuele tasemele, siis liitu Facebookis Sportland x akadeemia grupiga ning esimene samm on juba tehtud!

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Sportland

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Regina Oja: raske töö ning fookuse hoidmisega on võimalik jõuda suurte saavutusteni

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus