Mitmekülgne puhkus Kõrvemaal | Sportland Magazine

Jaga „Mitmekülgne puhkus Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses“

Mitmekülgne puhkus Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus pakub muljetavaldaval arvul tegevusi nii seiklushimulistele külastajatele kui ka lõõgastust otsivatele puhkajatele. Igas vanuses ja huvidega klientidele sobivate valikutega keskus tagab, et igaüks leiab endale ideaalse võimaluse Kõrvemaa looduse nautimiseks. Oma muljeid seal hiljuti veedetud puhkusest jagab kinnisvaramaakler Algis Liblik.

Kõrvemaa
Foto: Hans Markus Antson, Visit Estonia

Puhkus igaks eesmärgiks

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus paistab silma oma mitmekülgsusega ning tegevusi on saadaval erisuguste eesmärkidega külastajatele. Keskus pakub värvikat valikut nii aktiivsete kui ka lõõgastavate tegevuste seas igas vanuses tulijatele. Just tegevuste küllasust toob välja ka Algis. “Kõrvemaa on hea valik puhkuseks nii neile, kes harrastavad aktiivset ja sportlikku elustiili, kui ka neile, kes soovivad lihtsalt aja maha võtta ja looduse keskel akusid laadida. Suurim erinevus teiste sarnaste puhkekohtadega tulenebki just sellest, et tegevuste spekter, millega oma aega sisustada, on lihtsalt nii mitmekülgne,” kirjeldab Algis puhkamise võimalusi.

SUP

Tegevust kogu perele

Kõrvemaa kaunis loodus ja lummav maastik loovad suurepärased tingimused matkamiseks ning keskuses saab seda teha mitmel moel. Võimalus on matkarajale minna nii ratastega, SUP-laudadega või jalgsi. Tähistatud matkaradu leiab keskusest palju ning igaüks saab leida endale sobiva distantsi. Veel ootavad külastajaid ka künklikud ja väljakutsuvad discgolfi rajad. Discgolfi radu on lausa kaks: 18 korviga harrastajate rada ja 21 korviga rada edasijõudnutele.

Algis Liblik
Algis Liblik abikaasaga. Foto: erakogu

Orienteerumise teeb Kõrvemaal põnevaks tihe teedevõrgustik ja künklik maastik. MOBO ehk mobiilne orienteerumine annab võimaluse tegeleda tervisespordiga endale sobival ajal ja koosneb 28 kontrollpunktist. MOBO vahendusel on võimalik orienteeruda ka 15 kontrollpunktiga rattarajal. Viburajal saab proovile panna täpse silma ja kindla käe. Kõrvemaa viburada koosneb avarast harjutusalast ning 9 laskmiskohast. Laskmisele lisavad vürtsi eri kõrgustele suunatud laskmiskohad, üle veekogude laskmine ja loomakujulised märklauad.

“Tegevusi jagub igale maitsele, sõltumata hooajast – olgu selleks lihtsalt jalutamine, jooksmine, suusatamine, discgolf või talisuplus. Lisaks on mõeldud ka meiesugustele lastega peredele, et meil oleks võimalik lastega seiklusradadel koos aega veeta või näiteks ratastega sõita,” räägib Algis.

Võta aeg maha!

Algise jaoks möödus puhkus pigem rahulikult ning ta kasutas võimalust argielust puhata maksimaalselt. “Lihtsalt puhkasime Kuuse elamusmajas, käisime saunas ja nautisime E-FAT ratastega kruiisimist Kõrvemaa imelise looduse keskel,” kirjeldab ta puhkust. Tänapäeval peavad paljud inimesed toime tulema kiire elutempoga ning aja maha võtmise vajalikkust ei saa üle tähtsustada. “Viibisime Kuuse elamusmajas abikaasaga kahekesi. Meil on välja kujunenud oma väike traditsioon külastada Eestimaa erilisi majutuskohti, kus kahekesi kvaliteetselt aega veeta. Kuna meil kasvab peres kolm last, näeme, kui oluline on võtta paarina aeg-ajalt omale aega, et olla seeläbi ka paremad lapsevanemad,” ütleb Algis.

saunad

Seiklus E-FAT rattaga

Üks omapärasemaid tegevusi Kõrvemaal on elektrilise FAT rattaga seiklemine. E-FAT ratast iseloomustavad laiad rehvid ja abistav mootor, mille abil liigub ratas edasi oluliselt väiksema pingutusega. Tänu sellele saab pikemaid distantse läbida lihtsamalt ja lõbusamalt. E-FAT ratastel on ka mitu režiimi – valida saab nii lihtsalt kulgemiseks kui ka sportlikumaks sõiduks mõeldud raskusastmeid. Kõrvemaa loodust saab E-FAT rattaga nautima minna nii omal käel kui ka retkejuhiga matkal.

“Meil puudus varasem fatbike’i sõidukogemus ja seetõttu oli see juba ka niisama elamus omatte. Ja see, et tegemist oli E-FAT ratastega, oli veel eriti äge! Nendega on Kõrvemaa radadel mõnus ringi kulgeda. Tegime vist umbes 14-kilomeetrise ringi ja see möödus üsna märkamatult, mega fun,” võtab elamuse kokku Algis.

E-FAT
Foto: Kairi Killing

Kuuse elamusmajad – moodsad ja funktsionaalsed

Kõrvemaal jagub tegevusi mitmeks päevaks ning kvaliteetse puhkuse üks tähtsamaid komponente on mugav ja hubane majutus. Just seda pakuvad Kuuse elamusmajad, mis on disainitud funktsiooni ja välimuse harmooniat silmas pidades. Elamusmajad paistavad silma tagasihoidliku luksusega ja on kaasanud palju moodsaid lahendusi, näiteks nutilukud ja elektriautode laadijad.

Kuuse

“Kuna Kuuse elamusmajad on keskmisest “majakesest” oluliselt ruumikamad, oleksime võinud seal vabalt ka kogu perega mõnusalt aega veeta. Kõige muljetavaldavam ongi vast ruumikus, mis tänu erakordselt kõrgele laele tekib – see tekitab tunde, justkui oleks tegemist väga suure eramuga. Kogu sisustus on kvaliteetne ja läbi mõeldud. Jääb mulje, otsekui see oleks kellegi kodu, mitte üürimiseks loodud majutus. Kirsiks tordil oli väga kvaliteetne saun,” kirjeldab Algis majutust.

Majad on mõeldud nelja- kuni kuueliikmelisele seltskonnale ning seal on kaks magamistuba, kööginurk, elutuba, saunakompleks, dušš ja WC. Lisaks on nii maja ees kui ka taga avar puitterrass, millelt avaneb vaade ümbritsevale metsale ja spordiradadele. Olemas on ka valguskaabel ja kiire internet, mis teeb elamusmajadest väga hea asupaiga seminaride pidamiseks väiksematele meeskondadele. Äge ja stiilne variant kontorist väljasaamiseks inspireerivas keskkonnas.

Kuuse

Tekst: Rasmus Piirsalu
Fotod: Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Nike aitab lastel liikumisest veelgi rohkem rõõmu tunda ja suve nautida

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus