Lõuna-Eesti spordiedendaja Tartu Kalev | Sportland Magazine

Jaga „Lõuna-Eesti spordiedendaja Tartu Kalev“

Lõuna-Eesti spordiedendaja Tartu Kalev

Tartu Spordiselts Kalev ei vaja suurte spordisõprade seas pikemat tutvustust: tegemist on legendaarse klubiga, mille tegevus ulatub juba aastasse 1901.

Spordiseltsi pikad traditsioonid on kui kvaliteedimärk, mis kinnitab, et sealne tegevus läheb tartlastele korda ning töö käib õigete eesmärkide nimel. Aastate jooksul on oma õlgadele võetud nii tervisliku eluviisi propageerimine kui ka spordi järelkasvu toetamine ja kasvatamine. „Meie jaoks on väga oluline, et igal noorel oleks klubis tore olla ja igal treeneril hea töötada,” lausub Tartu Spordiseltsi Kalev tegevdirektor Kaire Nurja.

Foto: Tartu spordiselts Kalev

Iga noor spordihuviline loeb!

Kalevi õppetöös osaleb kokku üle 1200 Tartu linna ja maakonna noore. Klubi ridades saab ennast proovile panna üheksal spordialal: kergejõustik, korvpall, võrkpall, vehklemine, Kreeka-Rooma maadlus, sulgpall, lauatennis, iluvõimlemine ja male. Noori juhendab klubi juures iga päev 40 kogemustega ja kvalifitseeritud treenerit. Nurja sõnul ei jäta klubi oma hoolealuseid kunagi üksi ning oluline on tagada iga spordihuvilise noore jaoks tugi ja kindlustunne. „Meie treenerid on väga tublid ja kogenud ning kõikidele õpilastele alati toeks,” selgitab tegevdirektor, miks paljud vanemad oma võsukesed just Tartu Kalevi hoolde usaldavad. Kalevi juures saavad kõik huvilised registreeruda tasuta proovitrenni, et tutvuda sealsete võimaluste ja treeneritega – nii leiab iga laps sobiva trenni.

Tartu Kalevi tulevikulootus Karel Tilga
Foto: Sportland

Mitte ainult Tartus

Peale Tartu linna on Kalevi treeningutel võimalik käia mujalgi Lõuna-Eestis. Nii saab näiteks sulgpalli mängida Võrus ning kergejõustikku harrastada Elvas ja Otepääl. „Üks meie soov on tagada sportimisvõimalus ka neile, kes ei saa Tartusse trenni tulla,” selgitab Nurja. „Nii käivad meie treenerid eri Lõuna-Eesti nurkades.” Nurja lisab, et Tartu spordiselts Kalev on alati koostööks avatud ning tervitab kõiki ideid, mille eesmärk on noortele liikumisvõimalusi luua ja neid laiendada.

Julia Beljajeva Foto: Nike

Tartust maailma tippu!

Tartu Spordiseltsi Kalev üheks nimekamaks liikmeks võib kindlasti pidada 2017. aasta Eesti naissportlaseks valitud Julia Beljajevat. Kahekordse maailmameistri sõnul on ta koduklubiga seotud olnud kogu elu ning klubivahetust ei ole kunagi isegi mõttesse tulnud. „Väga paljud on minu käest küsinud, miks ma pole Tallinnasse kolinud. Mul ei ole sellist plaani aga kunagi tekkinud – armastan oma väikest linna ja klubi,” selgitab Julia, miks ta on Kalevile truuks jäänud. Pealinnas leiduks küll rohkem sparringupartnereid, kuid treenerist tädi Natalja Kotova jagab õpetussõnu just Emajõe kallastel. „Palju lihtsam on koos Tartus tööd teha, võistlustel ja laagrites käia. Siin on hea rahulik ning saan keskenduda ainult enda sooritusele,” on Julia ülikoolilinna elurütmiga igati rahul.

Treenerite kõrge tase

Kui jutuks tulevad klubi tugevused, tõstab Julia esimese asjana esile treenerite kõrge taseme. On ju paljud Eesti tipud sirgunud just Tartu Kalevi ridadest. Rohkelt kiidusõnu jagub tal oma treenerile Natalja Kotovale. „Ma näen kõrvalt, kuidas ta igasse õpilasse suhtub. Nende koostöö ei toimi mitte ainult vehklemissaalis, vaid ka väljaspool seda. Ta võtab õpilasi kui oma lapsi ja kõik on talle südamelähedased. Ma väga kiidan sellist lähenemist,” usub Julia, et juhendaja peab olema õpilastele olemas ka väljaspool treeningsaali. Lisaks on vehkleja veendunud, et Tartu Spordiselts Kalev on ideaalne koht, kust oma sporditeed alustada, ja kutsub kõiki noori julgelt trenni.

Foto: Tartu spordiselts Kalev

Sporti ja laagreid täis suvekuud

Tartu Kalevi kalender on treeninguid tihedalt täis ka suvekuudel. Nimelt on klubil looduskaunis kohas Madsal oma spordi- ja puhkekeskus, kus kõik liikmed suvel vähemalt korra laagris käivad. „Madsa spordi- ja puhkekeskus on avatud ka kõigile teistele spordihuvilistele, kuid kalevlasi on nõnda palju, et päris keeruline on löögile pääseda,” muheleb Nurja. „Kui suvekuudel on Madsa laagripaik väga hõivatud, siis kevadel ja sügisel on laagrite graafik hõredam,” lisab ta.

Foto: Sportland

Sportland motiveerib noori Tartu kalevlasi

Edukas koostöö eeldab ühiseid eesmärke. Nii on Sportland ja Tartu Kalev jõud ühendanud, et üheskoos noori sportlasi motiveerida ja ühtsustunnet propageerida. „Kui esmapilgul ei leia noored näiteks lauatennise ja kergejõustiku vahel seost, siis klubi riiete ja logodega muutuvad kõik klubis harrastatavad alad tervikuks, tekib ühtsus. See tunne on noorte jaoks väga oluline,” lausub Kaire Nurja. „Oleme Sportlandile väga tänulikud, sest iga Tartu kalevlane saab minna otse Lõunakeskuse Sportlandi ja endale meelepärased klubitooted soetada. Fännidki saavad sama teha,” kinnitab Nurja, et tüütu tellimine on minevik. Lisaks korraldavad Tartu Spordiselts Kalev ja Sportland juba mitmendat aastat üheskoos võistlust Sportland Sprint, mis on kujunenud kogu Eestis väga populaarseks mõõduvõtuks.

Tekst: Laura Kalam

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Mida peaks kindlasti silmas pidama kuuma ilmaga trenni tehes?

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus