M200 kelle jaoks? | Sportland Magazine

Jaga „M200 kelle jaoks?“

M200 kelle jaoks?

Alates sellest kui Polari pere pesamuna M200 mudeli jõudis poodi uuritakse meie käest pidevalt, mis on selle head ja vead ning kellele see kell kõige paremini sobib. Sportland Runningu töötaja Marielle võttis ette ja katsetas kella nädala jooksul, et leida just nendele küsimustele vastus.See pulsikell on suurepärane abimees sporditeekonna alustamiseks. Oma lihtsa süsteemi poolest sobib see nii noorele kui ka veidi vanemale spordisõbrale.  Kaua oleme oodanud kella, mis sisaldaks sisseehitatud GPS-i ja mõõdaks pulssi ilma lisavidinateta ehk randme pealt. Lõpuks on see meie poodides ja tuleb tunnistada, et hinna ja kvaliteedi suhe on kuidagi väga hästi paigas. Meie poodides maksab see 149.95 ja selle eest saad sa pulsikella koos aktiivsusvõruga, kõlab väga hea diilina.

Kell on ümara välimusega, mis teeb selle igapäevasele kandjale mugavamaks, kuna jätab oma olemuselt tavalise käekella mulje. Kella ääres jooksevad numbrid 10st 100ni, mis määrab ära sinu päevase aktiivsuse. Aktiivsuse all kuvatakse päevased sammud ning soovitused selle täitmiseks.

Sellel kellal on kaks nuppu, et kellal edasi ja tagasi liikuda. Vasakpoolne nupp täidab menüüs tagasi minemise funktisooni ning kui natuke kauem peal hoida, hakkab see sünkroniseerima bluetoothe abil telefoniga. Parempoolse nupuga saad menüüs edasi liikuda ning natuke kauem peal hoides (umbes 2s) siis kinnitad oma valiku ja avab vastava funktsiooni. Sellega soovitan varuda kannatust, kiirustades võid sa minna hoopis menüüs järgmise funktsiooni juurde ja pead oma alustatud eesmärki uuesti alustama. Näiteks kui oled võtnud spordiprofiilid lahti ja otsid nende hulgast jooksuprofiili, oled selleni jõudnud ning hoiad veidi vähem nuppu all kui vaja, siis see läheb edasi järgmise profiilini ja pead uuesti jooksuprofiili oma valikutest otsima (juhul kui profiile on palju, muutub see tüütuks).

M200 võlub oma lihtsa välimuse ja kerge menüüga. Menüüst leiad:


Training
– Selle alla sa saad luua erinevaid spordiprofiile (kõndimine, jooksmine, BodyPump, jooga jne) mida saad enda jaoks kohendada PolarFlow veebikeskkonnas. Treeningu ajal näed sa kahte näitu korraga ja neid saad spordiprofiilide all muuta ja luua nii palju erinevaid vaateid kui süda soovib. Pildil on kõndimise ajal näha treeningu kestvus ja hetke pulss, ekraanikuvasid saad muuta lõpmatuseni. Jooksutreeningu puhul on veel lisaboonuseks viimase vaatena maailma rekordi CooperTesti aega ja saad võrrelda, mis tempot sa hoidma peaksid, et maailmameistri tasemel joosta.
Activity- Soovitused, et kuidas sa saaksid 100% aktiivust täis ning palju sa tänase päeva jooksul samme oled teinud.
My HR– Hetke pulss.
History- Treeningute ajalugu (pulss, aeg, distants, kiirus, kaloripõletus jne)
Settings- kella seaded

M200 plussid:

 • Mõõdab randmelt pulssi
 • Veekindel
 • Sisseehitatud GPSi abil saab jälgida tempot, läbitud vahemaad ja kõrgust.
 • Jälgib päevast aktiivsust, kellast saad näha oma tehtud sammude hulga. PolarFlow app annab sulle suurema ülevaate päevasest kaloripõletusest ja liikumise kohta.
 • Vibreerib märguannete peale
 • PolarFlow App annab hea ülevaate oma treeningute ja päevase akiivsuse kohta
 • Spordiprofiilid, mida saad sättida enda treeningute järgi
 • Nutikad teavitused, kui hoiad telefoni ja kella pidevalt ühenduses annab kell vibreerides teada kui sulle on tulnud sõnum, kõne või sotsiaalmeedias mõni teade.
 • Vahetatav kellarihm

M200 miinused:

 • Kaks nuppu
 • Külmal ajal on pulsi ja kiiruste jälgimine veidi kehv, kuna kell peab kontaktis käega olema siis peab kella jope alt otsima. (miinus kõigi pulsikellade kohta, mis käelt pulssi mõõdavad)
 • Vähemalt korra nädalas peab korralikult laadima

Tehnilised näitajad
Kaal: 40 g
Jämedus: 12 mm
Ekraani suurus: nähtava ala läbimõõt 26 mm, 1342 pikslit
Ühenduvus: USB-A-liides andmete sünkroonimiseks PC- ja Mac-arvutitega. Bluetooth Smart mobiilsideühenduse (ja valikulise vööandurite ning kaalude) jaoks.
Aku kestvus: 6 päeva ööpäevaringse aktiivsuse jälgimise ning igapäevase ühetunnise treeningu ajal GPSi ja südame löögisageduse monitori kasutamise korral (ilma nutika teavituseta)

M200 ja M400 võrdlus
M400 lühiülevaade: GPSiga pulsikell, mis mõõdab pulssi vöö abil kehalt. Aku kestvus jooksutreeningu ajal umbes 8 tundi. Ekraan on parema kvaliteediga ning näitab treeningu ajal kuni 4 näitu korraga (aeg, pulss, distants, kiirus jne). Veekindel.

Võrdlesin kahte kella intervall jooksu ajal, mille koostas mulle PolarFlow veebikeskond.

Enne jooksu alustamist peab paar sekundit  kuni minut ootama, et kellad leiaksid GPSi üles. Polar M200 on ülimugav, sest annab GPSi leidmist märku vibreerides aga M400 lihtsalt OK märguandega. Jooksu alguses läks M200’l kauem aega GPSi leidmisel ja pildi ajal juhtusid pulsid samad, kuid tegelikkuses erinesid paari löögiga. Soojendusjooksu ajal näitasid pulsikellad pidevalt erinevaid numbreid. M200 näitas rahulikumas tempos 10-25 lööki madalamat pulssi. Tekkis kahtlus, et kell ei ole ilusti käe ümber. Sättisin rihma kõvemini kinni. Peale seda ikka pulsid kõikusid veidi erinevalt. Peale soojendusjooksu sain pulsid ühtima. Kui tempo ning pulss olid ühtlased näitasid kellad samasuguseid tulemusi. Peale jooksu analüüsisin oma trennitulemusi ja erinevate kellade näite. Kella näidud võivad erineda kuni 5 sekundilise vahega.

M200: Näidud on põhimõteliselt samad mis M400’l ainult, et tõusud ja langused erinevad päris palju, kuna ma jooksin Stroomi rannas siis nende suhtes on M400 täpsem.

M400:

Kellele peamiselt M200 sobib?
See kell sobib suurepäraselt algajale tervisesportlasele, kelle eesmärk on ennast rohkem liikuma saada ja boonuseks on ülevaade oma treeningutest. Hea kell, et õppida tundma oma keha erinevate koormuste juurest. Ultramaratonide jooksjatele ja neile, kelle treeningud kestavad üle 5 tunni jääb see kell natukene väheseks, neile soovitaks polari M400 või V800 mudelit.

Peamine kasutajate grupp kellele see kell suunatud oleksid harrastussportlased. Nautige liikumist, pange ennast proovile ja õppige oma keha tundma. Mõnusat sportimist teile!

– Marielle Jõgi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Kevade superstaarid ketsiriiulil

On täiesti kindel, et kevadised lemmikjalatsid tulevad ketsiriiulilt. Põhjuseid pole vaja kaugelt otsida. Ketsid on äärmiselt mugavad, neid saab kanda…

Järgmine postitus:

Danieli küsimus

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus