Kuidas veeta sõbrapäev sportlikult? | Sportland Magazine

Jaga „Kuidas veeta sõbrapäev sportlikult?“

Kuidas veeta sõbrapäev sportlikult?

On tuntud tõde, et trenni või välja liikuma minna on lihtsam, kui teha seda koos kaaslasega ning kahekesi möödub tund või paar sportimist oluliselt kiiremini ja lõbusamalt. Sõbrapäeva puhul paukume välja kolm mõnusalt aktiivset tegevust, mida teha koos sõbraga.

Minge kõndima

Käimistreening sobib paljudele, sest alustada võib koduukse eest ja just siis, kui teile sobib. Käimistreeningu suur pluss on ka see, et liikumise intensiivsust saab kergesti ise reguleerida, valides kõndimiseks kas pikema või lühema vahemaa, kas tasasema või mägisema maastiku, kas aeglasema või kiirema tempo. Koos kaaslasega käimistreeningut tehes saab samal ajal nautida loodust, omavahel jutustada ning koormuse kogu kehale. Kui tahate, et treening oleks veelgi intensiivsem, haarake kaasa käimiskepid. Kui kõndimine väga meeldima hakkab, siis võite koos sõbraga alati ühineda mõne meeldiva matkaseltskonnaga, kellega koos uusi radu vallutada. Vaata näiteks, mida pakuvad Elamusretkede korraldajad.

Foto: Ardo Säks / Elamusretked

Avasta uutmoodi talverõõmud

Lumi katab veel maad, aga päevad lähevad aina pikemaks, mis annab võimaluse veelgi rohkem talverõõme nautida. Aga ärge haarake ainult suuskade või uiskude järele, vaid katsetage vahelduseks hoopis snowtube’i. Snowtube’iga mäest alla tuhisemine ei ole ainult lastele, vabalt võid seda proovida ka täiskasvanuna. Väike adrenaliinilaks ning lõbus tuju on garanteeritud. Uuri internetist, millistes keskustes on võimalik snowtube’i rentida ja kus on olemas vastavad rajad ning mine kohale. Näiteks Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses on talvehooajal olemas hooldatud nõlvadega kelgumägi ja snowtube’i nõlvad.

Foto: Sportland Matka- ja Suusakeskus

Proovige mõnda rühmatrenni

Kui oled mõelnud erinevate rühmatrennide peale, aga pole söendanud üksi kohale minna, siis kutsu sõber kaasa ning minge koos erinevaid võimalusi proovima. Rühmatreeningute hulgas on valik nii suur, et nende seas leidub sobiv igaühe jaoks. Sealt leiate trenne, kus saab arendada vastupidavust, tugevdada lihastoonust, parandada painduvust ja liikuvust või hoopis muusika saatel tantsuliselt liikuda. Meeldivast rühmatrennist lahkudes leiate ilmselt mõlemad, et koos sõbraga mõnusas seltskonnas treenida on väga innustav ja motiveeriv.

Foto: MyFitness

Alati koos!

Sõbraga koos trenni teha ei ole põhjust muidugi ainult sõbrapäeval, vaid aasta läbi. Miks? Sest sõbrapoolne kannustamine motiveerib meid diivanilt püsti saama ja trenni minema, koos treenides oled kindlasti valmis ka rohkem pingutama ning peale trenni on mõnus ühiselt trenni analüüsida ja mõnusat pingutusjärgset tunnet nautida. Üheskoos treenimine tugevdab ka vastastikust sõprust. Nii et haara sõber kaasa ja mine liikuma!

Tekst: Merilin Piirsalu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Põhitõed triatloniks valmistujale

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus