#LeiaEndasVõitja - tee sporti ja toeta noorte sportlaste unistusi! | Sportland Magazine

Jaga „#LeiaEndasVõitja – tee sporti ja toeta noorte sportlaste unistusi!“

#LeiaEndasVõitja – tee sporti ja toeta noorte sportlaste unistusi!

Kas vahel juhtub nii, et tahaksid ennast liigutada ja võistlema minna, aga ei leia selleks sobivat aega ega kohta? Pole probleemi! Nüüd saad ise otsustada, millal võistlus toimub, ja veelgi enam – kus see toimub. Seda võimalust pakub ainulaadne võistlussari #LeiaEndasVõitja.

SA Noored Olümpiale korraldatud heategevuslik võistlussari #LeiaEndasVõitja koosneb kahest jooksu- ja kahest rattaetapist. Ühel etapil saab võistelda nelja päeva jooksul ning virtuaalne formaat annab vabad käed võistluspaiga valikul.

Sobivaid distantse leidub nii tugitoolisportlastele kui ka tipptegijatele. Rattaetapil on võimalik valida 15 km, 40 km või 90 km pikkune distants. Joosta saab 5 km, 10 km või 21,1 km rajal. Lisaks on võimalik jooksmise asemel valida 10 km pikkune kepikõnni distants.

·      Esimene etapp (jooks) toimub 9.-12. juuli.
·      Teine etapp (rattasõit) toimub 6.-9. august.
·      Kolmas etapp (jooks) toimub 10.-13. september.
·      Neljas etapp (rattasõit) toimub 8.-11. oktoober.

Rattasõit
Igaüks saab valida endale sobiva raja

Kõigile jõukohane väljakutse

Sari koosneb kahest eri alast seetõttu, et valik oleks pisut mitmekülgsem. „Valisime jooksu ja rattaspordi, kuna nendes on võimalik pea igaühel mõõtu võtta. Pealegi saab peaaegu igal pool turvaliselt joosta ja rattaga sõita, ka teekattele ja ilmastikule ei esita need alad väga suuri nõudmisi,“ selgitab SA Noored Olümpiale üks asutaja Paavo Pauklin.

See ei ole Noored Olümpiale esimene kord virtuaalset võistlust korraldada. Nende maikuisel testvõistlusel osales nii tipp- kui ka harrastusportlasi, üldiselt spordivõistlustelt eemale hoidvaid inimesi kui ka krapsakaid vanaemasid ja vanaisasid. Seepärast on ka sarja distantsid valitud sellised, et igaühel oleks võimalik endale jõukohane väljakutse esitada.

Kindlasti on oodatud ka need, kes kõikidel etappidel osaleda ei saa või eelistavad vaid rattasõitu või jooksu. Kui niikuinii nende aladega tegeled ja soovid head teha, võid ühe oma tavatrenni mõne etapi toimumise perioodil võistlusena registreerida. Nii saad ise rohkem motivatsiooni pingutamiseks ning aitad noortel sportlastel unistuste poole liikuda.

#LeiaEndasVõitja

Kasud on mitmekordsed

Korraldajad usuvad, et heategevuslik virtuaalvõistlus annab positiivse tunde mitme nurga alt. „Esiteks liigutamisest saadav kasu oma kehale ja vaimule. Teiseks võistlusmomendist tekkiv mõnus adrenaliin ning võimalus ennast (ilma pealtvaatajateta) rahulikult proovile panna. Kolmandaks teadmine, et võisteldes aitad kaasa noorte sportlaste unistuse täitumisele. Neljandaks on virtuaalvõistlused üle mõistuse mugavad. Ühe etapi läbimiseks on aega neli päeva ning valida võib mis iganes raja. (Leiad kusagilt 10 km alla mäge teed – anna minna!) Omalt poolt soovitame sportida Eesti terviseradadel, sest metsas on ikka värskem õhk ja mõnusam kui maanteel,“ ütleb Paavo Pauklin. Ta lisab, et boonusena võib naeratada loosiõnn ning võita võib vingeid auhindu toetajatelt – ostukrediiti Sportlandilt, hommikueineid Balsnakilt ja meeneid Elisalt. Vähemalt kolmel etapil osalejate vahel läheb loosi moodsa disainiga hübriidauto Hyndai Kona ühekuuline kasutusõigus, mille paneb välja Auto Forte.

Kuidas osaleda?

Etappidel osalemiseks peab soetama pileti, mida on kolmes eri hinnas. Ühe etapi tavapilet maksab 10 eurot ning selle eest saab tasuda SportID keskkonnas liikumiskompensatsiooni kontolt. Lisaks on võimalik osta toetaja pilet hinnaga 50 eurot või VIP toetaja pilet hinnaga 100 eurot. Toetaja pileti omanikud saavad endale valida vinge Noored Olümpiale spordisärgi ning VIP pileti soetajad saavad lisaks särgile eksklusiivse stipendiaatide autogrammidega pildi. Toetaja või VIP piletite ostmiseks tuleb kirjutada [email protected] oma nimi, millisele etapile soovid pileti osta ning distants, mida soovid läbida.

Parimad selgitatakse välja iga etapi põhiselt ning tulemused koos loosiauhindade võitjatega avaldatakse SA Noored Olümpiale Facebook’i lehel etapile järgneval tööpäeval.

Kreete Verlin
Jookse seal, kus ise soovid

Toeks noortele sportlastele

„Noored Olümpiale on toetanud noori sporditalente teekonnal nende unistuste poole alates 2016. aastast. Oleme pakkunud neile Eesti suurimaid stipendiume, maailmatasemel koolitusi ja tugisüsteemi, mida pole isegi Eesti Olümpiakomiteel. Seoses Tokyo olümpiamängude edasilükkumisega sattusid noorsportlased keerulisse olukorda, sest suur osa tänastest toetustest on tehtud arvestusega, et olümpia toimub 2020. aastal ning tekkinud lisa-aastaks vahendeid ette nähtud pole,“ selgitab Paavo Pauklin, miks heategevuslik võistlussari olulist rolli mängib. „Soovime jooksusarjaga piletitulust koguda vähemalt 20 000 eurot, millega saame natukenegi tulevaste olümpiasportlaste ettevalmistuskulude katmist toetada. Teist sama palju loodame leida täiendavate suurtoetajate kaudu. Nii saame SA Noored Olümpiale kaheksat suvealade stipendiaati juba arvestatava summaga toetada ning anda neile parimad võimalused tippvõistlusele jõudmiseks,“ lisab ta.

Kommenteerivad Noored Olümpiale stipendiaadid:

Mattias KuusikMattias Kuusik, judokas: 
„Kuna kõik on palju treeninud, aga võistlusi on olnud minimaalselt, siis #LeiaEndasVõitja on ideaalne koht, kus vormi testida ja end proovile panna. Võistlusolukorras on võimalik organismist rohkem välja pigistada kui treeningutel ning see on ideaalne võimalus pingutamiseks. Minul sportlasena pole vahet, millisel alal stardijoonele asuda, kuna iga stardipauk lööb adrenaliini üles. Rasketele treeningutele vahelduseks on hea oma vastupidavuslik töövõime proovile panna ning näha millises konditsioonis on minu füüsiline võimekus.“

Joosep KarlsonJoosep Karlson, rajaaerutaja:
„Jooksmine kuulub aastaringselt minu treeningplaanidesse ning harva on need ühtlased tiksumised – läinud hooaegadel olen korra nädalas osa võtnud Pärnus toimuvast jooksusarjast, kuid tänavu on jooksusari viiruse tõttu ära jäetud. Kuna jooksutulemused on väga otseselt seotud aerutamistulemustega, siis annab sari mulle ühe võimaluse juurde, kontrollimaks kus maal vormikõvera sättimisel oleme. Seega võtan jooksuetappidest osa juba tagasiside saamise pärast. Samuti kutsun üles neid, kellele meeldib ennast pidevalt analüüsida ja oma rekordeid purustada – nimi kirja ning jooksma ja rattaga sõitma!“

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Sportland / Noored Olümpiale / erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Kuidas vältida spordivigastusi?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus