Liis Org teostab end nii padeliväljakul kui ka Sportland Soome sotsiaalmeedia juhina | Sportland Magazine

Jaga „Liis Org teostab end nii padeliväljakul kui ka Sportland Soome sotsiaalmeedia juhina“

Liis Org teostab end nii padeliväljakul kui ka Sportland Soome sotsiaalmeedia juhina

Liis Org on kogu elu armastanud sporti teha. Tänaseks on spordiga tihedalt seotud nii tema vaba aeg kui töine väljakutse. Sportlasena paneb ta end proovile padeliväljakutel ning tööelus Sportland Soome social media content manager’ina.

Aktiivne eluviis köitis Liisi juba varasest lapsepõlves. „Minu esimene tõeline trenn oli kergejõustik, kus proovisin kõiki kergejõustikualasid. Lisaks kuulusin koolidevahelistel võistlustel peaaegu alati oma kooli võistkonda, oli siis spordialaks korvpall, suusatamine, ujumine, rahvastepall või midagi muud. Olin väga aktiivne laps ning mulle meeldis osaleda spordiüritustel ja võistlustel. Suur tänu minu vanematele, kes mind sellele teekonnale suunasid!“ räägib Liis oma sporditeekonna algusest.

Liis OrgHiljem jõudis ta fitnessi juurde ning tegeles sellega lausa maailma tasemel. Tema auhinnakapis on aukohal nii Euroopa- kui ka maailmameistrivõistluste pronksmedalid.

Uus armastus – padel

Nüüd on Liis leidnud uue armastuse padeli näol. „Sattusin selle ala juurde täiesti juhuslikult, kui osalesin Barebellsi tiimiga kuuajalises padeli projektis. Selle raames käisime kord nädalas padelit proovimas ja mängu võlusid tundma õppimas. See oli äge koos tegemine ja ajaveetmine,“ meenutab Liis.

Suurem huvi padeli vastu tekkiski kohe, kui ta 2020. aasta septembris reketi kätte võttis. „Teadsin juba pärast esimest trenni, et soovin padeliga jätkata. Rääkisingi sealsamas treeneriga, et soovin tulla trenni ja hakata tõsisemalt trenni tegema. Oktoobris 2020 kaotasin oma koera Rocky ja mulle tundus, et padel tuli mu ellu sel ajal suurema põhjusega. See mäng aitas võidelda kõige suurema kurbusega ja tuua rõõmu sellel raskel ajal,“ meenutab Liis. „Aktiivsemalt hakkasin mängima 2021. aasta veebruaris. Seda ma päris alguses muidugi ei aimanud, et padel tõmbab mind nii täielikult endaga kaasa, nagu ta seda nüüdseks teinud on,“ lisab ta.

Liis Org

Selged sihid

Praegu mängib Liis Eesti koondise tasemel ning kuulub Soomes TOP 11 mängija hulka. „Olen suutnud tõusta lühikese ajaga päris kõrgele tasemele ja tean, et mul on võimalik väga palju areneda ja jõuda veel kaugemale,“ on ta seadnud endale suured eesmärgid.

Seni on ta mängimas käinud kolm-neli korda nädalas, aga soovib koormust tõsta ja veel rohkem väljakule jõuda. „Kuna elan Helsingis, siis mängin sealsetes padelihallides. Viimase paari aasta jooksul olen käinud paar korda aastas ka kuuajalises treeninglaagris Hispaanias, sest seal on padel väga kõrgel tasemel. See tagab suurepärased võimalused enda arendamiseks,“ lausub ta.

Pühendunud sportlasena seadis Liis endale kohe selged eesmärgid „Soovin areneda sportlasena nii palju kui võimalik. Tahan olla number üks mängija kodumaal ning TOP-mängija Soomes. Samuti soovin käia võistlemas välismaal ja olla seal edukas. Eelkõige soovin areneda sportlasena, nii füüsiliste kui ka vaimsete oskuste osas,“ ütleb ta.

Liis Org

Uute võimaluste ootel

Eestis on padel veel lapsekingades, aga Liisi sõnul on siin juba nii palju padeliga tegelevaid noori, kellest tulevad kindlasti edukad ja osavad mängijad.

Kui ta ise Tallinnasse tuleb, on tal alati padeli reketid kaasa pakitud. „Kuulsin, et ka Viljandisse on kerkimas esimesed väliväljakud ning loodan, et saan järgmisel suvel mängida ka kodulinnas. Oleks tore, kui Eestisse hakataks ehitama rohkem siseväljakuid, mis annaks palju paremad võimalused kodumaal mängimiseks.“

Kõik ei pea mõistagi tegelema padeliga tipptasemel, sest see on väga hea spordiala ka niisama harrastamiseks. „Seda on vahva mängida näiteks üheskoos sõpradega. See on sotsiaalne ja lõbus,“ leiab Liis.

Siinmail ei ole padel küll veel nii laialt levinud, et seda igal pool harrastada saaks. Sisehallid asuvad praegu ainult Tallinnas, välisväljakud on lisaks Pärnus, Paides, Käsmus ja Kuressaares. „Kui on tõesti soov padelit mängida, siis broneerige sõpradega väljak ja minge proovima. Kui kellelgi on aga huvi padeliga tõsisemalt tegeleda, siis võiks võtta mõned tunnid treeneri juhendamisel, kes õpetab tähtsamad võtted selgeks, et oleks hiljem lihtsam iseseisvalt mängimas käia,“ soovitab Liis.

Põnev paarismäng

Padeli eripära on see, et seda mängitakse alati paaris. Liisile meeldib, et tegemist on väga sotsiaalse alaga, kuna väljakul on korraga neli inimest. „Treeningutel mängin mitmete paarilistega, aga võistlustel on mul alati sama partner Fiija. Tema on samuti spordiga väga pikalt tegelenud ja ka temas elab õige sportlase hing ja suhtumine. Fiija puhul hindan ka seda, et tal on palju tahtejõudu areneda ja õppida, et koos veelgi paremaks saada.“

Padel on ka ala, millega tegelemist saab alustada igas eas. „Mind köidab padeli puhul kõige rohkem võimalus areneda ja muutuda ka lühikese ajaga paremaks. Padelis on vaja kasutada väga palju strateegilist mõtlemist ja mängida kooskõlas paarilisega. Alguses oli see minu jaoks uus ja huvitav, sest olen enamasti tegelenud individuaalsete aladega ja minu sportlik tulemus on sõltunud ainult minust endast. Padelis see nii ei ole. See tähendab ka seda, et mängu lõpptulemus on täielikult tiimitöö,“ sõnab Liis.

Liis OrgLuues midagi uut ja ägedat

Tiimitööd teeb Liis ka igapäevaselt, sest maikuus liitus ta Sportlandiga ja töötab Soome social media content manager’ina. Lühidalt öeldes tähendab see, et tema hoole all on Sportland Soome sotsiaalmeedia kanalid. „Minu peamine ülesanne on luua ägedat sisu meie sotsiaalmeediakanalitesse. Samuti hoolitsen selle eest, et Sportlandi peres oleksid ägedad mõjuisikud, sportlased ja muidu lahedad inimesed. Lisaks on mul igapäevaselt väiksemaid ülesandeid, et teha Sportlandist väga tuus ettevõte ka Soomes,“ räägib ta.

Liisi sõnul on töös kõige suuremaks väljakutseks mitme väga hea idee teostamine võimalikult kiiresti ja ideaalselt. „Olen perfektsionist ja soovin teha kõike ideaalselt ja otsekoheselt. Vahel tuleb endale lihtsalt meelde tuletada, et kõik asjad ei sõltu ainult iseendast,“ ütleb ta. Igapäevatöös köidab teda kõige rohkem vabadus luua ägedat ja tänapäevast sisu sotsiaalmeediasse. „Sotsiaalmeedia maailm on nii põnev, mitmekülgne, kogu aeg arenev ja väga väljakutsuv. Väga äge on olla osa Sportland Soome projektist, õppida kogu aeg midagi uut, ennast arendada ja luua täiesti puhtalt lehelt midagi nii toredat ja kindlasti ka suurt,“ on ta rahul.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Korvpalliklubi Viimsi tähistas 20. sünnipäeva

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus