Eesti Ööjooksu erilised sündmused | Sportland Magazine

Jaga „Eesti Ööjooksu erilised sündmused – Ülemiste Ööjooks, Maardu City Run ja Noblessneri Jooks“

Eesti Ööjooksu erilised sündmused – Ülemiste Ööjooks, Maardu City Run ja Noblessneri Jooks

Tulede ja viledega Eesti Ööjooks – Rakvere 2024 avas selle suve Eesti Ööjooksu ürituste sarja, kuid ees on ootamas veel rida põnevaid jookse. Ülemiste Ööjooks on sel korral kahepäevane ning esmakordselt on kavas poolmaraton. Maardu City Run kuulub Eesti Linnajooksude sarja ning Noblessneri jooksul kohtuvad taas uus ja vana. Registreerimine käib suure hooga ja kes kindlasti osaleda soovivad, peaksid juba täna ennast kirja panema.

Eesti Ööjooksu üritustest on oodatud osa saama nii tipud kui ka harrastajad, nii jooksjad kui ka kõndijad. Nendel, kes ei saa toimumispäeval kohapeale minna, on võimalus osaleda virtuaalselt. Kõigest räägib lähemalt peakorraldaja Marko Torm, kes on seda vankrit vedanud algusest peale.

Maardu
Foto: Kaupo Kütt

Ülemiste Ööjooksul esimest korda ka poolmaraton

Augustikuine maiuspala jooksusõpradele on 9.−10. augustil toimuv Ülemiste Ööjooks. „Selle raames korraldame esimest korda poolmaratoni Tallinnas Ülemiste linnakus, millega valmistume 2025. aastaks, kui Tallinn kannab Euroopa spordipealinna tiitlit. Poolmaratoni lisandumine tähendab programmi muutumist kahepäevaseks, kuid viiendal juubeliaastal Ülemistes tahamegi pakkuda midagi teistmoodi ja erilist,“ ütleb Marko. Rada on küllaltki nõudlik, sisaldab kahte parkimismaja tõusu, mis kokku teeb kogu distantsile kaheksa tõusu, aga parkimismajad on valitud pigem lauged. Tegu on siiski väga erilise rajaga, millesarnast Eestis kindlasti ei leidu, iga parkimismaja tipus on ka elamuspunkt, kus ootab DJ ning alla joostes saab natukene hinge tõmmata.

Ülemistes asuvad start ja finiš jätkuvalt kaubanduskeskuse peaväljaku ees. Toimumiskoht on atraktiivne ja kesklinnale lähedal, parkimisvõimalusi on Ülemiste Citys piisavalt. Laupäevane eriprogramm kannab nime K2 ning neljaringiline poolmaraton joostakse kahe parkimismaja läbimisega. K2 tähistab sümboolselt parkimismajade tippe, selgitab korraldaja. „Traditsiooniliselt ootab jooksjaid meeleolukas elamusprogramm, parkimismajade tipus mängivad DJ-d muusikat, rajalt leiab tantsijaid, muusikat ja valgust. Kohale tasub tulla juba varakult, et nautida ka reedeõhtust kontserti.“

Ülemiste
Foto: Ivar Hütt

Mitmete Euroopa õhtu- ja öömaratonide eeskujul on Ülemistel kavas TEAM poolmaraton, kuid selle erinevusega, et neli jooksjat vabalt valitud koosseisus, mehed-naised segamini, saavad üheaegselt startida ja läbida koos ühe ringi jagu kilomeetreid ehk 5,27 km. Kokku moodustabki see poolmaratoni. Kui tavapäraselt toimub tiimivõistlus teatejooksuna, siis selline formaat suurendab meeskonnavaimu ning annab võimaluse kollektiividel või sõpradel ühiselt pingutada, mitte teatepulka üle anda. „Sellisest võistlusest oleme kaua unistanud ja usume, et see läheb korda. Toimuvad intervallstardid. Kõik läbivad raja endale sobilikus tempos ning kooslõpetamise kohustust pole. Kõik tiimiliikmed ei pea ka jooksma, võib ka niisama kõndida või kepikõndida, hiljem ajad summeeritakse. Loodame, et esimesel aastal tuleb starti ligikaudu sada tiimi,“ sõnab Marko.

Ülemiste poolmaratonile oodatakse ka tippjooksjaid. Tegu pole tiitlivõistlusega, aga auhinnafond on korralik. „Tahame teha pika pai meie tippudele ja tugevatele harrastajatele. Kahe õhtu peale on meil auhinnapotis 7000 eurot. Poolmaratoni kohad on limiteeritud ning huvilistel tasub end kindlasti juba jooksule kirja panna.“

Ülemiste
Foto: Ivar Hütt

Ülemiste jooksusündmus annab välja jooksufestivali mõõdu, sest kahe päeva jooksul võib läbida mitu distantsi. Näiteks võib reedel joosta 5 km ja laupäeval poolmaraton või joosta reedel 10 km ja laupäeval koos sõprade või kolleegidega TEAM poolmaraton. Nii on võimalus nautida kahte erinevat sündmust. “Kui reedel emmal-kummal distantsil kirjas olla, on laupäevane osalemine juba särgi hinna võrra soodsam, sest sama särgiga saab mõlemal päeval joosta. Sellisel juhul maksaks laupäevane poolmaraton vaid 10 eurot. Kokku ootame kahel päeval starti ligi 5000 jooksusõpra,” räägib peakorraldaja.

Maardu City Run: RIMI Eesti Linnajooksude uus liige

Maardu
Foto: Kaupo Kütt

25. augustil on jooksuhuvilised oodatud Maardusse, kus toimub Maardu City Run 2024. „Teeme oma sündmusi lähtuvalt sellest, kas formaat on sobiv või koht ise eriline ja kõnekas. Kuigi üle poolte meie osalejatest on Tallinnast ja Harjumaalt, siis Maardusse väga ei satuta, samas on see pealinnale lähedal, kohe Muuga külje all. Kutse sündmuse korraldamiseks tuli Maardu linnalt, kellega mullu sõlmisime kolmeaastase koostööprojekti. Maardu jooks kuulub pärast esimest aastat juba RIMI Eesti Linnajooksude sarja, mis on meie jaoks väärt tunnustus,“ ütleb Marko.

Valida saab 5 km või 10 km distantsi vahel, mis joostakse vastavalt ühel või kahel ringil. Lisaks toimuvad lastejooksud. Ja vahva fun fact – start ja finiš on Stardi tänaval.

Noblessneri jooksul kohtuvad uus ja vana

Elke
Foto: Tõnis Tõnström

Sügise hakul oodatakse liikumissõpru Tallinna kesklinna, kus 14. septembril toimub Elke Tallinn Run – Noblessner 2024. Piirkonna jooksusündmus lisandus programmi eelmisel suvel. „Noblessneri kvartal areneb pidevalt, siin ehitatakse palju ning tänavune rada erineb kindlasti eelmise aasta omast, kuid üks on kindel – elamus on osalemist väärt! Merekindlus, lennusadam, Noblessner, Kalaranna kvartal, linnahall – nende ümber keerutame ja enamikest kohtadest jookseme ka läbi,“ loetleb peakorraldaja vaatamisväärsusi.

Start on korraldatud intervallidena, mis muudab võistlemise huvitavates linnaosades võimalikuks. Nii ei pea liiklust sulgema ja inimestes pahameelt tekitama. Tegu on tõelise kogukonnajooksuga. Toimuvad 5 km ja 10 km ning lastejooksud.

LISAINFO JA REGISTREERIMINE: https://eestimaraton.ee/et/

9.−10. august ÜLEMISTE Ööjooks − Tallinn 2024
09.08.2024 Cappy lastejooks 0,2 km
09.08.2024 Stebby 5 km ajavõtuga
09.08.2024 5 km kostüümijooks ajavõtuga
09.08.2024 Neptunas 10 km ajavõtuga
09.08.2024 VIRTUAAL Cappy lastejooks 0,2 km
09.08.2024 VIRTUAAL Stebby 5 km
09.08.2024 VIRTUAAL Neptunas 10 km
10.08.2024 K2 5,27 km
10.08.2024 K2 poolmaraton 21 km
10.08.2024 K2 TEAM poolmaraton 21 km
10.08.2024 VIRTUAAL K2 5,27 km
10.08.2024 VIRTUAAL K2 poolmaraton 21 km

25. august Maardu City Run 2024
Cappy lastejooks 0,2 km
Stebby 5 km ajavõtuga
Neptunas 10 km ajavõtuga
VIRTUAAL Cappy lastejooks 0,2 km
VIRTUAAL Stebby 5 km
VIRTUAAL Neptunas 10 km

14. september ELKE Tallinn Run − Noblessner 2024
Cappy lastejooks 0,2 km
Stebby 5 km ajavõtuga
Neptunas 10 km ajavõtuga
VIRTUAAL Cappy lastejooks 0,2 km
VIRTUAAL Stebby 5 km
VIRTUAAL Neptunas 10 km

Tekst: Kärt Radik
Avafoto: Ivar Hütt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

67. Muhu väina regatt algab suurejoonelise paraadiga Tallinna lahel

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus