Lõuna-Eesti golfimeka asub Otepääl | Sportland Magazine

Jaga „Lõuna-Eesti golfimeka asub Otepääl“

Lõuna-Eesti golfimeka asub Otepääl

Otepää Golfikeskus lummab vaadetega Lõuna-Eesti kuppelmaastikule ja järvedele ning pakub võimalust ennast tavapärasest raskemas olukorras proovile panna.

Arhitekt Pekka Wesamaa projekteeritud 18-rajaga täismõõtmeline Otepää golfiväljak avati mängijatele 2007. aasta juulikuus. Eriline on väljak selle poolest, et see on Eesti pikimate radadega golfiväljak ja täismõõtmeline PAR73 golfirada. Ühtlasi ka üks Eesti parimaid ja kvaliteetsemaid golfiradu, sest seal saab proovida ka Põhjamaades haruharva esinevat PAR6 rada (10. rada).

Golfirajad laiuvad umbes 70 hektaril Saagjärve ja Mäha järve vahel künklikul maastikul ning seega teavad Otepääl mänginud golfarid hästi, kui keeruline on mängida, kui lüüa tuleb ülesmäge. Või ka allamäge, kui sa oled harjunud mängima tasasel rajal, sest siis võib vabadusest rõõmu tundev golfipall ei tea kuhu minema tormata.

Otepää Golfikeskus

Sport ja puhkus koos

Otepää Golfikeskus on oma loodusesse sobitatud klubihoonega ka omamoodi puhkekeskus, sest seal asuvad Eesti restoranide TOP50-sse kuuluv a la carte restoran Mr Jakob, A Le Coq lounge ja Davidoff sigarituba. Samuti on mängijatele avatud saunad, riietusruumid ja vajadusel saab kätt proovida ka Fullswinggolf golfisimulaatoris.

Keskuses toimub aasta jooksul kümneid võistlusi ja üritusi, mis sisaldavad ühel või teise moel kombinatsiooni golfi tutvustusest, elavast muusikast ja muust meelelahutusest. Oodatud on ka need, kes soovivad tulla pealtvaatajana ning võistlejatele kaasa elada. Golfiklubi pakub nii pikaks kui lühikeseks puhkuseks kõige tähtsamat: naudingut loodusest, hoolitsetud maastikuvaateid ja tegevust värskes õhus, mille jooksul on võimalik igapäevased kohustused täielikult unustada.

Otepää Golfikeskus

Otepääl saab golfi ka õppida

Otepää väljak pole mängijatest üle koormatud ning igaüks saab teha oma golfiringi rahulikult, aga kui mängukogemusi napib või on soov oskusi lihvida, siis saab keskuses alati pöörduda golfiõpetaja poole. Nii on Otepääl suurepärane võimalus alustada golfiga ka nendel, kes sellega seni kokku puutunud ei ole – esimesed sammud saab teha kõigepealt 2-päevase kursuse jooksul. Kuna seltsis on alati segasem ja lõbusam, siis võib võtta kaasa ka sõbrad või kolleegid ja tulla seltskonnaga golfidemole, mida viib läbi professionaalne golfiõpetaja. Karta pole midagi, sest osalejal pole isegi vaja golfist midagi teada ega ka pead vaevata, mida selga panna, sest kõik tutvustavad üritused ja golfiõppe tooted sisaldavad varustuse kasutamist ning kõiki vajalikke näpunäiteid golfiväljakul käitumiseks.

Otepää Golfikeskus

Lastele on palju võimalusi

Golf on 100% tervislik ning vanus ja kehakaal ei oma selle mängu juures suuremat tähtsust. Golfi mängivad kõik – alates lastest kuni auväärses eas prouade ja härradeni välja. Eriti mugav ongi Otepääle tulla lastega peredel, kuna keskuses on mängutuba ja lastehoid. Väljakule pääseb alates 6. eluaastast ja kuni 12-aastased mängivad Otepääl golfi tasuta peale Green Card kursuse läbimist (golfikepilaenutus on neile samuti tasuta).
Meeles võiks aga pidada, et lastel on mõistlik läbida alguses ainult nii mitu rada kui nad jaksavad, sest golfi tuleks mängida seni, kuni on mõnus ja jaks üle käib ehk kui tundub, et 18 rada on liiga palju, siis võib mängida ka 9.

Hispaanias
Robin

Tegijad sirguvad Otepääl

Kui lastel on huvi golfiga tõsisemalt tegeleda, siis on hea teada, et golfitreeningutele mahuvad kõik, kes soovivad. Otepäält ongi juba sirgumas mitmed tasemel noormängijad – näiteks 10-aastane Robin Udodov, kes terve selle talve treenis Hispaanias golfiakadeemias koos 18-aastase venna Karel Räppoga. Selle võimaluse organiseeris poiste isa Oleg Udodov, kes on näidanud üles erakordset järjekindlust laste golfiharrastuse arendamisel, suunates neid kindlakäeliselt, sõidutades igapäevaselt Võrumaalt Tartusse kooli ja Otepääle trenni ning võistlema. Tänu sellele on Robin ja Karel saavutanud märkimisväärseid tulemusi nii Eesti kui Baltikumi juunioride võistlustel. Robin näitas head taset ka Michael Campell Academy’s – HCP kategoorias 24-46, kui saavutas 44 punktiga 4. koha, võites ka pikima drive’i auhinna. Veebruaris Santa Maria Golfiklubi korraldatud juunioride võistlusel saavutas Robin 46 punktiga 1. koha ja aprillis toimunud 90 osavõtjaga Golffriends Porche Circuito turniiril õnnestus Robinil jõuda jagatavale 4. kohale.

Sellest hooajast on Otepääl plaan teha rohkem koostööd ka Tartu ja Valgamaa jalgpalliklubide ning teiste spordialade esindajatega, kes on soovinud golfiga tutvuda ning tuua noori golfi juurde, sest golf arendab ka mitmeid teisteks spordialadeks vajalikke motoorseid oskusi.

Otepää golfikeskus

Tasub tulla

Otepää Golfikeskus on kindlasti koht, kuhu tasub alati tulla, kas üksi, pere või sõpradega, sporti tegema või lihtsalt puhkama. Kauni loodusega Otepää ei valmista pettumust ei paadunud golfarile ega ka inimesele, kes veel ei tea, et golf võib tõelise sõltuvuse tekitada.

Otepää Golfikeskuse ürituste kalendri leiad siit!

Tahaksid läbida green card kursuse? Anna meile kommentaarides teada, sest juba 23.05 loosime välja green cardi kursuse kahele väärtuses 200€!

Palju õnne Piret Urbas! Loosiõnn naeratas sellel korral just sinule. Võtame ühendust, et saaksid peagi mängima asuda.

Fotod: Otepää Golfikeskus /erakogu

Kommentaarid

 1. Riinu

  Jaa, tahaksin tulla golfima!

 2. Annika

  Soovin!

 3. Maarja

  Tahaksin tulla Otepääle golfi mängima.

 4. Kristiina

  Jah, soovin!

 5. Tauno juhanson

  Soovin osaleda koolitusel

 6. Kerly

  Väga ilus loodus ja mõnus tegevus koos! Loomulikult tahaks tulla asja õppima! Seekord vast mehega kahekesi, kuid äkki kunagi ka lastega…

 7. Marju

  Sooviksime väga tulla õppima!

 8. maario

  Ja sooviks tulla ja koos tûdrukuga☺saaks koos golfi mängida.

 9. Piret Urbas

  Alati avatud kõigele uuele! Rõõmuga prooviks ja õpiks seda uut, huvitavat ja suurepärast spordiala! Olen huvitatud ja vägagi! 😉

 10. Egge-Katri

  Vàga lahe!Soovin osaleda.

 11. Kadi

  Soovime osaleda green cardi kursusel.

 12. Marilyn Ivask

  Avaldan ka soovi 🙂

 13. Meister

  Tulge, tulge kõik! Võin paar näpunäidet ka anda, täiesti tasuta 🙂 Mida rohkem noori ja tegusaid inimesi meile lisandub, seda tugevamaks OGK vaim saab!

 14. Toomas Halliste

  Golfist võib saada minu uus harrastus. Sooviksin väga proovida:)

 15. Rasmus Ilves

  Soovin tulla!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Uued ja põnevad veespordialad

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus