Maagilised ja sportlikud hetked koos pere või kolleegidega sügisesel Kõrvemaal | Sportland Magazine

Jaga „Maagilised ja sportlikud hetked koos pere või kolleegidega sügisesel Kõrvemaal“

Maagilised ja sportlikud hetked koos pere või kolleegidega sügisesel Kõrvemaal

Kas sina ikka tead, et loodusel on imeline võime anda energiat, rahustada meelt ja pakkuda suurepäraseid võimalusi aktiivseks liikumiseks värskes õhus? Kõike seda leiad topelt koguses, kui tuled sügisesele Kõrvemaale.

Üks ilusamaid hetki looduses on päikesetõus, sest see on üleminekuaeg ööst päeva. See on alati pisut maagiline hetk. Kui kevadel ja suvel tuleb päikesetõusu vaatamiseks mõnikord meeletult vara ärgata, siis sügisel ei pea äratuskella helisema panema ebainimlikult vara, sest päevad on lühemad ja päike tõuseb hiljem. Päikesetõus on aga kellaajast hoolimata imetlemist väärt.

Kõrvemaa
Foto: Hans Markus Antson, Visit Estonia

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusesse tasub päikesetõusu ajal tulla, kas siis omapäi sõpradega või keskuse korraldatud matkale. Lähim Kõrvemaa virgutav päikesetõusu räätsamatk toimub 27. novembril. Matk kestab umbes 2,5 tundi ning viib päikesetõusu nautima sügisesse rabasse. Lisaks loodusvaadete imetlemisele ja karge hommikuõhu sisse hingamisele saab sellel matkal proovida räätsadega seiklemist. See on põnev kogemus, sest enamik inimesi väga tihti räätsadega kõndima ei satu.

Kõrvemaal tegutseva matkajuhi Sven Luksi sõnul saavad räätsadel liikumisega hakkama kõik. „See ei ole raketiteadus. Tavaliselt ütlen, et küsimused kõndimise kohta esitage siis, kui oleme paarsada meetrit ära käinud ning siis ei küsi enam keegi, sest kõik on ise asjast aru saanud,“ muigab ta. „Räätsadega saab rabas mugavamalt ja kindlamalt liikuda, sest nendega ei vaju läbi pehmete kohtade, mõnusam on kõndida ja tasakaal on parem. Elamust pakub see, et räätsadega pääseme sinna, kuhu muidu ei saaks. See on ka loodusele väiksem jalajälg, sest räätsad kahjustavad rabapinda vähem kui matkasaapad,“ selgitab Sven.

Lisaks korraldatud matkale on alati võimalik Kõrvemaal tellida matk enda seltskonnale sobival ajal. Miks mitte tulla uusi elamusi hankima hoopis koos kolleegidega? Pärast hommikust matkaelamust on rõõmus meel ja uus energia igal juhul garanteeritud mitmeks järgnevaks päevaks.

Kõrvemaa
Foto: Sven Luks

Rattaga kirjus sügises

Kõrvemaa metsarajad pakuvad unustamatuid elamusi ka kõikidele nendele, kes lähevad neid avastama jalgrattal. Seda eriti sügisel, kui loodus on end enne talve saabumist kollase-punase karva pidurüüga ehtinud.

Kes tahab, valib sõiduks tavalise maastikuratta või FAT ratta, kes tahab, võib aga hüpata hoopis elektrilise ratta ehk E-FAT ratta sadulasse. Nii FAT kui ja E-FAT rattaid saab rentida Kõrvemaa keskusest.

Kes veel pole kuulnud, siis E-FAT rattad töötavad elektrimootoriga ning on seetõttu eriti mugav valik. Need võimaldavad sõita väiksema vaevaga ning seetõttu saab ette võtta pikema rattaringi või lihtsalt nautida uutmoodi sõidukogemust. Elektriline ratas ei jää hätta liivas, poris, turbasel pinnasel ega ühelgi tõusul.

Kõrvemaa
Foto: Kairi Killing

Selles ratta kohta jätkub ainult kiidusõnu ka Sven Luksil. „Elektrilise rattaga matkates on grupp alati koos, sest kõik saavad sõita ühes tempos ja keegi ei väsi ära. Saame ka läbida pikemaid marsruute ning nõnda näha rohkem ilusaid kohti. Pärast matka on kõigil alati nägu nalja täis, sest kõik on saanud valida endale jõukohase tempo. Osalejate tagasiside on olnud väga positiivne,“ kiidab ta. „E-FAT rattaga sõitmine on nagu tavalise rattaga sõit, sest sa väntad ikka ise, gaasipedaali sul ei ole, aga sa saad valida, kui palju elektrimootor sind aitab. Valida saab eri tugevusastme vahel ja neid astmeid ka vahetada. Kui tahad ise rohkem pingutada, siis võib elektrimootori täiesti välja lülitada,“ kirjeldab matkajuht.

Tema meelest on just sügis matkamise jaoks kõige parem aeg, sest looduses on palju värve, sääski ega muid putukaid ei ole, palavust samuti mitte, kui aga päike paistab, siis on veel parasjagu soe.

Kes tahab koos matkajuhiga Kõrvemaal lõbusa rattaretke läbida, saab minna korraldatud matkale. Lähiajal on E-FAT rattamatkad plaanis 30. oktoobril ja isadepäeval, 13. novembril. Siis saab metsaradadel vändates mõnusalt sügises kulgeda. Matk kestab 2-2,5 tundi.

Kõigile sobiv discgolf

Kõrvemaa
Foto: Iti-Pätrik Järve

Discgolfi võib küll pidada eestlaste uueks rahvusspordiks, sest mänguhuvilisi tuleb juurde nagu seeni pärast vihma. Pealegi on meil nüüd olemas sellel alal lausa oma maailmameister – tänavu septembri alguses näitas Kristin Tattar, et just tema on maailma parim discgolfar naiste seas ning sai MM-i võidukarika pea kohale tõsta. Ja muidugi on seda eestlaste lemmikala võimalik harrastada ka Kõrvemaal, kus on 18 korviga lihtsam rada ja 24 korviga edasijõudnute Prodigy Kõrvemaa Discgolfi rada.

Kes pole varem discgolfi proovinud, saab endale Kõrvemaalt tellida mänguõppe, mis sisaldab reeglite selgitamist, visketehnika õpet, varustuse renti ja harjutusraja läbimist koos instruktoriga.

Discgolfi teeb eriti ahvatlevaks see, et seda võivad mängida kõik, kellele meeldib looduses liikuda ning seda saab harrastada igal aastaajal. Sügisel ei sega ka pimedamad õhtud, sest rajale võib minna ka pealamp peas ja LED-lambid ketaste küljes. Metsas tuledega kettaid lennutada on täiesti eriline elamus.

Lisa põnevust liikumisse

Kellele meeldib proovida midagi seikluslikku, võib ette võtta mobiilse orienteerumise ehk MOBO. See tegevus ühendab endas tänapäevase tehnoloogia nutitelefoni näol ja traditsioonilise orienteerumise. Kusjuures nutitelefon asendab nii kaarti, kompassi kui ka märkeseadet.

Kõrvemaa MOBO rajal on 28 kontrollpunkti, mis on maastikul tähistatud infotahvliga, kus on lühijuhend ja vastav unikaalne QR ruutkood. Märgised on reflektorina ning seega saab neid kasutada ka pimedal ajal. Seikluse alustamiseks pole vaja teha muud, kui alla laadida MOBO rakendus, siis tuleb kaardi järgi üles otsida kontrollpunktid ja pildistada QR koodid.

Kõrvemaa
Foto: Hans Markus Antson, Visit Estonia

Hüva leili!

Ükskõik mis kujul sa oled sa looduses aega veetnud, igal juhul kulub pärast ära üks mõnus saun. Kõrvemaal leidub saunasid igale maitsele. Kõige eksklusiivsemad on käsitööna valminud iglusaunad, mida on seal püsti pandud kaks. Suur, elektrikerisega saun mahutab korraga kuus inimest ja väiksem puuküttekerisega saun sobib mõnusaks leilitamiseks neljale.

Iglupargis on eriti lahe see, et pärast kuumal saunalaval istumist saab sulpsata kümblustünni, karastada end tiigis või jahutada avaral terrassil.

Lisaks iglusaunadele on Kõrvemaal pakkuda veel elektrikerisega tavasaun ja puuküttega talusaun.

Sportland Kõrvemaa Matka ja Suusakeskuse iglusaunad

Teistmoodi tööpäev

Kõrvemaa keskuses pakutav sobib ideaalselt ka üheks teistmoodi tööpäevaks. Esmalt saab kogu kollektiiviga enda loovuse tööle panna seminariruumis koosolekut või ajurünnakut tehes ja seejärel lustida looduses vastavalt huvidele. Kas minna matkama või orienteeruma, sõita rattaga või mängida discgolfi. Kirsiks tordil on pärast aktiivset tegevust higistada saunalaval ja mõnusat leili nautida. Igal juhul lisab selline teistmoodi tööpäev uue hingamise ja pakub erilist atmosfääri, kus tekivad uued ideed ja kus saab tavalise tööpäeva rutiinist välja tulla.

Tegelikult pole see veel sugugi kõik, mida Kõrvemaal aja veetmiseks leida võib, seal asuvad veel viburada ja laste seikluspark. Kes tahab, saab minna metsaradadele niisama kõndima, loodust pildistama või jooksutrenni tegema. Pärast värskes õhus olemist saab keha kinnitada keskuse kohvikus.

Tule üksi, pere või kolleegidega Kõrvemaale sügist nautima!

Tekst: Merilin Piirsalu
Avafoto: Hans Markus Antson, Visit Estonia

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Treener Marlen Heldemeel: kõige aluseks on tahtmine

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus