Maailma kõige vingem treeningpäev - Nike Training Day powered by MyFitness | Sportland Magazine

Jaga „Maailma kõige vingem treeningpäev – Nike Training Day powered by MyFitness“

Maailma kõige vingem treeningpäev – Nike Training Day powered by MyFitness

Nike Training Day 2019 powered by MyFitness toimub 17. märtsil Saku Suurhallis. See on päev, mil avaneb võimalus veeta meeletut energiat täis päev ägedas seltskonnas, leida endale uus lemmiktrenn või nautida juba tuttavaid trenne täiesti teistsuguses keskkonnas.

Kõik, kes on varasemalt Nike Training Day’l on osalenud, teavad, et tegemist tõeliselt ainulaadse üritusega. Kogu produktsioon on võimas ja kvaliteetne ning suured ekraanid/tuled ja viled annavad väga palju energiat juurde – sellist treeningkogemust juba niisama jõusaalis klapid kõrvas treenides ei saa. Sa saad tulla koos sõpradega ja proovida päeva jooksul erinevaid treeninguid, kuhu muidu ei satuks. Kõik treenerid on oma ala tipud ning eriliseks boonuseks on võimalus käia maailmatasemel Nike Master treenerite tundides. Palusime asjaosalistel seda lahedat päeva veidi lähemalt tutvustada.

Nike Training Day

Energia, uued trennid ja tuttavad

„Nike Training Day powered by MyFitness on Baltikumi suurim trennipidu ja väga unikaalne ka maailmas, kuna nii heal tasemel nii suure osalejate arvuga fitness-üritust mujal ei korraldatagi,“ teab MyFitnessi treeningute juht Eva Ottas. „Treeningpäeval on palju eri alasid, trenne ja pakkujaid ning tegevust jätkub kogu päevaks. Kohale võivad tulla kõik, kes on vähemalt 14-aastased, ning naised, haarake mehed ka kaasa, sest treeningstiile leidub kõigile. Hea tuju ja trenn ei küsi vanust,“ ütleb ta.

Eva meelest on treeningpäeval kõige ägedam asi seal valitsev mega energia, mida igapäevasel treeningul on raske saada. „Energiatekib melu, rahva ning muusika koosluses. Inimesed, kes armastavad trenni teha on koos, naudivad pühapäeva ja panevad end proovile teistmoodi treeningutel,“ lausub ta ja lisab, et see on ka hea koht tutvumaks uute ja teistmoodi treeningutega, mis just selleks ürituseks on kokku pandud. „Samuti on oht, et trennipäeval saab juurde palju uusi sõpru,“ naerab Eva.

Meeletult ägedad valikud

Eva on sel päeval ametis ka treenerina ning juhendab Studio X treeninguid. „See on treening, kus hea muusika ja valguse saatel saab joosta jooksulindil (ei pea muretsema, pikalt joosta pole vaja), kulutada kaloreid raskusi tõstes ja end veidi ikka ka proovile pannes,“ tutvustab ta. Samuti on Eva pealaval ((305))Fitness tunniga, mis toimub Eestis esmakordselt. Tegemist on New Yorgi kõige ägedama treeninguga, milles on kombineeritud liikumine, tants ja lihastöö harjutused.

Kui Eva saaks valida ise osalemiseks kolm trenni, mis siis kaalukausile jääks? „Studio X, sest see on lihtsalt treeningelamus. Nike Training Club, kus ägedad treenerid toovad osalejateni kõige paremad NTC harjutused ja kavad, seda kogemust mujalt ei saa. SkySpinning – kuidas oleks Saku Suurhalli vaadet nautida ja samal ajal parimal viisil kaloreid kulutada ehk spinnida. Kui juba, siis ikka teistmoodi kui argipäeval,“ soovitab Eva.

Nike Training Day

Ainulaadne kogemus

Nike Master Trainer Sandra Raju on külastanud mitmeid Euroopa fitness-üritusi ja ütleb, et  Tallinna Nike Training Day korraldus, kava ja pakutavad võimalused on ühed vingeimaid, mida tema silmad on näinud. „Spordipisikusse nakatavat energiat tuleb nii lavalt kui ka treenijate seast ning seetõttu on tegemist fitness-sõprade jaoks kogemusega, mille sarnast ei saa kuskil mujal. Kui sa oled rühmatreeningute fänn, siis see on sinu jaoks ideaalne treeningpäev. Kui oled aga kahevahel, et kas sulle grupitreeningud meeldivad või mitte, siis pead kindlasti tulema, sest peale sellist päeva on ostust juba kõvasti lihtsam teha,“ lausub Sandra veendunult.

Võimalus proovida midagi uut

Sandra juhendamisel saab kaasa teha päeva esimese ehk NTC Start Training tunni ning osaleda kahes ringtreeningus. „Esimene treening toimub pealaval ning võin saladuskatte all öelda, et see on musikaalne elamus kõigile trennisõpradele. Teised treeningud toimuvad ringtreeningu vormis NTC alal, mille jaoks on Saku Suurhallist välja eraldi telki ehitatud väga tuus treeningsaal, mis on varustatud kõige vajalikuga. Viime tunde läbi paaris ning minu partneriteks on Kristiina Lauri ja Tatjana Jakovleva. Juba väga-väga ootan,“ kibeleb Sandra.

Kui midagi soovitada, siis soovitab ta mõistagi osaleda tema enda juhendatud trennides, külastada Saksamaa Nike Master Trainerite Alex Hipwelli või Erik Jägeri tundi ning kindlasti proovida midagi, mida sa kunagi varem teinud ei ole. „Nike Training Day ongi kogemuse hankimiseks ja uute asjade proovimiseks – kui sa oled suur NTC fänn, siis sel korral proovi näiteks Sky Spinningut (see on VÕIMAS vaade, mis Suurhallile avaneb), miks mitte minna joogatama või Studio X-i ning Crosstrainingu aladele end proovile panema. Võimalusi on ääretult palju,“ kinnitab ta.

Nike Training Day

Igaüks saab hakkama

Pühendunud treenerina paneb Sandra südamele, et päev on pikk ning üsna kurnav ja selleks tuleb korralikult ette valmistuda. „Võta kaasa näksimist või osta midagi kohapealt, tarbi regulaarselt vett ning püüa päeva jooksul ka veidike puhata. Liigne agarus on ogarus ja võib hiljem karmilt kätte maksta,“ teab ta. „Õnneks on pea kuu aega selleks kestkus-päevaks ette valmistada. See on nagu rühmatrenni-maraton ning iga vastupidavusala nõuab põhjalikku ettevalmistust. Samas, kui tead, et oled proovimas vaid 2-3 tundi, siis usun, et igaüks saab hakkama. Lihtsalt tule ja veeda üks äge ja emotsionaalne päev koos teiste, sporti armastavate inimestega,“ kutsub Sandra.

Palju teha ja avastada

Näitleja ja muusik Juss Haasma on Nike Training Day’l osalenud kahel korral ja ühel korral aidanud ka päeva juhtida. „Kõige eredam mulje ongi ehk eelmise aasta avanumber, mis sai koos sõpradega kokku pandud, mille tarbeks sai koos valitud lahedad lood ning trumme veel juurde mängida. Loomulikult katsun teiste toimetuste kõrvalt võtta osa nii paljudest trennidest kui võimalik. Ega seal teistmoodi ei saagi, selleks ju suurimale trennipeole tullaksegi. Rõõm on näha kui populaarne see üritus on. Meid on palju, väga palju,“ lausub Juss.

Juss Haasma

Ta on selgi aastal üks ürituse avashow lavastajatest ja ootab 17. märtsi huviga. „Suurhallist saab sel päeval suurim trennikompleks. Seal on nii palju teha, avastada ja näha. Ma soovitan seda kõigile spordisõpradele, kes seal ei ole veel käinud. Need, kes on varasematel aastatel kohal viibinud, on kindlasti jälle kohal. Mina samamoodi. Siin lihtsalt ei ole teist varianti. Näeme Nike Trainig Day’l!“ kutsub Juss kõiki lahedal trennipäeval osalema.

Emotsioonide ja elamuste jahil

Treeningute fänn ja harrastussportlane Liis Velskeron üks nendest, kes trennipeole kindlasti kohale tuleb. See pole tal sugugi esimene kord. „Nike Training Dayoli eelmisel aastal üks mu lemmikpäevi. Läksin sinna higistama oma pere ja heade sõpradega. Käisime läbi enamike trenne ning kaotasin seal hullates umbes 4000kcal. Pärast läksime kõik koos sööma, see oli korralik perepäev,“ meenutab Liis ja tunnistab, et ootab juba pikisilmi ürituse avashow’d.

„Eelmisel aastal suisa nutsin, sest see oli päriselt ka nii emotsionaalne ja võimas! Ja muidugi ootan head vaibi, mis seal valitseb – kõik on tulnud trenni tegema ja naeratavad, sest kõigil on sama eesmärk: nautida aktiivset eluviisi.“

Liis Velsker

Liis ise tahab kindlasti ära proovida Studio X treeningud ning soovitab kõikidel kohale tulla ja end mõnes trennis proovile panna. „Nike Training Daypowered by MyFitness toob kokku nii palju motiveerivaid inimesi ning sa saad seal lisaenergiat, et oma sportlike unistuste suunas liikuda,“ teab ta.

Tekst: Merilin Piirsalu

Fotod: Vytautas Dranginis / erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Sarnased postitused

Järgmine postitus:

Shalini Mody: Ela oma väärtuslik elu kvaliteetselt

Edasi skrollides kuvatakse järgmine postitus