Kuidas valida discgolf ketast? | Sportland Magazine

Jaga „Kuidas valida discgolf ketast?“

Kuidas valida discgolf ketast?

Oled sa avastanud ennast mõtlemast, et milline discgolfi ketas võiks olla just sinu jaoks see õige?

Ainuüksi ketaste tootjaid on üle tosina, rääkimata sellest, et kõikidel tootjatel on veel omakorda väga suur valik kettaid, mis omavad erinevat lennujoont, kaalu ja plastiku tüüpi. Tänu sellele on ketaste valimisel väga lihtne sattuda segadusse. Meie ideoloogia Discmania discgolfi ketaste valiku juures on hoida valik mängija jaoks võimalikult lihtne ja arusaadav.

Meie valikus on vähem erinevaid kettaid, kui paljudel teistel tootjatel, kuid hoolimata sellest on see piisav nii erineva  mängustiili kui -oskuste jaoks. Discmania ketastega mängivad mitmed maailma tipud nagu Simon Lizotte ja Eagle McMahon. Lõppkokkuvõttes on ikkagi mängija ise see, kes määrab ära millise joonega ketas lendab ning siin saab piiriks olla ainult kujutlusvõime.

Selleks, et valida endale sobilikku discgolfi ketast Discmania toodete hulgast, oleme välja toonud mõned näpunäited.

1. HOIA OMA VALIKUD VÕIMALIKULT LIHTSAD

Kui sa jälgid erinevate discgolfi ketaste tootjate turundusvõtteid, siis oled kindlasti märganud, et paljud reklaamid on just uutest kiiretest kaugmaa ketastest, mis lendavad võimalikult kaugele. Kui sa oled alustav mängija, siis on mõistlik püüda sinna lõksu sattumist vältida. Parim viis alustamiseks on valida lihtsalt mõned kettad, mis käes mugavad tunduvad.  Kui harjutad näiteks ainult ühte sorti kettaga, siis elimineerid sellega ka kõik lennuerinevused, mis tuleneksid erinevate ketaste viskamisest ja saad hoopis keskenduda oma tehnika parandamisele. Me julgustame nii alustavaid kui edasijõudnud mängijaid hoidmaks oma valikud võimalikult lihtsad. Näiteks üks maailma talendikamaid ja oskuslikumaid mängijaid Simon Lizotte kasutab peamiselt ainult paari Discmania kettamudelit. Milliseid kettaid Simon viskab, saad vaadata tema “In the bag” videost:

Discmania ketaste valikust tõenäoliselt parimad mudelid, millega mängimist alustada oleksid: P1 putter, MD keskmaa ja FD kaugmaa ketas. Terve valik ei pea olema täpselt selline, aga püüa veenduda, et sa alustad pigem aeglasemate (kõrgema profiiliga), kui kiirete (madala profiiliga) ketastega. Sa leiad rohkem infot ketaste kiiruste ning muude lennuomaduste ja plastikute kohta Discmania lehelt.

2. OMANDA ALGTEADMISED

Nagu igas spordis, nii ka discgolfis, on mingid kindlad terminid ja algtõed, mida on kasulik teada. Discgolfis on sellisteks terminiteks alastabiilne, ülestabiilne, tagakäe- ja eeskäevise.

Me oleme teinud “Deep in the Game” videoõpetused koos endise maailmameistri Avery Jenkinsiga, et abistada algteadmiste omandamist nii discgolfi visketehnikas kui discgolfi terminoloogias. Nende videode vaatamine annab sulle parema arusaamise, et millist Discmania ketast visata, miks ja kuidas. Vaata kõiki videosid koos eestikeelsete subtiitritega siit:

3. TEE VALIK VASTAVALT OMA VISKEKIIRUSELE

Discgolfi ketaste tootjad pakuvad valiku lihtsustamiseks mitmeid lennutabeleid, et valikuid lihtsamaks teha. Siiski on kõikides nendes see üks viga, et seal ei arvestada just sinu tasemega. Mängijaid on väga erinevaid ning peamine, mis neid eristab üksteisest on see, et mis kiirusega suudetakse discgolfi ketast visata. Seda sama viskekiirust nimetatakse tihtipeale ka “käe kiiruseks”.

Meil on mitmeid võistlusi, kus on võimalik oma viskekiirust mõõta. Selleks kasutatakse kiirusemõõtjat, mida on võimalik ka endale soetada mitmetest veebipoodidest.

Siit leiad Discmania lennutabeli, mis baseerub viskekiirusel:

DISCMANIA DISCGOLFI KETASTE EELISED

  • Me oleme valivad ning kvaliteedile kontsentreeritud, seda just selleks, et sina ei peaks sellepärast muretsema;
  • Me keskendume rohkem kvaliteedile kui kvantideedile. Kui ketta prototüüp meid ei rahulda, siis me selle tootmisega ka ei jätka. Me tahame, et kõik meie kettad oleksid aegumatud;
  • Meie kettad on toodetud kõige suuremate kogemustega tootja poolt, kelleks on Innova Champion Discs. Võttes arvesse, et just nemad on discgolfi ketta, sellisel kujul nagu seda praegu teatakse, loojateks, siis meil on au kasutada nende teadmisi kujundamaks oma hästi läbimõeldud discgolfi ketaste valikut;
  • Discmania kettad on lihtsasti kättesaadavad üle maailma. Parima valiku leiad kõikidest hästivarustatud Sportlandi poodidest üle Baltikumi;
  • Discmania Baltikumi esindaja DiscSport on valmis regulaarselt vastavama kõikidele tekkinud küsimustele – https://www.facebook.com/Discsport.ee/ või mine küsi nõu oma lähimast Sportlandi kauplusest 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Millistes ketsides suve nautida?

Ketsid on juba ammu jõudnud spordisaalidest tänavale ja peopõrandatele ning neid kantakse igal pool ja sobitatakse igasuguse riietusega. Kindel on…

Järgmine postitus:

VÕIDA IPAD AIR 2

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus