Nike aitab lastel liikumisest rõõmu tunda | Sportland Magazine

Jaga „Nike aitab lastel liikumisest veelgi rohkem rõõmu tunda ja suve nautida“

Nike aitab lastel liikumisest veelgi rohkem rõõmu tunda ja suve nautida

Kvaliteetsed riided ja jalatsid on olulised igas vanuses ning seda kindlasti ka laste puhul. Just õigesti valitud varustus tagab mugavuse ja turvalisuse, võimaldades lastel nautida füüsilist aktiivsust iga päev.

Kuna lapsed tahavad sünnist saati avastada, mängida ja liikuda, on väga oluline, et nad kannaksid juba maast madalast sobivaid jalatseid. Pere kõige pisematele, kes teevad maailmas oma esimesi samme, on parim valik väga õhukesel tallal ja hästi painduvad jalatsid, et nad oma tasakaalu ja tunnetust ei kaotaks. Lapse jala järgi valitud kerge ja paindlik jalanõu lubab väikesel jalal õigesti areneda ja kaitseb seda välistingimuste eest. Jalanõu ei tohiks kuidagi pärssida lapse aktiivsust ega põhjustada arenguhäireid.

Tegelikult soovitatakse lastel võimalikult palju käia ka paljajalu eri tasapindadel ja tekstuuridel, mis aitavad tallavõlvidel ja lihastel areneda. Õnneks on suvi ja lapsed saavad just nüüd joosta paljajalu murul ja rannaliival ning kõndida kividel.

Kui aga on vaja uusi jalatseid, siis Nike valikust leiab iga lapsevanem oma väikestele liikumishuvilistele sobivad. Nike müüdavaim laste sportlik jalats on Flex Runner. Seda on väga kerge jalga panna ja ära võtta ning mis peamine, see on madal ja väga painduv.

Muidugi ei pruugi kõikidele lastele sobida ühesugune jalats, kuna jalad muutuvad ja arenevad kasvamise käigus ning igas arenguetapis on jalg eri kujuga. Seetõttu on jalatseid valides alati soovitav proovida mitut paari, et leida lapse jaoks parim.

Õige jalats vastavalt spordialale

Kuni 12. eluaastani areneb lapse jalg väga kiiresti ning uusi jalatseid tuleb osta päris sagedasti. Eriti oluliseks muutub nende valik siis, kui laps hakkab käima koolis ja trennis. Kui treeningud lähevad juba tõsisemaks nii funktsionaalses kui ka mehaanilises mõttes, peaks lapsel olema treeningut toetav jalats, sest see aitab vältida vigastusi ja sooritada harjutusi efektiivsemalt. Seega tuleb jalatsid valida vastavalt trenni spetsiifikale. Näiteks tantsimiseks ja kehalise kasvatuse tundi võiks valida hästi painduva jalatsi. Korvpallijalats peab aga lubama küljele liikumisi, samas hästi jalga toestama ja pinnaga haakuma. Jalgpallis on samuti oluline pind, millel mängitakse ja vastavalt sellele tuleb teha valik. Spetsiaalsed jalgpallijalatsid on nii kunstmuru- kui murukattega väljakutel kui ka saalis mängimiseks. Poistele ja tüdrukutele, kes tegelevad jooksmisega, sobib hästi sama mudel, mis täiskasvanutele ehk Nike Pegasus. Samas on Nike valikus ka Pegasusest vähem tehnilisi jalanõusid nagu näiteks Star Runner ja Revolution.

Kerged, hingvavad ja mugavad riided

Lapsed armastavad üldiselt palju liikuda ning et see oleks nende jaoks jätkuvalt tore, siis ei tohiks mitte miski takistada. Aktiivsele lapsele riideid valides on märksõnadeks kergus, hingavus ja mugavus.

Väikemate laste riiete puhul on parimaks materjaliks puuvill, mis on naha vastu õrn ja laseb õhku läbi. Nike suvekollektsioonid sisaldavadki just ilma fliissisuta õhemast puuvillast tooteid. Neid kandes saavad pisikesed rahmeldised möllata nii, et ei hakka liialt palav.

Kõige väiksemate laste jalatsite ja riiete puhul mängib suurt rolli ka see, et lapsed saaksid nende jalga ja selga panemisega ise hakkama. Mida lihtsam see on, seda iseseisvamad on lapsed. Näiteks lukkude, nööpide ja paelte asemel võiks eelistada elastseid vöökohti ja takjakinniseid.

Nike toetab laste liikumisteekonda

Kooliealised ja trennilapsed võiksid juba vahet teha ka treeningriietel ja vabaajariietusel. Puuvillast tooted on küll mängimiseks ja aktiivseks päevaks head, kuid treeningule võiks valida DRI-FIT kangast tooted, mis imavad higi kiiremini ning ka kuivavad kiiremini.

Neidude garderoobis võiks olla ka spordirinnahoidja. Siinkohal oleneb muidugi palju konkreetsest lapsest ja tema arengust, kuid soovituslik vanus spordirinnahoidja kandmisega alustamiseks on 11 eluaastat.

Nike arvestab tooteid välja töötades sooviga, et lapsed saaksid anda endast treeningul maksimumi ning et meie tulevik tunneks ennast ka mängides hästi. Seega on Nike riiete puhul tagatud parim liikuvus, hingavus ja vastupidavus.

Täiskasvanud on eeskujuks

Nike laste riiete kollektsioonide omadused on sarnased täiskasvanute omadele. Jooksuriiete peamine eesmärk on mugavus ja nähtavus, seega on ka laste jooksuriided ilmastikukindlad, hingavad, mugavad ja helkurelementidega.

Vabaks ajaks mõeldud lastetooted on samuti nii värvilt kui stiililt sarnased täiskasvanute toodetega. Lastele mõeldud toodetele on aga lisatud mõni vahva muster või värv, mis just neile võiks meeldida. Samuti on 2-7aastastele lastele loodud veidi rõõmsamaid kollektsioone, mis ei ole täiskasvatute disainist inspireeritud.

Riiete valikul on oluline muidugi see, et nad kandjale sobiksid, aga lapsed, ja eriti neiud, soovivad samastuda enda eeskujude või vanematega – just seetõttu oleme püüdnud jälgida, et laste osakonnas oleks valik mõnes osas kaetud samade riietega.

Suvise garderoobi eri

Kuna suvel liiguvad kõik rohkem ringi ning veedavad aega õues, siis laste suvisesse garderoobi võiks kuuluda kindlasti nokamüts, mis kaitseb kuuma päikese eest. Jalatsiriiulis võiks aga olla plätud, millega soojal suvepäeval randa või jalutama minna. Valikus on näiteks Nike Sunray Protect 2 kinnised plätud, mille kinnitus käib krõpsuga. Nendega jäävad varbad kindlasti terveks ning saab julgelt joosta, hüpata ja isegi vette sulpsatada, sest need püsivad kindlalt jalas ja kuivavad kiiresti. Kui laps on juba osavam plätukandja, siis võib valida sarnaselt täiskasvanute ka lahtise Nike Kawa mudeli. Suvel kulub igale lapsele kindlasti ära ka mugav ja kerge seljakott, näiteks , kuhu saab kaasa panna mõnusaks suvepäevaks vajaliku alates veepudelist kuni ujumisriieteni.

Tekst: Margit Käbin, Nike kategooriajuht
Fotod: Nike

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Eesti Ööjooksu erilised sündmused – Ülemiste Ööjooks, Maardu City Run ja Noblessneri Jooks

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus